<style>.lazy{display:none}</style>
17.04.2024 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz

Benim Gözümden Sarıkaya Fotoğraf Yarışması

Benim Gözümden Sarıkaya Fotoğraf Yarışması

Benim Gözümden Sarıkaya Fotoğraf Yarışması

Benim Gözümden Sarıkaya Fotoğraf Yarışması Sarıkaya Kaymakamlığı Tarafından Düzenlenmiştir. Ödüllü Yarışmaya 18 Yaş Ve Üzeri Herkes Katılabilir.

Yarışma Ödülleri
Birincilik Ödülü 5 Bin Türk Lirası
İkincilik Ödülü 3 Bin Türk Lirası
Üçüncülük Ödülü 2 Bin Türk Lirası
En Fazla 30 Adet Sergilenme Ödülü 200 Türk Lirası

Yarışmanın amacı
Yozgat İli Sarıkaya İlçesinde insanların sosyalleşebileceği ortamların az olması ve kültürel -sanatsal faaliyetlerin yetersizliği sebebiyle İlçe halkı bu alanlara yönelik etkinliklere ihtiyaç duymaktadır. Benim Gözümden Sarıkaya yarışması ile Sarıkaya İlçesinde bulunan tarihi yapıların (Tarihi Roma Hamamı, konaklar vb.) ve İlçenin görsel tanıtımına katkı sağlamak amaçlanmaktadır. Gelişen teknoloji sayesinde artık cep telefonlarıyla da günün her saatinde fotoğraflar çekilmekte ve bu fotoğraflar sosyal medya aracılığıyla anında insanların beğenisine sunulmaktadır. Bu durum fotoğraf sanatının günümüz dünyasına etkisini göstermektedir. Bu etki katılımcı sayısına olumlu yönde katkı sağlayacaktır. Düzenlenecek yarışma sayesinde fotoğraf yarışmalarına ilgi duyup farklı bölgelerde yaşayan insanlar için eserlerini sunabilecekleri bir ortam oluşacaktır.

Yozgat’ın Sarıkaya İlçesine ait fotoğrafları artırmak ve bu fotoğrafları Sarıkaya’nın yurt içi ve yurt dışındaki tanıtım alanlarına taşımak; Sarıkaya’yı tanıtan dergi, broşür, kitapçık vb. çalışmalarda kullanmak üzere gerekli olacak görselleri temin için kaynak sayısını artırmak amacıyla Sarıkaya Kaymakamlığı tarafından Sarıkaya ilçesinde ‘’Benim Gözümden Sarıkaya’’ isimli bir fotoğraf yarışması düzenlenecektir.

Amatör ve profesyonel tüm fotoğrafçılar belirtilen tarihler arasında sarikayaprojeofisi@gmail.com adresine çektikleri fotoğrafları göndererek yarışmaya katılabileceklerdir. Jürinin değerlendirmesi sonucu ilk 3’e giren ve sergiye seçilen eser sahipleri ödüllendirilecektir.

Ads

Son Başvuru Tarihi 23 Nisan 2020.

Genel Katılım Koşulları
1. Yarışma Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan profesyonel, amatör ve 18 yaş üzeri tüm fotoğrafçılara açıktır.

2. Fotoğrafların Sarıkaya’da (İlçe Merkezi, köy ve kasabaları dâhil) çekilmiş olması ve eser üzerinden bunun anlaşılır olması gerekmektedir. Gönderilecek e-mailde fotoğrafın çekildiği yer açıkça belirtilecektir. Bu şartı taşımayan fotoğraflar yarışmaya kabul edilmeyecektir.

3. Yarışma sonu değerlendirmesinde başvuran 18 yaşından küçükse ve ödül aldıysa aldığı ödül iptal edilir.

4. Her katılımcı maksimum3 fotoğrafla yarışmaya katılabilir.

5. Fotoğraflar belirtilen e-mail adresine T.C kimlik numarası, isim, soyisim, cep telefonu numarası ve fotoğrafın Sarıkaya’nın neresinde çekildiği bilgilerini ekleyerek e-mail atmaları (sarikayaprojeofisi@gmail.com) gerekmektedir. Aksi halde başvuru geçersiz sayılacaktır.

6. Yarışmaya gönderilen fotoğrafların üzerinde herhangi bir isim, rumuz, amblem, yazı, sayı vb. başka bir işaret bulunmayacaktır.

7. Fotoğraflara renk, keskinlik, toz alma gibi bazı işlemler yapılması, kontrast ayarları, kabul edilebilir oranda fotoğrafik müdahaleler kabul edilir. Fotoğrafın belgesel yapısı değiştirilmemiş olmalıdır. Bu konuda jürinin kanaati esastır.

8. Birden fazla fotoğrafın montajıyla oluşturulan fotoğraflar yarışmaya kabul edilmez.

9. Cep telefonu ile çekilen fotoğraflar, HDR ( high dynamic Range ) insanlı veya drone vb. insansız hava araçlarıyla çekilen fotoğraflar yarışmaya kabul edilir.

10. Şartnamede belirtilen ödüller, hak sahiplerinin yazılı olarak bildirecekleri kişisel banka hesap/IBAN numaralarına Düzenleme Kurulu tarafından gönderilecektir. Hak sahibinin kişisel banka hesap/IBAN numarasını ve düzenleme Kurulu’nun istediği belge ve bilgileri göndermemesi durumunda ödül bedeli, sonuç̧ Bildirim Tarihi’nden itibaren 1 (bir) yılın sonunda zaman aşımına uğrar. Zaman aşımı durumunda hak sahibinin ödül, telif vb. herhangi bir talebi olamaz.

11. Katılımcı, yarışma için yüklediği fotoğrafların tümüyle kendisine ait olduğunu ve tüm izinlerinin alındığını kabul, beyan ve taahhüt eder.

12. Gönderilen fotoğrafların tamamı yarışmacı tarafından ve Sarıkaya İlçesi sınırları içerisinde çekilmiş olmalıdır. Ödül alan katılımcılardan bu beyan ve kabulleri dışında hareket ettiği anlaşılanlardan elde ettikleri ödül, unvan ve her türlü̈ kazanımları geri alınır.

13. Gönderilen fotoğrafların tamamı yarışmacı tarafından çekilmiş olmalıdır. Başkasına ait görüntülerin olduğu gibi kısmen kullanılması durumunda ortaya çıkabilecek telif hakkı ihlallerinin tüm hukuki sorumluluğu katılımcıya aittir.

14. Yarışmaya gönderilen fotoğraflarda görülebilecek insanların fotoğrafının çekilmesine ve bir yarışmaya gönderilmesine, fotoğrafın görsel, internet ve basılı yayın organlarında yayınlanmasına izin verdikleri kabul edilir. Söz konusu kullanımlardan dolayı ortaya çıkabilecek anlaşmazlıkların tüm sorumluluğu yarışmacıya aittir.

15. Düzenleme, ödül ve sergileme kazanan ve satın alma uygulanan fotoğrafların üzerinde işlem yapılmamış asıl/ham dosyalarını katılımcıdan isteyebilir.

16. Yarışmaya gönderilen fotoğraflar farklı mecralarda fotoğraf sahibinin ismini de belirterek kullanılabilecektir. Katılımcı yarışmaya eserini gönderdiği zaman bu şartı kabul etmiş sayılır.

17. Başvuruda bulunan fotoğrafların daha önce bir sergide sergilenmemiş ve ödül almamış olması gerekmektedir.

18. Değerlendirme işlemleri alanında uzman kişilerden oluşacak bir jüri tarafından yapılacak olup sonuçlar Sarıkaya Kaymakamlığı resmi internet sitesi (http://www.sarikaya.gov.tr/) ve sosyal medya hesapları üzerinden duyurulacaktır. Ayrıca kazanan katılımcılar mail ve telefon ile bilgilendirilecektir.

19. Ödüller;
• Birinciye 5.000 TL
• İkinciye 3.000 TL
• Üçüncüye 2.000 TL
• Sergileme 200.-TL (En fazla 30 adet verilecektir.)

20. Bu Şartname, yarışmacının yarışma fotoğraflarını göndermesiyle yürürlüğe girer. Yarışmacıların bu şartname hükümlerine sonradan itiraz hakkı yoktur.

21. Jüri üyeleri;
Yasin ÖZCAN-Sarıkaya Kaymakamı
Ömer AÇIKEL- Sarıkaya Belediye Başkanı
Murat GÜR- Fotoğraf Sanatçısı
Mustafa YILMAZ- Fotoğraf Sanatçısı
Gülhan BAYRAK – Ressam
Şeref ÖZBEY- Fotoğraf Eğitmeni

22. Yarışma Başvuru tarihleri: 1 Ocak 2020-23 Nisan 2020 arasında olup bu tarihlerin aralığı dışında gönderilen mailler kabul edilmeyecektir.

23. Sonuçlar jürinin toplanması ve değerlendirmesi sonucunda en geç 1 Mayıs 2020 tarihine kadar açıklanacaktır. Ödül töreni tarihi sonuçların açıklanmasına müteakip Mayıs ayı içerisinde yapılacaktır.

24. Yarışma Sorumluları iletişim;
Abdullah Düğer: e-mail: abdullahduger@gmail.com
Bilge Savacı: e-mail: bilgesavacii@gmail.com

25. Sarıkaya Tarihi Roma Hamında Fotoğraf çekmek isteyenler Ersel Şahin’e 0536 523 07 74 numaralı telefondan ulaşarak mekân içine girebilirler.

26. Bu şartname 26 madde olarak yayınlanmıştır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ