<style>.lazy{display:none}</style>Kapadokya Üniversitesi Benim Erciyes'im Mobil Fotoğraf Yarışması
01.12.2023 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz
Güncel Eğitim Burs Başvurusu Kurslar Burslar KYK Yurt

Benim Erciyes’im Mobil Fotoğraf Yarışması

Benim Erciyes’im Mobil Fotoğraf Yarışması

Benim Erciyes’im Mobil Fotoğraf Yarışması

Kapadokya Üniversitesi Benim Erciyes’im Mobil Fotoğraf Yarışması Başvuruları. Kün Mobile Fotoğraf Yarışması Haydi, Sen De Geleceğin Hafızasına Bir İz Bırak. Yarışmaya Profesyonel Olarak Fotoğrafçılık Yapmayan Herkes Katılabilir.

Yarışma Ödülleri
Birincilik Ödülü 1.500 Türk Lirası Değerinde Hediye Çeki
Popülerlik Ödülü 1.500 Türk Lirası Değerinde Hediye Çeki
İkincilik Ödülü 1.000 Türk Lirası Değerinde Hediye Çeki
Üçüncülük Ödülü 750 Türk Lirası Değerinde Hediye Çeki

Kapadokya Üniversitesi Fotoğraf Yarışması

Yarışmanın Konusu: “BENİM ERCİYES’İM”

Yarışma Organizasyonu: Yarışma, Kapadokya Üniversitesi tarafından düzenlenmektedir. Kapadokya Fotoğraf ve Sinema Amatörleri Derneği (KAFSİD) yarışmanın yürütülmesini desteklemektedir.

Ads

Yarışmanın Amacı
Gidip de bakmaz olduğumuz, bakıp da görmez olduğumuz; başı dumanlı, eteği karlı Erciyes’in, saatlerle, günlerle, aylarla, mevsimlerle değişen veçhelerini fotoğraflarla kayıt altına almak ve görsel bir arşiv oluşturarak gelecek nesillere aktarmak.

Yarışmaya Katılım Koşulları

• Yarışmaya katılım ücretsizdir.

• Yarışma, profesyonel olarak fotoğrafçılık yapmayan herkese açıktır. Düzenleme kurulu ve jüri üyeleri ve bu kişilerin birinci dereceden yakınları yarışmaya katılamazlar.

• Fotoğraflar mobil cihaz (cep telefonu ve tablet) ile çekilmiş olmalıdır.

• Her yarışmacı en fazla 4 (dört) adet dijital (sayısal) renkli veya siyah-beyaz fotoğraf ile yarışmaya katılabilir.

• Yarışmaya katılan fotoğrafların yapısı değiştirilmemiş olmalıdır. Deneysel kategori olmadığı için fotoğrafların orijinalinde olmayan herhangi bir objenin eklenmesi veya çıkarılması kural ihlali sayılır. Jürinin takdiri bu konuda esastır.

• Yarışmanın konusu dışındaki (Erciyes Dağı) fotoğraflar değerlendirmeye alınmayacaktır.

• Katılımcı, yarışma için gönderdiği tüm fotoğrafların kendisine ait olduğunu ve tüm izinlerinin alındığını kabul, beyan ve taahhüt eder. Katılımcının kendisine ait olmayan fotoğraflar ile yarışmaya katılması ve fotoğraflar üzerinde değerlendirme kurulunu yanıltmaya yönelik her türlü müdahale ve değişiklik kural ihlali sayılır ve diskalifiye sebebidir.

• Kural ihlalinin tespit edilmesi halinde katılımcının elde ettiği ödül, unvan ve tüm kazanımları geri alınır. Ödül yeri boş bırakılır. Ödül verilmişse, ödül sahibinin ödülü iade etmesi gerekir. Bu iptal durumu, dereceye girmiş veya girememiş diğer yarışmacılara talep hakkı doğurmaz.

• Yarışmaya katılmak için @kapadokyauniversitesi instagram hesabını takip ediniz, paylaştığınız fotoğraflarda #benimerciyesim #benimkapadokyam etiketlerini kullanmak ve @kapadokyauniversitesi hesabını etiketlemeniz gerekmektedir.

Değerlendirme Süreci

• 1. Aşama -Jüri Değerlendirmesi: Katılımcılar paylaştıkları fotoğrafların ekran görüntüsünü (like sayısı, kullanıcı adı ve etiketler görünür şekilde) 5 Haziran 2020 saat 23:59’dan önce 0539 272 49 11 numaralı WhatsApp hattına göndermelidir (gönderim katılımcıya ait telefon numarası üzerinden yapılmalıdır) Gönderilen fotoğraflardan jüri tarafından 2. Aşamaya geçmesi uygun görülenlerin orijinal dosyaları istenecektir.

• 2. Aşama Instagram Oylaması: Jüri tarafından Instagram oylamasına katılması uygun görülen fotoğraflar Kapadokya Üniversitesinin Instagram hesabından (@kapadokyauniversitesi) yayınlanacak ve oylamaya tabii tutulacaktır.
• Ön elemeyi geçen fotoğraflar düzenleme komitesi tarafından talep edildiğinde kunyarisma@gmail.com adresine aşağıda belirtilen kurallara uygun olarak gönderilecektir. Talep üzerine fotoğrafın belirtilen süre içerisinde gönderilememesi veya kurallara uygun olmaması halinde fotoğraf diskalifiye edilecektir. —Fotoğrafların kenarında çerçeve veya boşluk olmamalı. Fotoğraflar üzerinde tarih, isim, imza gibi herhangi bir işaret bulunmamalıdır.
-Katılımcıların gönderdikleri fotoğrafların çekildiği konumu açıklayan bir metni de e-postaya eklemeleri gerekmektedir.
-Yarışma için gönderilen fotoğraflar sadece e-posta yolu ile kabul edilir.
-Fotoğraflar “kunyarisma@gmail.com” adresine gönderildikten sonra 24 saat içerisinde fotoğrafların alındığına dair teyit e-postası alınmaması hâlinde yeniden gönderim yapılmalıdır.
-Fotoğraflar imzalanıp taranmış beyannamenin de posta ile iletilmesi gerekmektedir. Beyannameye ulaşmak için tıklayın
-Fotoğrafların boyutlandırma işlemleri fotoğraflar e-posta ile gönderilmeden önce yapılmalı ve yarışma fotoğrafları tek bir e-posta ile gönderilmelidir.
-Fotoğraflar jpg/JPEG formatında gönderilmelidir. Her bir fotoğraf 3 Mb’tan küçük ve 10 Mb’tan büyük olmamalıdır. Fotoğrafların kısa kenarı en az 1920 piksel olmalıdır.

Ödüller: Jüri tarafından 2. Aşamaya katılmaya hak kazanan fotoğraflar arasında en çok beğeni toplayan ilk üç fotoğraf beğeni sayısına göre 1.’lik 2.’lik ve 3.lük ödüllerini alırlar. 5 Haziran 23:59’da kendi hesabında en çok beğeni alan fotoğraf ise popülerlik ödülüne layık görülür.

Etkinlik Puanı: Yarışma şartnamesindeki kurallara uygun bir şekilde başvuru yapmış ve gönderdiği fotoğraf veya fotoğraflar seçici kurul tarafından değerlendirmeye alınmış olan tüm Kapadokya Üniversitesi öğrencileri, dereceye girip girmediklerine bakılmaksızın, 10 etkinlik puanı almaya hak kazanırlar.

Yarışma Şartnamesi İçin Tıklayın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ