<style>.lazy{display:none}</style>
21.04.2024 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz

Benim Astronot Kostümüm Yarışması

Benim Astronot Kostümüm Yarışması

Benim Astronot Kostümüm Yarışması

Stellar Lab Ve Bu Girişimin Ortakları Benim Astronot Kostümüm Yarışması Düzenliyor. Yarışmaya 5 İle 15 Yaş Arası Tüm Çocuklar Katılabilir.

Stellar Lab ve bu girişimin ortakları, çocukların merak ve ilgilerini astronomiye yöneltmek, var olan ilgilerini geliştirmek amacıyla evde, basit araçlarla hazırlanıp katılabilecekleri bir yarışma düzenlemektedir. Bu amaçlarla Benim Astronot Kostümüm isimli bir yarışma başlatılmıştır. Çocukların ve yetişkinlerin evde geçirdikleri zamanı daha değerli hale getirmeyi ve içinde bulunduğumuz süreçte herkes için bir motivasyon oluşturmayı hedefliyoruz. Meraklı ve tasarlamayı seven çocukların katılımını bekliyoruz.

Yarışmaya Başvuru Koşulları

• Başvuru 5 – 15 yaş aralığındaki tüm çocuklara açıktır. Tüm başvurular çocuklar adına veli tarafından yapılacaktır. Ebeveynler tarafından yapılmayan başvurular kabul edilmeyecektir.
• Çocuklardan bir tasarım yapmasının yanında tasarladıkları çalışmaya bir fikir (yenilik) eklemeleri, yenilikçi yaklaşmaları beklenmektedir.
• Yarışmanın teması ”astronot kıyafetleri”dir ve uzay ve astronomi teması ile tasarlanmış kıyafetler ve aksesuarlar kabul edilecektir. Ana hatlarıyla bu temada kalınması koşuluyla çeşitli eklemeler yapılabilir, özgün tasarımlar ile zenginleştirilebilir.
• Tasarımlarda ötekileştirici, bir kesimi aşağılayan veya nefret söylemi içeren sembol, ikon veya simgeler kullanılamaz. Tasarımlar yukarıdaki kurallara uymak koşulu ile slogan ve sembol içerebilir. Astronot Kaskı veya Kıyafet üstünde Türk Bayrağı, NASA Logosu gibi imgeler yer alabilir.
• Çocuklarca hazırlanacak tasarımlarda (kask, pelerin, kıyafet, astronot telsizi, kapsül, roket vb.) karton, renkli kağıtlar, yapıştırıcı, boya kalemleri, şeffaf poşet, ip, kutu, rulo vb. basit ve evde bulunan araçlar kullanılması beklenmektedir. Kullanılacak malzemelerin niteliği, türü veya miktarı konusunda bir sınırlama bulunmamaktadır ancak fırsat eşitliği bozabilecek, herkesçe ulaşılamayan malzemelerin kullanımı tavsiye edilmez.
• Çocuklar tasarımlarını yaparken veli ve diğer 3. kişilerin katkılarının sınırlı olması beklenmektedir.
• Çocuklar tasarımlarını yaparken kullanılan malzemelere veli tarafından dikkat edilmesi beklenmektedir. Kesici (makas, maket bıçağı vb.) araçların kullanımı kontrollü olmalı, vücuda zarar verecek malzemeler (delici, kimyasal olarak zararlı olan, hijyenik olmayan tüm malzemeler) kullanılmamalıdır.
• Başvuru şekli başvuru formu aracılığıyla ve belirtilen şekilde olmalıdır.
• Yarışmanın tüm paydaşları her türlü değişiklik hakkını saklı tutar

Değerlendirme

Ads

Değerlendirme başvuru sayfasında belirtilen şekilde yapılacaktır. Eğitim, astronomi ve sanat alanından bilirkişiler yapacaktır. Değerlendirme üyeleri şu sayfada belirtilmiştir.
Değerlendirme yapılırken çalışmada veli müdahalesinin sınırlı olması ile birlikte özgün ve yeni fikir içeren yönlere ağırlık verilecektir.

Yarışma Takvimi

• Son Başvuru Tarihi: 18 Nisan 2020 23.59
• Değerlendirme Süresi 19-22 Nisan
• Yarışmanın Sonuçlandırılması: 23 Nisan 2020
• Hediye Gönderimi: 30 Nisan – 20 Mayıs
• Gerektiğinde takvim üzerinde değişiklik yapılabilir.

Başvuru
Adım 1: Başvuru koşulları sizin için uygunsa yarışmaya katılabilirsiniz. Çocuğunuza yarışmadan bahsedip bir tasarım planı yapmasını isteyebilirsiniz. Plan öncesinde size yardımcı olacak Tasarım Fikir Sayfasına göz atın.

Adım 2: Tasarımın şekline kaba olarak karar verildikten sonra malzemeler belirlenip hazır hale getirilir. Tasarımı bir sürece yayabilirsiniz. 1-2 günde yapmak zorunda değilsiniz.

Adım 3: Tasarımı yaparken Stellar Lab’ın hazır şablonlarından yaralanabilirsiniz. Aşağıdan erişebileceğiniz kit dosyalarını (astronot kask kağıt modeli, NASA logoları, çeşitli astronomi ve uzay amblemleri, ikon ve çıkartmalar) kullanabilirsiniz. Bu içerikleri pdf olarak indirip yazdırdıktan sonra kesip boyayarak kıyafet için kullanabilirsiniz. Kit linkleri (Tasarım için Yardımcı Dosyalar) aşağıdadır.

Adım 4: Kıyafet tamamlandıktan sonra aydınlık bir alanda en az 3 en fazla 6 fotoğrafını çekmelisiniz. Tüm adımları tamamladıktan sonra artık aşağıdaki başvuru formunu doldurabilirsiniz. Gönderilecek fotoğraflarda çocuğun kendisi yer almak zorunda, isteğe bağlıdır. Kıyafetler sergilenir pozisyonda iken de gönderilebilir. İlgili açıklamalar başvuru formunda mevcuttur. Başvuru formunu özenli doldurmanız beklenmektedir. (Son başvuru tarihi 18 Nisan Saat 23.59)

Yarışma Detayları İçin Tıklayın.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ