26.06.2022 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz
Güncel Eğitim Burs Başvurusu Kurslar Burslar KYK Yurt

BELENCO İç Mekan Tasarım Yarışması

BELENCO İç Mekan Tasarım Yarışması

BELENCO İç Mekan Tasarım Yarışması

IFI Uluslararası İçmimarlar Federasyonu TMMOB İçmimarlar Odası İzmir Şubesi BELENCO İç Mekan Tasarım Yarışması Son Başvuru Tarihi 17 Mayıs 2019. Yarışmaya İzmir, Çanakkale, Balıkesir, Manisa, Aydın, Uşak, Muğla Ve Kütahya İllerindeki Üniversitelerin Lisans Yada Ön Lisans Öğrencileri Katılabilir.

Yarışma Sonuçları 25 Mayıs 2019 Tarihinde Açıklanacak.
Yarışma Teması: Hayatları Değiştiren İç Mekanlar

Yarışma Ödülleri
Birincilik Ödülü 5 Bin Türk Lirası
İkincilik Ödülü 3.500 Türk Lirası
Üçüncülük Ödülü 2.500 Türk Lirası
3 Adet Mansiyon Ödülü 1.000 Türk Lirası

Genel Bilgiler Ve Yarışma Teması
Yarışma serbest, bölgesel, koşullu ve tek aşamalıdır. Katılım ücretsizdir.
Yarışma Teması: Hayatları Değiştiren İç Mekanlar
IFI’ın (Uluslararası İçmimarlar Federasyonu) 2019 yılı için belirlediği “Mekan Tasarlamak, Yaşamları Değiştirmek” (“Designing Spaces, Changing Lives”) temasından esinlenilmiştir.
BELENCO Kuvars Yüzeyler ve TMMOB İçmimarlar Odası İzmir Şubesi işbirliğince ilki düzenlenen iç mekan tasarım yarışmasıdır.

Amaç
Günümüz, modern kuvars yüzey üretiminde Türkiye’de ve dünyada önemli bir konuma sahip olan BELENCO Kuvars Yüzeyler Ürünleri’nin kullanım alanlarını zenginleştirmek, yaratıcı iç mekan tasarımlarını projelendirmek ve uygulamaya uygun hale getirmek olan yarışmanın amacı;
• Ürün ve marka kimliğini desteklemek, kuvars yüzey sektörün de tasarımın önemini vurgulamak, tasarım fikrini teşvik etmek,
• Ürünün içmimarlar tarafından daha yakından tanınması ve kullanılmasını sağlamak,
• Ürünün içmimarlar elinde değişik kullanım alanlarının olabileceğinin gösterilmesi ve malzemenin tasarımlardaki potansiyelinin değerlendirilmesi,
• Ürünleri uygulamaya uygun hale getirmek ve projelendirmek,
• Tasarım açısından güçlü, üretilebilir, katma değeri yüksek, çevreye duyarlı, sürdürülebilir, yaratıcı ve özgün tasarımlar geliştirmek, ayrıca BELENCO Kuvars Yüzeyler’in iç ve dış piyasadaki konumunu anlayarak ürünleri yorumlamak,
• Ürünün kalitesine, estetiğine ve sağlıklı oluşuna vurgu yapmak, gelişen çağdaş yapı kültürüne katkıda bulunmak,
• Sosyal Sorumluluk bilincinin, geleceğin içmimarları ile buluşmasını sağlamak, içmimarlık mesleğinin önemini vurgulamak ve içmimar adaylarını sektör ile buluşturmak,
• Öğrencilerin vizyonlarını yansıttıkları hayal ötesi tasarımlar ortaya çıkarabilecekleri bir platform oluşturmak,
• Geleceğin içmimarlarının BELENCO Kuvars Yüzeyler ile yaptıkları nitelikli tasarımları ödüllendirmektir.

Sponsorlu

Yarışmaya Katılma Koşulları
1. Yarışmaya katılmak isteyen öğrenciler, http://www.belencohayalotesitasarimlar.com/ internet sitesi üzerinden kullanıcı adı ve şifre girişi ile sisteme üye olmalıdırlar.
2. Yarışmaya katılacak her öğrenciden, http://www.belencohayalotesitasarimlar.com/ internet sitesi üzerinden yayınlanacak “BELENCO İç Mekan Tasarım Yarışması Şartnamesi’ni” okuması, internet sitesi üzerinden istenilen belgeler ve yarışmaya katılacak tasarım dokümanlarını eksiksiz yüklemeleri beklenmektedir.
3. Yarışmaya TMMOB İçmimarlar Odası İzmir Şubesi’ne bağlı bölge illerindeki (İzmir, Çanakkale, Balıkesir, Manisa, Muğla, Aydın, Uşak, Kütahya) her üniversitenin lisans ya da meslek yüksekokulu öğrenimi gören öğrencileri katılabilir.
4. Katılımcılar için aranan özellikler aşağıda belirtilmiştir:
• Tüm bireysel katılımcıların TMMOB İçmimarlar Odası İzmir Şubesi öğrenci üyesi olması şarttır.
• Tüm takım katılımlarında, takım lideri TMMOB İçmimarlar Odası İzmir Şubesi öğrenci üyesi olmak zorundadırlar.
• Bireysel katılımcılar ya da takım liderleri İçmimarlık ve Çevre Tasarımı, İçmimari ve Çevre Tasarımı ya da İçmimarlık bölümlerinden birinin öğrencisi olmak zorundadırlar.
• Takımler en fazla 3 kişiden oluşmalıdır. Fakat takım lideri İçmimarlık ve Çevre Tasarımı, İçmimari ve Çevre Tasarımı ya da İçmimarlık bölümlerinden birinin öğrencisi olmak zorundadır.
• Her kişi en fazla 2 ayrı grupla yarışmaya katılabilir ve yalnızca bir kere takım lideri olabilir.
• Birden çok (en fazla iki) proje ile katılmak isteyen yarışmacılar her bir proje için ayrı başvuru yapmalıdırlar.
• Takım liderleri bireysel katılım yapamaz, bireysel katılımcılar hiçbir takımda takım lideri olamazlar.
• Tüm takım, takım liderleri ya da bireysel katılımcılar en fazla iki proje ile yarışmaya katılabilirler.
• Takım katılımlarında seçilecek takım lideri sisteme kayıt olmalı, kendisi ile birlikte, tüm takım üyeleri için gerekli olacak yarışma katılım belgelerinin sistem üzerinden gönderimini eksiksiz tamamlamalıdır.
• Takım lideri İçmimarlık ve Çevre Tasarımı ya da İçmimarlık bölümlerinden birinin öğrencisi olmak kaydıyla takım üyeleri içmimarlık öğrenci sayısını geçmemek ya da eşit olmak kaydıyla ilgili üniversitelerin Mimarlık, Endüstriyel Tasarım ve Meslek Yüksekokullarının İç Mekan Tasarımı bölüm öğrencilerinden oluşturulabilir.
• Takım Ege Bölgesi’ndeki farklı üniversitelerdeki öğrencilerden oluşabilir.
• 18 yaşını doldurmuş olmalıdırlar. Yabancı uyruklu yarışmacılar da yarışmaya katılabilir.
• Yarışmaya katılmak isteyen fakat TMMOB İçmimarlar Odası öğrenci üyesi olmayan öğrencilerin başvurmaları halinde öğrenci üyelik ücretleri BELENCO Kuvars Yüzeyler tarafından karşılanacaktır (Bu başvuru için son tarih: 30 Mart 2019).
5. Yarışmaya katılım ücretsizdir.
6. Yarışmaya katılan her projede özgünlük ve daha önce başka bir yerde yayınlanmamış ya da başka bir yarışmaya katılmamış olması koşulu aranmaktadır.
7. Yarışmaya seçici kurul (jüri) üyelerinin, TMMOB İçmimarlar Odası İzmir Şube Yönetiminin ve BELENCO Kuvars Yüzeyler çalışanlarının birinci derece yakınları olanlar katılamazlar. Ayrıca yarışmacılar, BELENCO Kuvars Yüzeyler çalışanı olamazlar.
8. Proje ve yarışma ile ilgili tüm sorular, yarışma takviminde belirtilen sürede (soruların son iletilme tarihi) saat 17.00’ye kadar elektronik posta yolu ile info@belecohayalotesitasarimlar.com elektronik posta adresine ileteceklerdir. Soru sormak isteyenler elektronik postalarının konu bölümüne “Yarışma Sorusu” yazacaklardır. Süreç içindeki olası değişiklikler, ek bilgiler ve sonuçlar aynı internet sitesinde ilan edilecektir.
9. Tüm yarışmacıların http://www.belencohayalotesitasarimlar.com/ sitesi üzerinden yayınlanacak Yarışma Takvimi’ni takip etmeleri ve takvimde belirtilen tarihlere uymaları gerekmektedir.
10. Proje teslim süresini geçiren, belgelerini eksik-hatalı olarak http://www.belencohayalotesitasarimlar.com/ sitesi üzerinden sisteme yükleyen yarışmacıların projeleri, jüri değerlendirme sürecine dâhil edilmeyecektir.
11. Yükleme tarihleri arasında katılımcılar projeleri üzerinden sisteme giriş yaparak düzeltme yapabilirler.
12. Yarışmaya katılan öğrenciler, bu şartname hükümlerini kabul etmiş sayılırlar.

Yarışma Şartnamesi Ve Başvuru İçin Tıklayın.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ