<style>.lazy{display:none}</style>
21.05.2024 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz

Basf’yi Anlatmak Tasarım Yarışması

Basf’yi Anlatmak Tasarım Yarışması

Basf’yi Anlatmak Tasarım Yarışması

Basf Türk İnovasyon Merkezi Basf’yi Anlatmak Tasarım Yarışmasına Türkiye’de Bulunan Tüm İç Mimarlık Ve Çevre Tasarımı, Endüstri Tasarımı Bölümlerinde Öğrenim Gören Lisans, Yüksek Lisans Ve Doktora Öğrencileri Katılabilir.

Yarışma Ödülleri
Birincilik Ödülü macbook air 13 inch 1.8 ghz intel core i5
İkincilik Ödülü ipad pro wifi cellular 64gb silver
Üçüncülük Ödülü ipad pro wifi 64gb silver

Yarışma Konusu Ve Amacı

her alanında yer alan BASF çözümlerinin kendi karakterine paralel yenilikçi, bugünün ve geleceğin değerlerini dikkate alan bir bakış açısı ile ifade eden yaratıcı, özgün tasarımların elde edilmesi amaçlamaktadır.

Yarışmanın konusu, BASF TÜRK Kimya Sanayi ve Ticaret Ltd. Sti ‘nin (bundan böyle “BASF” olarak alınacaktır) projesi başlamış olan Teknopark İstanbul/Pendik İnovasyon Merkezi binası içinde yer alacak olan, ekli dokümanlarda büyüklüğü ve konumu tarif edilmiş olan alanının tasarlanmasıdır.
İhtiyaç programı, 40-50 kişilik esnek kurguda çalıştay ve seminer alanı düzeni, BASF ürün ve inovasyonlarının ziyaretçilere aktarılacağı yüzey ve düzenekleri içermektedir.
Tasarımın, bir yandan İhtiyaç programının gerekliliklerini yerine getirirken, diğer yandan;

Ads

• Yarışma konusu alanın tasarımı aşağıda verilmiş olan endüstri ve çözümleri baz alarak tasarlanmalıdır. Endüstriler: Otomotiv ve Taşımacılık, Kimyasallar, Tarım Çözümleri, Kişisel Bakım ve Hijyen, Beslenme, Boya ve Kaplama Endüstrisi
• Mekanın değişim ve esnekliğe olanak sağlaması, dönem dönem farklı ürünlerin sergilenmesine imkan vermesi önemlidir.

BASF’nin biz kimya yaratıyoruz vizyonu, çözümleri, ürünleri ile BASF deneyiminin yaşanacağı, hissedilebileceği bir alanın elde edilmesi,
• İçinde yer alacağı yapının genel mimari karakterini dikkate alması,
• Uygulanabilir vasıfta olması beklenmektedir.

Yarışma konusu alanın mahal sınırları belirlenmiş olmakla beraber, yarışmacılar +0.85 kotunda yer alan fuaye alanını tasarımla bir bütün oluşturacak şekilde değerlendirebilirler. Kalabalık ziyaretçi gruplarının kullanımı sırasında katta bulunan ofis ve laboratuvar alanlarının gürültü vs. gibi koşullardan etkilenmemesi için gerekli önlemlerin alınması, çözümlerin oluşturulmasına dikkat edilmelidir.

Yarışmaya Son Başvuru Tarihi 3 Mayıs 2019.
Yarışma Sonuçları 27 Mayıs 2019 Tarihinde Açıklanacak.

Katılım Koşulları
Yarışmaya; Türkiye’de bulunan tüm İç Mimarlık, İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı, Endüstri Ürünleri Tasarımı bölümlerinde öğrenim gören lisans ve/ veya yüksek lisans, doktora öğrencileri bireysel ya da ekip olarak katılabilirler.

• Finale kalan ekiplerin posta yolu ile güncel öğrenci belgeleri ve kişisel verilerin korunması kanununun kabulü formunun imzalı hali talep edilecektir.

• Diğer tasarım ve sanat disiplinlerinden öğrenciler, yukarıda belirtilen disiplinlerden oluşan ekiplerde yer alabilirler.

• Yarışmaya katılan ekiplerin, yarışma teslim tarih ve saati olan 03.05.2019 23:’dan önce yarışma raportörlüğüne kayıt yaptırmış olması zorunludur.

• Yarışmaya BASF çalışanları ve BASF’nin çalıştığı ajans çalışanları, yarışma hazırlık aşamalarında çalışmış olanlar, asil, yedek ve danışman jüri üyeleri, raportörler ve 1. derece yakınları katılamaz. Yarışmaya katılmaları durumunda ödül hakkı bir sonraki ekibe aktarılır.

• Yarışmaya katılan her proje; sahibinin/sahiplerinin hususiyetini taşıması, projenin özgün ve daha önce başka bir yerde yayınlanmamış, yeni ve ayırt edici niteliğe sahip olması, dünyanın herhangi bir yerinde daha önce kamuya sunulmamış olması gerekmektedir. Bunun aksi bir durumun tespiti ve bu tespitin jüri üyelerinin nitelikli çoğunluğu tarafından onaylanması halinde, proje yarışmadan diskalifiye edilir; proje ödül kazandıysa ödülün tamamı yarışma organizasyonuna iade edilir.

• Yarışmacılar sadece 1 proje ile yarışmaya katılabilirler.

• Yarışma projeleri iade edilmeyecektir.

• Yarışmada ödül alan projelerin uygulama, üretim ve yayınlama hakları BASF’ye aittir.

• Projenin sahibi onu meydana getiren kişidir. Birden fazla kimsenin iştirakiyle vücuda getirilen eser niteliğindeki proje ayrılmaz bir bütün teşkil ediyorsa, onun sahibi, onu vücuda getiren kişilerin birliğidir. Şayet projeyi birden fazla kişi birlikte vücuda getirmiş ise projenin kısımlara ayrılması mümkünse, bu kişilerin her biri vücuda getirdiği kısmın sahibi sayılır. Aksi taraflarca kararlaştırılmış olmadıkça, eseri birlikte vücuda getirenlerden her biri bütün eserin değiştirilmesi veya yayımlanması için diğerlerinin iştirakini isteyecektir.

• Proje sahibi/sahipleri eser niteliğindeki projelerinin mali hakları kapsamında; projenin her türlü işleme, çoğaltma, yayma, temsil (sunum), işaret, ses ve /veya görüntü nakline yarayan araçlarla umuma iletim ile pay ve takip haklarını BASF’ye devretmeyi kabul etmişlerdir.

(Tasarım Hakları: Yarışmaya katılan projelerin fikri hakları, proje sahibi tasarımcılara aittir. Projelerin fikri haklarını korumak için gerekli önlemleri almak katılımcıların sorumluluğundadır.)

• Katılımcılar yarışmaya katılmakla bu şartname hükümlerini kabul etmiş sayılırlar.

• Yarışma BASF’nin sosyal medya hesapları ve basf.com.tr adresinden duyurulacaktır.

• Yarışma 25.03.2019 tarihlerde başlayacak 03.05.2019 tarihlerde sona erecektir. Tüm başvurular basf.com.tr adresinde ilan edildiği üzere BASF’ye doğrudan yapılacaktır. Başvurular
değerlendirildikten sonra finale kalan 3 proje gerekli görüldüğü taktirde seçici kurula sunum yapacaktır. Yapılacak değerlendirmenin ardından sonuçlar sosyal medyada ve web sitesinden duyurulacak ve ödüller sahiplerine teslim edilecektir. • Yarışma başvuruları BASF’nin ilan edeceği online başvuru adresleri üzerinden yapılacaktır.

• Yarışmaya katılmak tamamen ücretsizdir.

• BASF, yarışma boyunca, yarışma sonuçlarını olumsuz yönde etkileyecek, manipülatif, spam şekilde bilgisayar teknolojileri kullanılarak hile yaptığı ya da haksız yollardan oy topladığı tespit edilen katılımcı/yarışmacının o güne kadarki bütün yarışma verilerini/oylarını hiçbir uyarı yapmadan iptal etme ve erişimini engelleme hakkını saklı tutar.

• BASF yarışmaya katılım esnasında, katılımcıların kişisel bilgisayarları ve internet erişimlerinden ve her türlü teknik aksaklıklardan (internet hızının düşük olması, bağlantının kopması, uygun programa sahip olunmaması, cihazın paylaşıma kapalı olması vb.) oluşabilecek problemlerden ve söz konusu bilgisayarlara yetkisiz erişim vb. durumlardan kaynaklanabilecek problem ve zararlardan dolayı sorumluluk kabul etmez.

• “Farklı isim, kimlik ve fotoğraf bilgileri ile yapılan kayıtlar ve gerçek kişiler tarafından yapılmayan kayıtlar, tespiti halinde hiçbir uyarıda bulunmaksızın silinecektir.”

• Katılımcılar yarışmaya öğrenci belgesi ve kimlikleri ile başvuru yapacaklardır.

• Yarışmaya başkası adına katılım / kayıt oluşturulamaz, tüm başvurular bireysel olarak yapılmalıdır.

• BASF, yarışmaya katılarak form dolduran kullanıcılara gerektiğinde yarışma konusunda bilgi amaçlı e-posta gönderme hakkına sahiptir.

• Yarışmaya 18 yaşından küçükler katılamazlar

• Yarışmaya katılan herkes, tüm yarışma katılım koşullarını kabul etmiş sayılır.

Yarışma Şartnamesi İçin Tıklayın.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ