21.07.2018 - Sitemize Hoşgeldiniz

Başak Kültür Ve Sanat Vakfı 2017-2018 Bursu Başvuruları

Başak Kültür Ve Sanat Vakfı 2017-2018 Bursu Başvuruları

Başak Kültür Ve Sanat Vakfı 2017-2018 Bursu Başvuru

BSV Başak Kültür Ve Sanat Vakfı 2017-2018 Burslarına Başvurular 20 Ağustos 2017 İle 10 Ekim 2017 Tarihleri Arasında Alınacak. Başvuru Tarihleri Dışında Yapılan Başvurular Kabul Edilmeyecektir. Başak Kültür Ve Sanat Vakfı 2017-2018 İlk Ve Orta Öğretim, Lise, Devlet Üniversitesi Veya Vakıf Üniversitelerinden En Az Yüzde 70 Burslu Program Kazananlar İle Konservatuar Öğrencilerine Burs Vermektedir. Vakıf Ekim İle Haziran Arasında 9 Ay Süre İle Öğrencilere Burs Vermektedir. Burs Başvurusu Başvuru Formu Ve Gerekli Belgeler Mail İle Gönderildikten Sonra Belgelerin Asılları Vakfa Posta Yoluyla Ulaştırılacaktır.

BSV Başak Kültür Ve Sanat Vakfı 2017-2018 Burslarının Başvuru Sonuçları Ekim Ayında Vakfın Resmi Sitesi Üzerinden İlan Edilecektir.

BSV Başak Kültür Ve Sanat Vakfı 2017-2018 Eğitim Öğretim Dönemi İçinde Helin Başak Eğitim Destek Bursu İle Sosyal Duyarlılık Ve Farkındalık Bursu Vermektedir.BSV Vakfı Toplam 45 Öğrenciye Burs Verecektir.

İletişim Bilgileri: Kayışdağı Mahallesi Uslu Caddesi Nihat Sokak No: 55/A Ataşehir İstanbul

Diğer Kurum, Kuruluş, Dernek, Vakıf Burslarını Görmek İçin Buraya Tıklayın.

Burs Genel Koşullar:
Sanat Eğitiminde Başarılı Fakat Maddi İmkanları Kısıtlı Olan, Vakfın Sosyal Çalışmalarına Katılan, Göç Ve Savaş Mağduru Olan, Sosyal Dışlanmışlık Yaşayan, Ebeveynlerinden Ayrı Yaşayan Ya Da Ebeveynleri Ayrılmış Olan, Çalışma Riski Taşıyan, Maddi İmkansızlıklardan Dolayı Eğitimini Yarıda Bırakan Ya Da Bu Risk Altında Olan Çocuk Ve Gençlere Vakıf Olanakları Çerçevesinde Her Yıl Eğitim Ve Öğretim Bursu Desteği Vermektedir.

Sponsorlu Bağlantılar

Burs Başvurusu Özel Koşullar:
-Helin Başak Eğitim Destek Bursu’nu Alacak Öğrencilerin Toplam %70’ini Kız Çocukları Oluşturacaktır.
– Vakfın Çalışmalarına Katılım Gösteren Gönüllülerine Ve Vakıftan Burs Almaya Devam Eden Öğrencilere Burs Kontenjanında Öncelik Tanınacaktır.

BSV Helin Başak Eğitim Destek Bursu
Helin BAŞAK Eğitim Destek Bursu Miktarı, Süresi ve Kontenjan Sayısı Nedir?
Bursu miktarı: Aylık 150 TL
Burs Süresi: 9 Ay (Ekim 2017 – Haziran 2018). Temmuz, Ağustos ve Eylül aylarında burs ödemesi yapılmayacaktır.
Kontenjan sayısı: 25 Öğrenci

BSV Sosyal Duyarlılık Ve Farkındalık Bursu
Başak Kültür Ve Sanat Vakfı Kurulduğu 2003 Yılından Beri Yoksul, Yoksun Ve Göç Mağduru Çocuk Ve Gençleri Kültür Ve Sanat Yolu İle Yaşama Kazandırmaya, Hayatlarına Pozitif Katkı Sunmaya Çalışan Ve Yerel Ve Uluslararası Birçok Projeye İmza Atan Bir Sivil Toplum Kuruluşudur. Kurumumuzda Hangi Yaşta Olursa Olsun Gönüllülük Anlayışı İle Faaliyet Gösteren Gönüllülerimizin Varlığı Çalışmalarımızın Başarısındaki En Büyük Motivasyon Kaynağımız Olmaktadır.

Vakfımız Bünyesinde Gerçekleştirilen Bu Çalışmalarımızı Gelecek Kuşaklara Aktarmak, Onlara Miras Olarak Bırakmak Adına Burs Alan Öğrencilerimizin Projeler Üretmesi, Fikri Olarak Kendilerini Geliştirebilmeleri Vakfımızın Hedeflerinden Biri Haline Gelmiş Ve Sosyal Duyarlılık Ve Farkındalık Kategorisinde Eğitim Ve Öğretim Bursu Çalışmamızı Başlatmıştır.

“Sosyal Duyarlılık Ve Farkındalık Bursu” Faaliyeti İle Vakfımız; Kurumumuzdan Burs Alan Öğrencilerimizin Gönüllülük Esasına Dayalı Olarak Kentin Çeperlerinde Kalmış, Yoksul, Yoksun Ve Dışlanmışlığı Derinden Yaşayan Çocuk Ve Gençler İle İlgili Projeler Üretmesini, Çalışmalarda Faaliyet Göstermesini Beklemektedir.

BAŞAK Kültür Ve Sanat Vakfı’nın Devlet Destekli Bir Hayır Kurumu Olmayıp, Toplumun Yaşam Kalitesini Arttırmaya Yönelik Çalışmalar Yapan, Projeler Üreten Sivil Toplum Kuruluşu Olmasından Hareketle Destek Verdiğimiz Öğrencilerin Kendileri Gibi Aynı Duruma Sahip Olan Çocuk Ve Gençlerle Birlikte Çalışmalar Gerçekleştirmesi,

Onların Hayatlarına Dokunması, Sivil Toplum Anlayışına Destek Vermesi Sosyal Duyarlılık Ve Farkındalık Bursu’nun Temel Kazanımı Olarak Belirlenmiştir. Bursumuza Başvuracak Olan Öğrencilerimizin Okudukları Okul Ya Da Bölüm İle İlgili Çocuklara Ve Gençlere Yönelik Neler Yapabileceklerini Belirtmeleri, Sanatsal Ve Kültürel Anlamda Ne Gibi Katkılar Sunabileceklerini Burs Başvuru Sürecinde Yazılı Olarak İfade Etmeleri Burs Başvurusunun Kabulünde Önemli Bir Etken Olacaktır.

Sosyal Duyarlılık Ve Farkındalık Bursu’na Başvuracak Öğrencilerimiz Çalışmalarında Kısa Film, Soysa Medya, Atölye Çalışmaları Gibi Araçlar Kullanılabileceği Gibi Daha Farklı Yöntemleri De Kullanabilirler. Vakfımızın Sitesinde Bunun İçin Hazırlanmış Çeşitli Projeler Ve Etkinlikler Mevcuttur. Size Daha Detaylı Bilgi Vermesi Açısından Lütfen Vakfın Resmi Sitesini www.basaksanatvakfi.org.tr adresini ziyaret ediniz

Burs Miktarı, Süresi Ve Kontenjan Sayısı
Burs Miktarı: Aylık 300 TL’dir

Ödeme Süresi: 9 Aylıktır (Ekim 2017 – Haziran 2018). Temmuz, Ağustos Ve Eylül Aylarında Ödeme Yapılmayacaktır. Ödemeler, Bursiyerlerin Çalışmalarının, Çıktılarının Vakfa Tesliminden Sonra Banka Hesaplarına Üçer Aylık Dönemler Halinde 900 TL Olarak Yapılacaktır.
NOT: Vakıfta Düzenli Olarak Çalışma Yürüten Bursiyerlerimiz Çalışmalarının Devamlılığı Ve Görünürlüğü Sebebiyle Bu Maddeden Muaflardır.
Kontenjan Sayısı: 20 Kişi

Değerlendirmeye Alınmayacak Olan Başvurular
1-) Özel Üniversite Veya Okulda Okuyup % 70’in Altında Bursu Olanlar
2-) Devletten Veya Herhangi Bir Kurumdan Burs Alanlar
3-) Diğer Başvuruculara Göre İmkânları Daha İyi Olanlar
4-) Açık Öğretim Ve/Veya İkinci Öğretim Okuyanlar
5-) Aynı Aileden Birden Fazla Başvuru Yapanlar

Not: Başvuru Yöntemi Ve Başvuruların Değerlendirilmesi Her İki Kategori İçin Geçerlidir.

NOT: Öncelikli Olarak Lise – Üniversite Birinci Ve İkinci Sınıf Öğrencilerinin Başvuruları Değerlendirmeye Alınacaktır.

BSV Başak Kültür Ve Sanat Vakfı 2017-2018 Burs Başvurusu Nasıl Yapılır
(basaksanatburs@gmail.com) olarak, Belgelerin Asıllarını İse Kargo İle Vakfın Adresine (Başak Kültür Ve Sanat Vakfı Kayışdağı Mah. Uslu Cad. Nihat Sok No/55-A Ataşehir/ İstanbul) Göndermeleri Gerekmektedir.

BSV Her İki Burs Başvurusunda Gerekli Belgeler
1)Başvuru Formu(Doldurulup İmzalanacak)
2) Ayrıntılı Özgeçmiş Ve İletişim Bilgileri (Kendi El Yazısı İle Ve İmzalı Olması Gerekiyor)
3) Kimlik Fotokopisi
4) Nüfus Kayıt Örneği (Nüfus Müdürlüklerinden)
5) Öğrenim Kurumundan Alınmış Onaylı Öğrenci Belgesi
6) Öğrenci Adına Açılmış Banka Hesap Bilgilerini Gösteren Belge
7) İkametgâh Belgesi
8) 2 Adet Fotoğraf

BSV Sosyal Duyarlılık Ve Farkındalık Bursu İçin Gerekli Ek Belgeler
Yukarıda Belirtilmiş Olan Belgeler Dışında Başvuru Sahipleri Yaptıkları İki Çalışmadan Birini De Eklemeleri Gerekir.

Başvuru Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler
Başvuru Formunu Lütfen Kendiniz Doldurunuz. Başvuru Sonucunuzu Kimlik Numarası İle Sorgulayacağınız İçin Forma Yazdığınız T.C. Kimlik Numarasının Doğru Olduğundan Emin Olunuz.

Forma Yazmış Olduğunuz Bilgilerin (Okul Başarı Durumu, Aile Geliri, Gönüllülük, Alacağınız Sorumluluklar Ve Aile İlgili Sorular Vb.) Doğruluğu İle İlgili Bir Tutarsızlık Tespit Edildiği Takdirde Başvurunuz İptal Edilecektir. Lütfen Yazdığınız Bilgilerin Doğruluğundan Emin Olunuz.

Başvuru Formun Buradan İndirin.

Formda Yazılan Tüm Alanların Doldurulması Zorunludur. Formu Doldururken Teknik Bir Sorun Yaşarsanız “ basaksanatburs@gmail.com ” Adresinden Bize Ulaşıp Destek Alabilirsiniz.

18 Yaş Altı Burs Alan Öğrenci Ve Ebeveynlerinin Sorumlulukları
1- Bursu Hak Eden 18 Yaş Altından Olan Öğrencilerin Velileri “Burs Taahhütnamesi”ni İmzalamak Ve Sözleşmedeki Hükümlere Uymakla Yükümlüdür. Sözleşme Hükümlerine Uymayan; Başvuru, Mülakat Yada Burs Aldığı Süre Boyunca Yanlış Beyanda Bulunan Öğrencilerin Bursu Kesilir.

2- Burs Alan Öğrencilerin Burslarının Devam Etmesi İçin Vakfın Gönüllüsü Olmalı Ve Bu Öğrencilerin Vakıf Etkinliklerine Katılmaları Ve Katkı Göstermeleri Beklenir. Bursiyerimizin, Bu İki Sorumluluğu Yerine Getirmediği Takdirde Bursu Kesilir. Yerine Getirmesi Halinde Lisans Veya Ön Lisans Öğrenimi Boyunca Bursu Devam Eder.

3- Bursiyer Başka Bir Yerden Daha Burs Almadığına Dair Belge Göndermelidir.

4- Bursiyer Her Dönem Sonunda Eğitim Durumunu Gösteren Güncel Öğrenci Belgelerini Ve Not Çizelgelerini Göndermelidir.

5- Bursiyer (18 Yaş Altı) Ve Aile Sorumluluklarını Yerine Getirmedikleri Takdirde Bursları Kesilir.

6- Burs Başvurusu Kabul Edilen Bursiyerler Gerek Görülmesi Halinde Burs Komitesi Tarafından Yüz Yüze Mülakata Çağırılacaktır. Çağırıldığı Halde Mülakata Gelmeyenler Burs Hakkını Kaybedecek Yerine Yedekler Değerlendirmeye Alınacaktır.

7- Belgeleri İstenen Öğrencilerin Evrakları İade Edilmez.
Burs Başvurusu Kabul Edilen Bursiyerlerin Listesi Ekim Ayı İçinde basaksanatvakfi.org.tr Sayfasında Duyurulacaktır.
Not: Lütfen Telefonla Başvuruda Bulunmayınız.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ