<style>.lazy{display:none}</style>
21.04.2024 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz

Balığın En Güzel Hali Fotoğraf Yarışması

Balığın En Güzel Hali Fotoğraf Yarışması

Balığın En Güzel Hali Fotoğraf Yarışması

EİB Ege Su Ürünleri Ve Hayvansal Mamuller İhracatçı Birlikleri Balığın En Güzel Hali Fotoğraf Yarışması Sayısal Kategoride Yapılacak. Yarışma Tüm Katılımcılara Açıktır.

Yarışma Ödülleri
Birincilik Ödülü 5 Bin Türk Lirası
İkincilik Ödülü 3 Bin Türk Lirası
Üçüncülük Ödülü 2 Bin Türk Lirası

Yarışmanın Amacı ve Konusu:
Yarışmanın konusu, Ege Su Ürünleri ve Hayvansal Mamuller İhracatçıları Birliği (şartnamede EİB olarak geçecektir) tarafından düzenlenecek fotoğraf yarışmasıdır. Üç tarafı denizlerle çevrili güzel ülkemizde balıkçılık önemli bir geçim kaynağıdır.

EİB olarak Türk balıkçılığının tanıtılmasına ve gelişmesine katkı sağlamak, balıkçılığın yaygınlaşmasını ve balık üretimi ve tüketimi konusunda farkındalık yaratmayı hedefliyoruz.

Yarışma, Türk Balıkçılığında özellikle alabalık, levrek ve çipura çeşitlerini kapsamaktadır. Bu konu içeriğinde bahsi geçen balıkların yetiştirilmesinden son kullanıcıya olan süreçler bu yarışmanın kapsamı içindedir.

Ads

Yarışma sayısal kategoride tek bölümdür.

Katılım Koşulları

a. Yarışmaya katılım ücretsizdir.

b. Katılımcılar @turkishseafood ve @egeihracatci Instagram hesabını takip etmek zorundadır.

c. Yarışma seçici kurul üyeler, TFSF temsilcisi ve düzenleyici kurum çalışanları dışında tüm amatör ve profesyonel fotoğrafçılara açıktır.

d. Fotoğraflar tercihen renkli olmalıdır.

e. Katılımcı yarışmaya gönderdiği yapıtların tümüyle kendisine ait olduğunu ve tüm izinlerinin alındığını kabul, beyan ve taahhüt eder. Yarışmaya gönderilen fotoğraflarda görünebilecek insanların, fotoğrafının çekilmesine ve bir yarışmaya gönderilmesine, fotoğrafın internette ve basılı yayın organlarında yayınlanmasına izin verdikleri kabul edilir.

f. Yarışmaya gönderdiği fotoğraflar üzerinde, yapıt kendisine ait olmadığı halde kendisininmiş gibi göstermeye ve değerlendirme kurulunu yanıltmaya yönelik her türlü müdahale ve değişiklikleri yapan kişiler hakkında kural ihlali işlemi uygulanır.

g. Hakkında TFSF tarafından verilmiş kısıtlılık kararı devam eden katılımcılar, bu yarışmaya katılamaz.

h. Yarışmacı, yarışmaya en fazla 4 fotoğrafla katılabilir.

i. Fotoğraflarda her türlü teknik serbesttir.

j. Fotoğraflar, aynı zamanda belge niteliğinde olduğundan tarih, yer ve bölge adının belirtilmesi gerekmektedir.

k. Yarışmaya katılan eserlerin daha önce başka bir yarışmada ödül almamış olması gerekmektedir. Eserlerin başka bir yarışmada ödül aldığının tespit edilmesi durumunda ödül iptal edilir ve geri alınır.

l. Adaylar yarışmaya katılmakla, gönderilen fotoğrafların basım, sergileme ve çoğaltma hakkının EİB’e ait olduğunu kabul etmiş sayılacaktır.

m. EİB, katılımcıların eserlerinde yer alan kişi ve kurumlara ilişkin telif hakları konusunda sorumluluk kabul etmez.

n. Tüm Katılımcılar; TFSF’nin http://www.tfsfonayliyarismalar.org/ adresine üye olmak ve fotoğraflarını yüklemekle yarışma koşullarını okumuş ve kabul etmiş sayılırlar. Bu şartname, yarışmacının yarışma fotoğraflarını göndermesiyle yürürlüğe girer. Yarışmacıların bu şartname hükümlerine sonradan itiraz hakkı yoktur.

Yarışmaya Son Başvuru Tarihi 1 Şubat 2020.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ