<style>.lazy{display:none}</style>
17.04.2024 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz

BAKKA Endüstri Mirasıyla Batı Karadeniz Instagram Fotoğraf Yarışması

BAKKA Endüstri Mirasıyla Batı Karadeniz Instagram Fotoğraf Yarışması

BAKKA Endüstri Mirasıyla Batı Karadeniz Instagram Fotoğraf Yarışması

Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı BAKKA Endüstri Mirasıyla Batı Karadeniz Instagram Fotoğraf Yarışması Düzenliyor. Yarışmaya Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı Olan Herkes Katılabilir.

Yarışma Ödülleri
Birincilik Ödülü, Zonguldak, Karabük Veya Bartın’da Asgari 4 Yıldızlı Otel Veya Tarihi Konakta İki Gecelik Çift Kişi Konaklama Ve TTK Maden Gezisi
İkincilik Ödülü Zonguldak, Karabük Veya Bartın’da Asgari 4 Yıldızlı Otel Veya Tarihi Konakta İki Gecelik Çift Kişi Konaklama Ve TTK Maden Gezisi
Üçüncülük Ödülü Zonguldak, Karabük Veya Bartın’da Asgari 4 Yıldızlı Otel Veya Tarihi Konakta İki Gecelik Çift Kişi Konaklama Ve TTK Maden Gezisi
Zonguldak Özel Ödülü TTK Maden Gezisi Ve Yöresel Ürünler Hediye Sepeti
Karabük Özel Ödülü TTK Maden Gezisi Ve Yöresel Ürünler Hediye Sepeti
Bartın Özel Ödülü TTK Maden Gezisi Ve Yöresel Ürünler Hediye Sepeti
10 Adet Sergilenme Ödülü Safranbolu Rehberli Gezi Ve Yöresel Ürünler Hediye Paketi

Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı (BAKKA) tarafından Türkiye’nin sanayileşmesinde yer alan en önemli bölgelerden biri olan TR81 Batı Karadeniz Bölgesinin (Zonguldak, Karabük, Bartın) endüstriyel miras potansiyelinin ortaya çıkarılması, tanıtılması ve bölgenin endüstri mirası konusundaki farkındalığının arttırılması amacıyla proje ve faaliyetler düzenlenmektedir.. Bu amaç doğrultusunda Ajans tarafından bölgedeki endüstriyel mirasın kültürel, sosyolojik ve çevresel yaşama etkilerinin fotoğraflanmasını konu alan Instagram Fotoğraf Yarışması başladı.

Yarışmanın Yapıldığı Yer ve Tema
• TR81 Batı Karadeniz Bölgesi illeri olan Zonguldak, Karabük ve Bartın sınırları içerisinde
• Endüstri Mirasıyla Batı Karadeniz (mimari, estetik, emek ve kültürel devamlılık temalarında)

Başvuru Yöntemi ve Koşulları
Yarışmaya katılımın geçerli olması ve ödül alınabilmesi için aşağıdaki üç koşul zorunludur;
1. Fotoğrafların yüklendiği Instagram hesabının açık profilli olması,
2. Fotoğraf altında açıklama kısmında @tabiatiylabatikaradeniz Instagram hesabından bahsedilmesi (https://www.instagram.com/tabiatiylabatikaradeniz/),
3. Fotoğraf altında açıklama kısmına #EndüstriMirasıylaBatıKaradeniz ve #EndüstriMirası etiketlerinin eklenmesi

Ads

Katılım Koşulları
1. Yarışmaya katılım ücretsizdir.

2. Yarışmaya T.C. vatandaşı herkes katılabilir. 18 yaşından küçük olanlar yarışmacıların ödül alabilmesi için onaylı veli izin formunu (Ek-2) BAKKA’ya ibraz etmeleri gerekmektedir.

3. Endüstri Mirasıyla Batı Karadeniz Instagram Fotoğraf Yarışması’na BAKKA çalışanları, seçici kurul üyeleri, bu yarışmanın düzenlenmesinden sorumlu diğer üçüncü kişilerin çalışanları ve belirtilen kişilerin birinci derece yakınları katılamaz.

4. Paylaşılan fotoğraflarda profesyonel görsel düzenleme araçlarıyla birden fazla fotoğrafın birleşimi ile oluşturulan kolajlar, ekleme, çıkarma, montaj gibi işlemler yapılamaz.

5. Üzerinde başka bir markaya ait ürün, hizmet, görsel bulunan fotoğraflar değerlendirmeye alınmaz.

6. Yarışmaya katılanlar, fotoğrafların kendilerine ait olduğunu beyan ve taahhüt etmiş sayılır.

7. Paylaşılan fotoğrafların, genel ahlak kurallarına ve yasalara aykırı olmaması ve hiçbir şekilde kişi ya da kurumları rencide etmemesi şartı aranır. Ayrıca herhangi bir siyasi veya dini görüşle bağdaştırılabilecek paylaşımlar değerlendirilmeye alınmaz. Bu tür fotoğraflar haber verilmeksizin değerlendirme dışı bırakılır.

8. BAKKA, yarışmaya gönderilen eserlerin içeriğiyle ilgili hiçbir hukuki sorumluluk kabul etmez.

9. Katılımcılar, paylaştıkları fotoğrafların yüksek çözünürlüklü versiyonunu BAKKA ile paylaşmayı taahhüt eder.

10. Her katılımcı yarışma şartlarına uygun olarak en fazla 5 adet fotoğrafla yarışmaya katılabilir, daha fazla fotoğrafla katılma durumunda seçici kurul yalnızca ilk 5 fotoğrafı değerlendirmeye alacaktır.

11. Daha önce başka bir yarışmada ödül almış fotoğraflar yarışmaya kabul edilmeyecektir.

12. Yarışmacılardan paylaşımların özgün ve kişiye ait olması beklenmektedir. Benzer ya da başkasına ait olduğu belirlenen fotoğraflar yarışma dışı bırakılır. Ayrıca, yarışmaya gönderilen fotoğrafların özgün bir çalışma olmaması, aksine bir iddia olması ve üçüncü kişilerin fotoğraflar üzerinde hak iddia etmesi durumunda sorumluluk yarışmacıya ait olacaktır. Eğer ödül kazanan çalışmanın özgün bir eser olmadığı anlaşılır ise ödülün veya ödül kullanıldı ise bedelinin derhal iade edilmesi gerekecektir. Gönderilen eserin özgün bir çalışma olmadığının anlaşılması durumunda BAKKA sorumluluk kabul etmemektedir, her türlü hukuki ve diğer yaptırımlar paylaşım sahibinin sorumluluğundadır.

13. Yarışmaya katılacak fotoğrafların TR81 Batı Karadeniz Bölgesi illerinde (Zonguldak, Karabük ve Bartın) çekilmiş ve endüstri mirası temasına uygun fotoğraflar olma zorunluluğu bulunmaktadır. Seçici kurulun çalışmaları sırasında, fotoğrafların çekildiği yerle ilgili bir şüphe oluşursa, katılımcılardan fotoğrafı çektikleri yerin bölgede olduğunu kanıtlaması istenecektir. Kanıtlanamaması halinde, fotoğraf değerlendirilme dışı bırakılacaktır.

14. Katılımcıların, Instagram hesapları “gizli hesap” konumunda olmamalıdır. Instagram hesaplarında “Seçenekler” sekmesindeki hesap başlığı altında yer alan “Gizli Hesap” ayarı kapalı konumda olmalıdır.

15. Yarışmaya katılım için herhangi bir ürün ya da hizmeti satın alma zorunluluğu yoktur.

16. BAKKA, kurallara aykırı olduğunu tespit ettiği başvuruyu geri çevirme yetkisine sahiptir.

17. Ödül alan fotoğraflardan, yarışma kurallarına aykırı davranışlarının sonradan tespiti halinde, yarışmacıya verilen ödül geri alınarak dereceye giren müteakip yedek yarışmacıya verilir.

18. Ön seçimi geçen katılımcıların iletişim bilgileri yarışmaya katıldığı Instagram hesabından DM yoluyla istenecektir.

19. Ön seçimi geçen yarışmacının iletişim bilgilerini hatalı veya eksik paylaşması söz konusu olduğunda ve 3 iş günü içerisinde kullanıcının bilgilerini göndermemesi ve kendisiyle irtibat kurulamaması durumunda kişi hediye haklarından feragat etmiş sayılacak ve bir sonraki yarışmacıya geçilecektir.

20. Kazananlar ödüllerini teslim alırken, kişisel bilgilerinin doğruluğunu ispatlamak amacıyla Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartını ibraz etmeli ve BAKKA’nın talep edeceği idari formları (Ek-1 ve/veya Ek-2) doldurarak imzalamalıdır.

21. Yarışmanın sonuçlanması ve kazananların ilan edilmesinden itibaren 10 iş günü içerisinde kazanan kişinin BAKKA ile iletişime geçmemesi halinde, kazanılmış hakkından feragat etmiş sayılır.

22. Konaklama ödülü kazanan yarışmacıların otel rezervasyonları belirtecekleri tarihlere göre BAKKA tarafından gerçekleştirilecektir. Bu doğrultuda ödüle hak kazananların ilan edilmesinden itibaren 10 iş günü içerisinde konaklayacakları tarih ve yerle ilgili bilgileri BAKKA’ya iletmesi gerekmektedir. Rezervasyonların gerçekleşebilmesi için otellerin ilgili tarihlerde müsaitlik durumları esas alınacaktır. Aksi durumda alternatif yer veya tarih bildirilmelidir.

23. Ödüller, BAKKA’nın belirlediği yerde sahiplerine teslim edilecektir. Duyurulan ödüllerin temin edilememesi durumunda BAKKA temin edilemeyen ödül yerine aynı değerde başka bir ödül temin edebilir.

24. Yarışmanın yürütülmesini etkileyecek derecede meydana gelebilecek her türlü donanım ve yazılım problemlerinden, bilgisayar bozukluklarından, telefon, kablo, uydu, ulaşım ağı, elektronik, kablosuz ya da internet bağlantılarında servis sağlayıcı kaynaklı meydana gelebilecek her türlü hata, kısıtlama, tahrif olmuş, bozulmuş veya hatalı veri gönderilerinden, elektronik posta, SMS gönderme hatalarından, kayıp, gecikmiş, tutulmuş e-postalardan, internet sayfasına veya internet erişimindeki aksaklıklardan, yarışmanın gidişatını etkileyecek şekilde; ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla, tahrif, bilgisayar korsanlığı, hırsızlık, virüs, böcek kaynaklı müdahalelerden dolayı ortaya çıkacak zararlardan, yarışmada kullanılacak herhangi bir elektronik posta adresinin zarar görmesi, ortadan kalkması veya ulaşılamaması nedeni ile BAKKA hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

25. BAKKA, özellikle önüne geçemeyeceği durumlar, yargı ve sair yetkili resmi merci karar ve uygulamaları, mücbir sebepler (örneğin doğal afet), üçüncü kişilerin sebep olduğu durumlar, internet bağlantı hizmeti sağlayan kuruluşlardan kaynaklanan aksaklıklar ve gecikmeler ve benzeri dış etkenler, yanlış kullanım, teknik arıza ve sair aksaklıklar, tamir çalışmaları veya diğer yönlendirmeler ve sayılanlarla sınırlı olmamak üzere benzeri sebepler sonucu meydana gelen aksaklıklar konusunda hiçbir şekilde sorumluluk kabul etmez.

26. BAKKA tarafından ödül kazananların katılımı ile ödül töreni organizasyonu gerçekleştirilebilecektir. Ödül kazananlar bu organizasyona katılmayı peşinen kabul ve taahhüt etmektedir.

27. Katılımcıların, yarışma sonuçlanıp ödül süreci tamamlanıncaya kadar Instagram’da kullandıkları isim/hesap isimlerini değiştirmemeleri gerekmektedir. Katılımcıların beyan ettikleri bilgilerin, yarışmanın sonuçlanma aşamasında dahi gerçek olmadığı ortaya çıkarsa, BAKKA’nın katılımcının verilerini silme ve yarışmadan çıkarma hakkı saklıdır.

28. Fotoğrafların, endüstri mirasını yapısal, mimari, estetik, tarihsel, sosyolojik ve kültürel boyutlarıyla yansıtması beklenmektedir. Katılımcı, başvurduğu eserlerin bu temaya uygunluğunu sağlamakla sorumludur. Bu tema dışında kalan fotoğraflar değerlendirmeye alınmayacaktır.

29. Yarışmaya gönderilen fotoğrafta kadraja giren insanların fotoğraflarının çekilmesine ve bu fotoğrafların yarışmaya katılmasına, fotoğrafın görsel, internet ve basılı yayın organlarında yayınlanmasına izin verdikleri kabul edilir. Bu konuda sorumluluk katılımcıya aittir. BAKKA katılımcıların fotoğraflarıyla ilgili izinler ve telif haklarıyla ilgili herhangi bir sorumluluk kabul etmemektedir.

30. Yarışmada fotoğrafı çekilen alanlar, binalar, tesisler, makine-ekipman vb. her türlü içeriğin çekimi ile bu fotoğrafların görsel, internet ve basılı yayın organlarında yayınlanmasına ilişkin gerekli her türlü izin ve onayın alınması yarışmaya katılanların kendi sorumluluğundadır. BAKKA katılımcıların fotoğrafların çekilmesi ve kullanılmasına ilişkin izin ve onaylarla ilgili herhangi bir sorumluluk kabul etmemektedir.

31. Kazanılan ödül devredilemez, değiştirilemez, nakit karşılığı talep edilemez ve ticari amaçla satılamaz. Yarışma kapsamında bir kişi bir kere ödül kazanabilir, birden fazla ödül kazanamaz.

32. Bu kampanya, Milli Piyango İdaresi kapsamı dışında yürütülmektedir. Yarışmanın tüm katılımcıları, bu şartnamedeki bütün maddeleri kabul etmiş sayılır.

Yarışmaya Son Başvuru Tarihi 20 Eylül 2020. Yarışma Sonuçları 5 Ekim 2020 Tarihinde İlan Edilecek.

İletişim
Katılımcılar fotoğraf yarışmasına ilişkin görüş, öneri ve düşüncelerini aşağıda verilen e-posta adresinden BAKKA’ya iletebilirler.
yarisma@bakka.gov.tr

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ