01.10.2022 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz
Güncel Eğitim Burs Başvurusu Kurslar Burslar KYK Yurt

Ayvalık Belediyesi İzmaritsiz Ayvalık Karikatür Yarışması

Ayvalık Belediyesi İzmaritsiz Ayvalık Karikatür Yarışması

Ayvalık Belediyesi İzmaritsiz Ayvalık Karikatür Yarışması

Tema Vakfı Ayvalık Belediyesi İzmaritsiz Ayvalık Karikatür Yarışması Düzenliyor.

Yarışma Koşulları
1-Yarışma Konusu: İzmaritsiz Ayvalık

Yarışmayı düzenlemekteki amaç , sigara izmaritlerini küllüklere, çöp kutularına değil sokağa, denizlere-sahile-kumsala, ormana atarak doğal yaşamı tehlikeye atanları karikatürün evrensel dili ile uyarmak ve bu konuda toplumsal farkındalık oluşturmaktır.

2-Yarışma amatör ya da profesyonel bütün karikatür çizerlerine açıktır. Gönderilecek karikatürler yayımlanmış olabilir, ancak bir başka yarışmadan ödül almamış olması gerekir.

3-Yarışmaya gönderilecek karikatürlerde çizim tekniği serbesttir.

Ads
 

GÜNCEL BURS DUYURULARINI KAÇIRMA

Facebook Sayfamızı Takip Et.

Twitter’da Takip Et.

Instagram’da Takip Et.

4-Elektronik ortamda gönderilecek karikatürler “en az 300 dpi çözünürlükte“ olmalıdır.

5– Her yarışmacı en fazla 3 (üç) karikatür ile katılabilir. Yarışma karikatürleri (ödül alsın veya almasın) iade edilmez ve her türlü kullanım hakkı eser sahibinin yanı sıra Ayvalık Belediyesine de aittir.

6-Yarışmacılar, karikatürlerinin yanında ad -soyadları ile iletişim bilgilerini içeren EK1 ve EK2 Belgelerini okunaklı olarak yazmalıdır. Karikatürler en son 21/08/2022 Pazar günü 17.30’a kadar
izmaritsizayvalik@gmail.com adresine e-posta ile ulaşmış olmalıdır.

7-Karikatür yarışması Ayvalık Belediyesi ve TEMA Vakfı Ayvalık İlçe Sorumluluğu’nun ilan edeceği tarih ve mekanda yapılacaktır. Katılan karikatürler numaralandırılarak sergilenecek ve sonuçlar sergiyi izlemeye gelenlerin oy sandığına gün boyu kullandıkları oylar ile belirlenecektir.

Karikatür Sanatçısı Sönmez YANARDAĞ’ın koordinatörlüğünde Ayvalık Belediye Temsilcisi ve TEMA Ayvalık Temsilcisi’nden oluşan komisyonun denetiminde, saat 17.05 ten itibaren sayılacak ve en fazla oyu alan dokuz ulusal karikatür Ayvalık’ın yerel ürünlerinden oluşan hediye paketi ile ödüllendirilecektir.
Ödüller, Bir hafta içerisinde kazanan Sanatçıların adreslerine kargo ile gönderilecektir.

Ayvalık Belediyesi seçilen eserleri çevre etkinliklerinde sergileyecek, sosyal medyada, belediyeye ait kültür sanat ve turizm dergisinde eser sahiplerinin isimleri ile birlikte yayınlayacaktır.

Katılım Formu İçin Tıklayın.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ