<style>.lazy{display:none}</style>Aydın'da Jeotermal Karikatür Yarışması Başvuru Koşulları
29.02.2024 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz
Güncel Eğitim Burs Başvurusu Kurslar Burslar KYK Yurt

Aydın’da Jeotermal Karikatür Yarışması

Aydın’da Jeotermal Karikatür Yarışması

Aydın’da Jeotermal Karikatür Yarışması

Aydın Büyükşehir Belediyesi Aydın’da Jeotermal Karikatür Yarışması 9 Yaş Ve Üzeri Tüm Amatör Ve Profesyonel Katılımcılara Açıktır.

Yarışma Ödülleri

9-14 Yaş Arası Ödülleri
3 Adet Eşit Ödül Bisiklet

15 Yaş Ve Üzeri Ödülleri
Birincilik Ödülü Laptop Dizüstü Bilgisayar
İkincilik Ödülü Netbook Bilgisayar
Üçüncülük Ödülü Tablet Bilgisayar

Yarışmaya Katılım Koşulları
1. Yarışma ulusal ölçekte düzenlenmiş olup; T.C. Vatandaşı olan ve karikatürlerin son teslim tarihine göre 9 yaş üzeri amatör, profesyonel tüm karikatürcülerin katılımına açıktır.
2. Seçici Kurul üyeleri ve bu Üyelerin birinci derece yakınları ile Kültür Ve Sosyal İşler Dairesi çalışanları yarışmaya katılamazlar. Bu durumun sonradan öğrenilmesi durumunda şayet ödül alınmış ise ,ödülün iadesi ve yapılan giderler tarafından talep edilecektir.

Ads

Yarışmaya Katılacak Karikatürlerde Aranacak Nitelikler
1. Çizim tekniği serbesttir, renkli veya siyah beyaz . Karikatürler bilgisayar çıktısı olarak (bu şekilde teslim edilen karikatürler ödül almaya değer bulunursa ödülünü karikatürün gerçek çizim haliyle teslim etmesi durumunda almaya hak kazanabilecektir. Asıl orijinal çizimi ibraz edemeyen katılımcıya ödül verilmeyecektir.) çizim veya orijinal olarak gönderilecek ya da teslim edilecek ise uygun bir zarf içinde , tüm karikatürlerin arka yüzünde ,en alt köşesinde kendi el yazısı ile mavi kalemle yazılmış (Karikatür görseline zarar vermeyecek şekilde) çizerin Adı ve Soyadı , T.C. Kimlik No ile imzasının (ıslak imza) olması gerekmektedir. Ayrıca Form -1 ve Form-2 de de diğer bilgiler tamamlanacaktır.

2.Katılımcılar karikatürleriyle birlikte kimlik bilgilerini içeren formunu (Form-1) ve kısaca özgeçmişlerinden bahsedeceği formunu (Form-2) doldurularak göndermelidir ya da teslim edilmelidir.

3. Gönderilecek karikatürler daha önce hiçbir ulusal ve uluslararası yarışmada ödül almamış olmalıdır. Seçici kurulun aynı ya da benzer saydığı veya başka bir karikatürcüye ait olduğunu ,kopyalandığını tespit ettiği karikatürler değerlendirilmeyecek ve diskalifiye edilecektir. Bu ve benzer durumda Her türlü olası tartışmalar, çalıntı ve benzer iddialar ile telif gibi hususlarda sorumlusu ve muhatabı tümüyle karikatüre imza eden ve gönderen katılımcı olacaktır.

4. Karikatür boyutları en az: A4 kağıt ebadı ( 21 x 29,7 cm ) en fazla: A3 kağıt ebadı ( 29.7 x 42 cm ) olmalı ve herhangi bir zemine yapıştırılmamalı ve kesinlikle katlanmamalıdır. Ayrıca aynı kağıt üzerine bir karikatürden fazla ve arka yüzde başka karikatür olmayacak olup , her kağıt da tek karikatür olacaktır.

5. Yarışmacılar en fazla beş (5) adet karikatür gönderebilirler.5 Adetten fazla gönderilen karikatürler değerlendirilmeyecektir. Karikatürler kağıt ebatlarına uygun Zarf içinde kapalı olarak gönderilecek veya teslim edilecektir.

Eserlerin Teslimi
1. Her bir eserin arka yüzünde alt köşede katılımcıların bilgileri yer almalıdır. (Adı- Soyadı ,TC Kimlik No ve ıslak imzası). Bu bilgilerin (e-posta hariç) yazılı olmadığı eserler değerlendirmeye alınmayacaktır.

2. 15 yaş altı genç katılımcılar için 6 adet eşit özendirme ödülleri ,15 yaş üstü katılımcılar için ise ilk 3 dereceye alan 1.,2.,3., olan katılımcılara derecesine uygun hediye ödüller verilecektir.

3. Katılımcılar, eserlerini yalnızca Aydın Büyükşehir Belediyesinin belirlemiş olduğu adrese gönderecekler veya teslim edeceklerdir. Bu adrese gönderilmeyen veya teslim edilmeyen eserler değerlendirmeye alınmayacaktır. Elden teslim edecek olan katılımcılar son teslim tarihi günün mesai saati bitimine kadar Aydın Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi’ne (Güzelhisar Mahallesi İstiklal Caddesi No:4 09100Efeler/AYDIN ) adresindeki ilgili birime teslim edeceklerdir.

4. Eserin gönderileceği veya teslim edilecek zarfın üzerine: “Jeotermal Konulu T.C. Aydın Büyükşehir Belediyesi Ulusal Karikatür Yarışması 2019” yazısı ile Katılımcının adı ve soyadı yazılarak, belirtilen adrese en geç 11 EKİM 2019 Cuma günü mesai bitimine kadar gönderilmelidir ya da elden teslim edilmelidir.

5. Karikatürler, “Aydın Büyükşehir Belediyesi, Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı, Güzelhisar Mahallesi İstiklal Caddesi No:4 09100-Efeler/AYDIN ‘’adresine; iadeli taahhütlü posta veya kargo ile gönderileceği gibi elden aynı adrese tutanak karşılığı teslim edilebilir. İadeli taahhütlü Posta veya kargo ile müracaatlarda, ilan edilen teslim süresi için son gün ; Karikatür içeren zarfın postaya verildiği değil, İdare’ye ulaştığı tarih kabul edilecek olup bu tarih 11 EKİM 2019 /CUMA günü mesai saatini geçmeyecektir. Postadaki veya teslimdeki gecikmelerden kesinlikle Aydın Büyükşehir Belediyesi sorumlu olmayacaktır.

6. Karikatürlerin hasar görmemesi, kesinlikle katlanmaması gerekmektedir. Şartnameye uygun olarak; kargo, iadeli taahhütlü posta veya elden ulaştırılmalıdır.

Yarışma Takvimi
1. Karikatürlerin verilen adrese en son ulaşması gerektiği tarih; 11 EKİM 2019 /CUMA günü mesai bitimine kadardır.
2. Jüri değerlendirme toplantısı; 14-15 Ekim 2019 /Pazartesi – Salı günü yapılacaktır.
3. Yarışma sonuçları; 16 Ekim 2019 /Çarşamba tarihinde açıklanacaktır, sosyal medya ve diğer çeşitli yayın organları ile Kamuoyuna duyurulacaktır.
4. Ödül töreni; 22 Ekim 2019/Salı günü T.C.Aydın Büyükşehir Belediyesi tarafından organize edilecek Törenle sahiplerine verilecektir.
5. Sergilenmeye değer bulunan karikatürler; Vali Yazıcıoğlu Kültür Merkezinde 22-27 Ekim 2019 tarihleri arasında veya daha sonra belirleyeceği yerde ya da farklı bir tarihte sergilenecektir. İdare daha sonra da ayrıca belirleyeceği yerlerde de aynı eserler ile başka sergiler açabilecektir.

Yarışma Şartnamesi İçin Tıklayın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ