<style>.lazy{display:none}</style>Aydın Belediyesi Soyut Kadın Erkek Temalı Heykel Yarışması
22.02.2024 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz
Güncel Eğitim Burs Başvurusu Kurslar Burslar KYK Yurt

Aydın Belediyesi Soyut Kadın Erkek Temalı Heykel Yarışması

Aydın Belediyesi Soyut Kadın Erkek Temalı Heykel Yarışması

Aydın Belediyesi Soyut Kadın Erkek Temalı Heykel Yarışması

Aydın Belediyesi Soyut Kadın Erkek Temalı Heykel Yarışması Düzenliyor. Yarışmada Toplam 230 Bin Türk Lirası Ödül Verilecek.

Yarışma Ödülleri
Birincilik Ödülü 110 Bin Türk Lirası
İkincilik Ödülü 70 Bin Türk Lirası
Üçüncülük Ödülü 50 Bin Türk Lirası

Yarışma Teması: Kadın = Erkek

Amaç
Kadın ve Erkek eşitliği, kadının özgürlüğü, çağdaşlığı, hakları, üretkenliği gibi benzer konularını işleyen ve bu anlatımı soyut olarak ifade edebilecek heykel olması.

Katılım Koşulları

Ads

1-Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Yarışmaya seçici kurul üyeleri ve birinci derece yakınlıkları katılamaz. 18 yaş ve üzeri, alanında sanat eğitimi almış ya da eğitimine devam eden öğrenciler ve bu alanda çalışmaları bulunan herkes katılabilir.

2-Her sanatçı, yarışmaya daha önce herhangi bir yarışmada ödül almamış ve tüm hakları kendisine ait en fazla üç eser ile katılabilir.

3-Yarışma iki aşamalı yapılacaktır. İlk aşamada 4 farklı açıdan çekilmiş (300dpi-jpg ya da png dosya formatında) eserlerin boyutlandırılmış hali ve teknik bilgileri ile ön eleme için başvuru yapılacak olup, ikinci aşamada ön elemeyi geçen eserler yeniden yerindelik ve son hali ile asıl değerlendirmeye tabi olacaktır. Buna göre dereceye girecek, ödül alacak eserler seçici kurul tarafından seçilecektir.

4- Seçici kurul değerlendirmesi 02.03.2021 tarihinde yapılacaktır. Seçici kurulun değerlendirmesine itiraz hakkı yoktur.

5-Yarışma sonuçları 02.03.2021 tarihinde www.aydin.bel.tr adresinden ilan edilecektir.

6-Değerlendirmede derece alan eserlerin ankraj projesi 02.03.2021 tarihinde idareye teslim edilecek olup, ankraj çalışması tamamlandıktan sonra eserler 05.03.2021 tarihinde idarece belirtilen yere monte edilecektir.

7-Eserin kaidesi ve verilen projeye göre ankraj çalışması idare tarafından yapılacak olup, üzerine yazılacak olan yazı, yazının içeriği, yazı karakteri idarece belirlenerek kaideye işlenecektir.

8-Kaide, eserin teslim anına kadar idare tarafından hazırlanacak olup eser, kaideye eser sahibi ve idare görevlileri ile birlikte idarenin belirleyeceği yönde yerleştirilecektir.

Boyutlar Ve Teknik Özellikler
1-Eser ölçüleri ortalama 200cm (+,- 50cm) ve daha büyük boyutlarda olmalıdır.
2-Eserler, dayanıklı malzemeden (taş, mermer, bronz, demir, polyester vb.) imal edilecektir. Bu malzemeler kompozisyonda beraber de kullanılabilir. Yarışmaya katılacak eserlerin açık alanda, doğada, kırsal alanlarda sergilenebilir dayanıklı malzeme ile üretilmiş olmaları gerekmektedir.

Son Hükümler

1-Eserlerin her türlü kullanım hakkı T.C.AYDIN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ’ne ait olup ticari amaçla olmamak kaydı ile çeşitli sosyal ya da görsel her türlü medya, yazılı ve sözlü basın veya sair yayın organlarında afiş, ilan vs. yerlerde kullanabilecektir. Katılımcı yarışmaya katılarak bu durumu önceden kabul etmiş sayılacak, ayrıca bir kullanım, yararlanma, telif vs. ücret veya ödeme talep etmeyecektir.

2-Yarışma sonunda ödül kazanan eserler üzerinde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’nun bahsi geçen ilgili hükümleri eser sahibi ile birlikte süresiz olarak Aydın Büyükşehir Belediyesi’ne ait olacaktır.

3-Eserin hakkında sonradan oluşabilecek hak ihlali talepleriyle ilgili her türlü (telif, hak ihlali vs.) sorumluluğu, eser teslim edilse dahi eser sahibine aittir.

4-Yarışmaya eser gönderen tüm katılımcıların, eserler ile ilgili her türlü sorumluluğu, iş bu şartnamede belirtilen hususları kabul etmiş sayılacaklardır.

Son Katılım Tarihi
01.03.2021 mesai bitimine kadar abbkulturmerkezleri@gmail.com adresine katılım şartnamesi ve formu eser görselleriyle birlikte göndermeleri gerekmektedir. Katılım formu Aydın Büyükşehir Belediyesi internet sitesinden indirilebilir.

İletişim
0 (256) 444 40 09 (dâhili / 1212) www.aydin.bel.tr

Yarışma Şartnamesi Ve Katılım Formu İçin Tıklayın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ