<style>.lazy{display:none}</style>ATHİB Dokuma Kumaş Tasarım Yarışması Başvuru Koşulları
01.12.2023 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz
Güncel Eğitim Burs Başvurusu Kurslar Burslar KYK Yurt

ATHİB Dokuma Kumaş Tasarım Yarışması

ATHİB Dokuma Kumaş Tasarım Yarışması

9. ATHİB Dokuma Kumaş Tasarım Yarışması 2020

Akdeniz Tekstil Ve Hammaddeleri İhracatçıları Birliği ATHİB Dokuma Kumaş Tasarım Yarışması Başvuruları Başladı.

Yarışmanın Amacı
Akdeniz Tekstil Hammaddeleri İhracatçılar Birliği (ATHİB) tarafından 9.su düzenlenecek olan yarışmanın amacı; tasarımcı adaylarını; bilgi ve beceriyi ürüne dönüştürebilecekleri tasarım ve endüstriyel üretim içeren süreçlerde deneyim kazandırmak, yenilikçi ve özgün tasarımları ile kendilerini ifade etme şansı vermek, dokuma kumaş sektörü ile buluşturarak gelişimlerini desteklemek ve Türk tekstil sektörünün geleceğine katkıda bulunmaktır.

Yarışma Ödülleri

Para Ödülleri
Birincilik Ödülü 25 Bin Türk Lirası
İkincilik Ödülü 20 Bin Türk Lirası
Üçüncülük Ödülü 15 Bin Türk Lirası

Yurt Dışı Eğitim Ödülü
ATHİB 9. DOKUMA KUMAŞ TASARIM YARIŞMASI’nda dereceye giren yarışmacılardan, 2008/2 Sayılı “Tasarım Desteği Hakkında Tebliğ” çerçevesinde Ticaret Bakanlığı tarafından yapılacak olan değerlendirme sonrasında Bakanlık tarafından uygun görülmesi halinde 2 (iki) yıl süre ile Yurt dışında Eğitim imkânı verilecektir.
Bahse konu tebliğe https://ticaret.gov.tr/ adresinden ulaşılabilmektedir.

Ads

Yurt Dışı Fuar Ziyareti
• 10 finaliste, ATHİB tarafından, Uluslararası Premiere Vision Tekstil Fuarı’na katılma imkanı verilecektir. Bu ödül finalistlerin vize, ulaşım, konaklama (oda-kahvaltı), iaşe ve fuar giriş bileti bedellerini kapsamaktadır.
• Finalistlerin vize alamayarak fuar ziyaretine katılamayacak olması halinde ATHİB sorumluluk kabul etmeyecektir.

Masaüstü Numune Dokuma Tezgahı
Finale kalan 10 finalistin tamamına masaüstü numune dokuma tezgâhı hediye edilecektir.

Katılım Koşulları
Üniversitelerin Tekstil Tasarımı, Tekstil ve Moda Tasarımı, Moda ve Tekstil Tasarımı, Tekstil Mühendisliği bölümlerinde okuyan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan Lisans öğrencileri ile bu bölümlerden son 1 yıl içerisinde mezun olanlar başvuru yapabilir. Ayrıca Üniversite enstitülerinin Tekstil Tasarımı, Tekstil ve Moda Tasarımı, Moda ve Tekstil Tasarımı, Tekstil Mühendisliği programlarında Yüksek Lisans, Sanatta Yeterlik veya Doktora düzeylerinde öğrenci olanlar da katılabilir. (Yüksek Lisans, Sanatta Yeterlik veya Doktora düzeylerinde öğrenci ancak beraberinde akademik kadroda görevli olanlar yarışmaya başvuru yapamaz.)

Başvuru Dosyasında Yer Alması Gereken Diğer Belgeler Nelerdir?

1. Başvuru Formu
Yarışmacıların, www.dokumayarismasi.org web sitesinde yer alan “Yarışma Şartnamesi”ni okuduktan sonra, “Online Başvuru Formu”nu eksiksiz doldurmaları gerekmektedir.
2. Özgeçmiş
Tasarım alanındaki deneyimleri ve nitelikleri ile birlikte kariyer hedeflerini anlatan fotoğraflı kısa özgeçmiş.
3. Diğer Belgeler
Öğrenci Kategorisinde başvuru yapacak olanlar öğrenci belgelerini veya geçici mezuniyet belgelerini başvuru dosyasına eklemeleri gerekmektedir.

Yarışma Takvimi
Başvuru Dosyaları Son Teslim Tarihi : 01 Haziran 2020 (Saat 17.30’a kadar)
Ön Jüri Değerlendirmesi: 04 Haziran 2020
Kumaş Üretimine Destek Veren Firmalar İle Toplantı: 04 Haziran 2020

Başvurular Hangi Kriterlere Göre Değerlendirilecek?
• Yarışmacının geleceğe ilişkin tahminlerde bulunan fikir ve tasarımlarıyla farklı, özgün, yeni ve yaratıcı çözüm önerileri içeren temasını etkin bir şekilde ifade etme düzeyi.
• Dokuma kumaş tasarımlarının özgünlük, yaratıcılık ve yenilikçilik düzeyi
• Dokuma kumaş tasarımlarının yaratıcı ve yenilikçi çözümlerle fark yaratma düzeyi
• Endüstriyel olanaklarla üretilen ürünlerde kullanılan teknolojinin yaratıcılığı geliştirme ve destekleme düzeyi,
• Dokuma kumaş tasarımlarının yüksek talep görecek ürünler olma düzeyi.

Başvuru Koşulları Nelerdir?
Yarışmaya katılanların;
• Türk tekstil ve moda çevresinde tanınan bir isim veya marka olmayıp, adına kayıtlı ticari firması, markası olmaması ve ticari sponsoru bulunmaması gerekmektedir.
• Jüri üyelerinin bir yakını veya çalıştığı kurum, firma veya çalıştığı firmadan biri olmaması veya ortaklık içinde olduğu bir kişi olmaması (akademik jüri üyeleri için bu husus aranmamaktadır) gerekmektedir.
• Jüri çalışmalarının hiçbir aşamasına katılmamış bulunması gerekmektedir.
• Yarışmayı açan kuruluşta çalışıyor veya yarışmayı açan kuruluşta çalışan birinin birinci dereceden akrabası olmaması gerekmektedir.
• ATHİB Dokuma Kumaş Tasarım Yarışmasında daha önce 1.2.3. derece almış olanlar yarışmaya katılamazlar.
• Daha önce tasarım yarışmalarından herhangi birinde dereceye girerek yurt dışı eğitim ödülü kazanmış olan öğrenciler bu yarışmaya katılamazlar.
• Yarışma şartnamesinde belirtilen tüm koşullara uyuyor olması şarttır. Bu şartlara uymayanların başvuruları kabul edilmez.

Taahhütname
• Yarışmaya sunulan tasarımların yarışmacının kendine ait özgün tasarımlar olduğunu, hiçbir biçimde daha önce profesyonel anlamda kullanılmadığını, profesyonel anlamda kullanılmış bir tasarımdan yararlanılmadığını taahhüt etmesi gerekmektedir.
• dokumayarismasi.org internet adresinde yer alan Yarışma Şartnamesi’nin okunduktan sonra, taahhütnamenin yarışmaya katılan kişi tarafından doldurulup imzalanması gerekmektedir.

Dosyaların Teslimi
• Yarışma sunum dosyaları en geç 01 Haziran 2020 günü mesai bitimine kadar (Saat 17.30) Akdeniz İhracatçı Birlikleri Genel Sekreterliği Sektörler Şube Müdürlüğü Limonluk Mah. 36. Cad. No.4 Yenişehir/MERSİN (Tel: 0 324 325 37 37 ) adresinde olacak şekilde elden, kargo veya posta ile gönderilecektir. Eksik doldurulan ve/veya postadaki gecikme nedeniyle son teslim tarihinden sonra ulaşan dosyalar değerlendirmeye alınmayacaktır.
• Yarışmacılar, gönderilerini web sitesinden ve/veya sosyal medya üzerinden paylaşılacak kurye şirketine Dokuma Kumaş Tasarım Yarışması olarak gönderdikleri takdirde kargo masrafı ATHİB tarafından karşılanacaktır.

Yarışma Şartnamesi İçin Tıklayın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ