25.09.2023 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz
Güncel Eğitim Burs Başvurusu Kurslar Burslar KYK Yurt

ARCHIPRIX Türkiye Ulusal Mimarlık Öğrencileri Bitirme Projeleri Yarışması

ARCHIPRIX Türkiye Ulusal Mimarlık Öğrencileri Bitirme Projeleri Yarışması

ARCHIPRIX Türkiye Ulusal Mimarlık Öğrencileri Bitirme Projeleri Yarışması

ARCHIPRIX Türkiye Ulusal Mimarlık Öğrencileri Bitirme Projeleri Yarışması Başvuruları. Mimarlık eğitimi alanında en uzun soluklu ve en önemli ödül programı olan Archiprix Türkiye, genç mimarlar için başarılı bir mesleki kariyerin ilk adımını temsil ediyor.
Yarışma aynı zamanda, yöntemleri ve yaklaşımları ile farklı öğretim kurumları arasında rekabeti artırmak, çalışılan proje konularının çeşitliliğini görmek, tartışma ortamını geliştirmek ve bu sayede ulusal düzeyde mimarlık eğitiminin kalitesini yükseltmeyi amaçlıyor.
Archiprix Türkiye 2020, organizasyonun 25. yılında Kadir Has Üniversitesi destekleriyle düzenleniyor.

Yarışma Ödülleri
Birincilik Ödülü 8 Bin Türk Lirası
İkincilik Ödülü 5 Bin Türk Lirası
Üçüncülük Ödülü 3 Bin Türk Lirası
3 Adet Eşdeğer Mansiyon Ödülü 1.500 Türk Lirası

Katılım Koşulları
Katılımcılar Archiprix Türkiye’ye yalnızca Türkiye ve KKTC’deki üniversitelerde 2019-2020 döneminde açılan proje dersleri kapsamında gerçekleştirdikleri Bitirme Projeleri’yle katılabilirler. Archiprix Türkiye için ‘Bitirme Projesi’ tanımı, okulun ders kataloğunda mezun olmak için öğrencinin alıp geçmesi gereken son proje dersini ifade etmektedir. Katılımcının okulundan mezun olmuş olması bir katılım koşulu değildir, ancak ilgili proje dersinden geçmiş olması gerekmektedir. Katılımcı tarafından sisteme yüklenen projenin jüri tarafından değerlendirilmeye alınması için stüdyo yürütücüsünün onay vermiş olması gerekmektedir.
Yürütücü onayları başvuru süreci sonrasında çevrimiçi olarak raportörlük tarafından takip edilecektir. Özel durumlar hakkında bilgi almak için info@archiprixturkey.org adresinden yarışma raportörlüğü ile iletişime geçilebilir.

Sorular Ve Cevaplar
Katılımcılar, yarışma ve yarışma başvuru süreci ile ilgili sorularını en geç 20.11.2020 tarihine kadar
info@archiprixturkey.org adresine yazılı olarak iletebilirler. Bu tarihe kadar iletilen tüm sorular, cevaplarıyla birlikte
www.archiprixturkey.org adresinde yayınlanacaktır. Bu tarihten sonra gelecek sorular cevaplanmayacaktır. Katılımcıların sorularını iletmeden önce www.archiprixturkey.org adresinde yer alan Sıkça Sorulan Sorular sekmesini incelemeleri önerilmektedir.

Başvuru Süreci
Pandemi koşullarında katılımcılara sağlık riski oluşturacak lojistik sorumluluklar yüklememek için tüm başvuru süreci çevrim içi olarak yürütülecektir. Kargo veya posta ile herhangi bir evrak / proje gönderimi yapılmayacaktır. Başvurular Archiprix Türkiye web sayfası üzerinden gerçekleştirilecektir. Sistem 10.11.2020 – 15.12.2020 tarihleri arasında açık olacaktır. Katılımcıların sistem üzerinden aşağıdaki işlemleri yapmaları gerekmektedir;

Ads

– Çevrim içi ‘Başvuru Formu’nun doldurulması
– ‘Proje Panelleri’nin sisteme yüklenmesi
– ‘Kabul / Beyan Formu’nun sisteme yüklenmesi

Yapılan başvurunun değerlendirmeye alınabilmesi için proje panellerine ilgili öğretim üyesinin (proje yürütücüsü) onay vermesi gerekmektedir. Ancak pandemi koşullarında katılımcılara sağlık riski oluşturacak lojistik sorumluluklar yüklememek için başvuru yapan tüm projelerin onayları son başvuru tarihinden (15.12.2020) sonra yarışma raportörlüğü tarafından ilgili öğretim üyeleri ile iletişime geçilerek alınacaktır. Bu aşamada sorun yaşanmaması için katılımcıların başvuru öncesinde sisteme yükleyecekleri projelerini, ilgili proje yürütücüleri ile paylaşmış olmaları gerekmektedir. Öğretim üyesi tarafından onaylanmayan projelerin değiştirilmesine veya yeniden sisteme yüklenmesine izin verilmeyecektir

Sisteme kayıt ve giriş sorunları ile ilgili olarak info@archiprixturkey.org adresinden yarışma raportörlüğü ile iletişime geçilebilir.

Adım adım Archiprix Türkiye 2020 başvurusu:

1 / www.archiprixturkey.org adresinde ‘Başvuru’ bağlantısını tıklayın. ‘Başvuru’ bağlantısı 10.11.2020 – 15.12.2020 tarihleri arasında aktif olacak.
2 / Açılan sayfadan e-posta adresinizle sisteme kayıt olun.
3 / Sisteme giriş yaptıktan sonra tamamlanması gereken 3 adım var:
– Çevrim içi ‘Başvuru Formu’nu doldurun.
– ‘Proje Panelleri’ni sisteme yükleyin.
– ‘Kabul / Beyan Formu’nu sisteme yükleyin.
4 / ‘Başvurunuz Tamamlanmıştır. Başarılar Dileriz.’ mesajını gördüğünüzde sistemden çıkış yapabilirsiniz. Başvurunuz ilgili öğretim üyesi tarafından onaylandığında raportörlükten bir e-posta alacaksınız.

Yarışma Takvimi
Yarışma İlanı 20.10.2020
Başvuru Sisteminin Açılması 10.11.2020
Son Soru Sorma Tarihi 20.11.2020
Soruların Cevaplarının Yayınlanması 30.11.2020
Yarışmaya Son Başvuru Tarihi 15.12.2020 ( 23:59 )
Jüri Değerlendirme Toplantısı 15.02.2021 – 01.03.2021 tarihleri arasında yapılacaktır
Ödül Töreni ve Kolokyum 01.03.2021 – 15.03.2021 tarihleri arasında yapılacaktır

Proje Sergisi Ödül töreni sonrasında en az 15 gün
Takvimdeki tüm etkinliklerin ve ilk proje sergisinin Kadir Has Üniversitesi (İstanbul) yerleşkesi içinde gerçekleştirilmesi planlanmaktadır. Bu etkinlikler oluşabilecek olumsuz pandemi koşulları sebebiyle ileri tarihlere ertelenebilir, veya tamamen çevrimiçi olacak şekilde gerçekleştirilebilir.

Yarışma Şartnamesi Ve Başvuru İçin Tıklayın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ