<style>.lazy{display:none}</style>
20.05.2024 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz

Antalya Valiliği Genç Çınarlar Kısa Film Yarışması

Antalya Valiliği Genç Çınarlar Kısa Film Yarışması

Antalya Valiliği Genç Çınarlar Kısa Film Yarışması

Antalya Valiliği Genç Çınarlar Kısa Film Yarışması Düzenliyor. Yarışmaya Türkiye Geneli Resmi Ve Özel Lise Ve Dengi Okul Öğrencileri Katılabilir.

Yarışma Ödülleri
Birincilik Ödülü 10 Bin Türk Lirası
İkincilik Ödülü 8 Türk Lirası
Üçüncülük Ödülü 6 Türk Lirası
Burak Şahin Jüri Ödülü 1.500 Türk Lirası
Jüri Teşvik Ödülü 1.500 Türk Lirası
Yeşilçam Ödülü 1.500 Türk Lirası

Antalya Valiliği Genç Çınarlar Kısa Film Yarışması Katılım Koşulları

Yarışmaya Katılacak Filmler; 1739 Sayılı Milli Eğitim Temel Kanununda İfade Edilen, “Türk Milli Sisteminin Genel Amaçları Ve Temel İlkelerine, Eğitimin Mana Ve Ruhuna Uygun, Antalya Milli Eğitim Müdürlüğünce 2012 Yılından Bu Yana İl Genelinde Yürütülmekte Olan Ve Türk Patent Enstitüsü 2012 / 87363 Nolu Marka Tescil Belgesi Bulunan Değerler Eğitimi Faaliyetlerinin Özü İle Bağdaşır Nitelikte Eğitici Amaçlı” Olmalıdır.

Yarışmaya Katılacak Filmlerin Konusu Türk Milletinin Milli, Manevi, Ahlaki, Tarihi Ve Kültürel Değerlerini Yansıtan Çerçevede Olmalıdır.

Ads

Yarışmaya Türkiye Genelindeki Resmi Ve Özel Tüm Lise Ve Dengi Okul Öğrencileri Katılabilir. Yarışmaya Katılacak Olan 18 Yaşından Küçük Tüm Öğrenciler İçin

Başvuru Formunda Mutlak Suretle Veli İzin Onayı Olması Zorunludur.

Yarışmaya Katılacak Her Film İçin Danışman Konumunda Olan Öğretmenlerin Öğrencinin Bulunduğu Okulda Kadrolu Olarak Görev Yapıyor Olması Zorunludur.

Senaryo; Orijinal Bir Fikre Dayanmalı, Alıntı Olmamalıdır. Filmler, Klasik Anlatı Ve Görsel Öğelerin Yanı Sına, Animasyon, Belgesel, Grafik Vb. Formatlarda Da Hazırlanabilir.

Senaryo Yazımı, Film Yönetmenliği, Film Çekimi Gibi Önem Arz Eden Görevler, Tamamen Öğrenciler Tarafından Yürütülecektir. Öğretmenler Sadece Danışmanlık Görevi Yapabilir.

Film Süresi En Fazla 10 Dakika Olmalıdır. Her Yarışmacı, Yarışmaya Sadece 1 Film İle Katılabilir.

Filmlerin Çekim Kalitesi / Çözünürlüğü 1920×1080 Piksel Olmalıdır.

Yarışmaya Gönderilen Eserler İade Edilmez.

Yarışmaya Katılacak Filmler Dvd Formatında 2 Adet Gönderilecektir. Dvd’lerin Üzerine Eserin Adı, Süresi, Yönetmeninin Adı Ve Soyadı İle Okulunun Adı Ve İletişim Bilgileri Açıkça Belirtilecektir. Burs Duyuruları.

Başvurular İçin Yönetmenin Özgeçmişi, Fotoğraflı Öğrenci Belgesi (Tüm Belgeler Okul Müdürü Tarafından İmzalı, Mühürlü Ve Onaylı Halde), 2 Adet Düzenlenmiş Başvuru Formuyla Birlikte Antalya İl Milli Eğitim Müdürlüğüne Gönderilecektir. (Fotokopi Belge Kabul Edilmez, Belgeler Islak İmzalı Olmalıdır)

Şartnameye Uymayan Filmler Yarışma Dışı Kalır.

Son Başvuru Tarihi 15 Mayıs 2020.

Ödül Töreni 2-3-4 Haziran 2020 Tarihinde Yapılacak.

Yarışma Şartnamesini İndirmek İçin Tıklayın.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ