11.12.2019 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz
Güncel Eğitim Burs Başvurusu Kurslar Burslar KYK Yurt

ANSİAD Girişimcilik Ekosistemi Programı İş Fikri Yarışması

ANSİAD Girişimcilik Ekosistemi Programı İş Fikri Yarışması

ANSİAD Girişimcilik Ekosistemi Programı İş Fikri Yarışması

ANSİAD Girişimcilik Ekosistemi Programı İş Fikri Yarışması Son Başvuru Tarihi 9 Ekim 2019. Yarışma Sonuçları 15 Kasım 2019 Tarihinde Açıklanacak.
Yarışma Adı: “Ansiad Girişimcilik Ekosistemi Programı, Ödüllü 7.İş Fikri Yarışması”, sloganı “Bi’düşünSEN Bulursun”dur.

Yarışma Ödülleri

Ön Lisans Ve Lisans Kategorisi Ödülleri
Birincilik Ödülü 20 Gram Altın
İkincilik Ödülü 10 Gram Altın
Üçüncülük Ödülü 5 Gram Altın

Yüksek Lisans Ve Doktora Kategorisi Ödülleri
Birincilik Ödülü 30 Gram Altın
İkincilik Ödülü 20 Gram Altın
Üçüncülük Ödülü 10 Gram Altın

Yarışmanın İçeriği:
Batı Akdeniz Bölgesi’nde önlisans, lisans, yüksek lisans ve doktora programı öğrencileri arasında girişimcilik kültürünün yaygınlaştırılması, iş planı ve iş kurma süreçleri ile ilgili eğitim bilgilerinin pekiştirilmesi, yeni iş fikirleri ortaya çıkarma ve bunları sunma becerilerinin geliştirilmesi amacıyla ANSİAD Girişimcilik Ekosistemi Programı kapsamında düzenlenen girişimcilik yarışmasıdır. İşbu şartname Özgün, Yenilikçi, İnovatif, Yaratıcı, Teknoloji Tabanlı İş Fikirleri yarışmasına katılacak girişimcilerin ve/veya girişimci grupların uyacakları kurallar hakkında bilgilendirmek ve sorumluluklarını hatırlatmak amacıyla hazırlanmıştır.

Sponsorlu Bağlantılar

Yarışmaya Kimler Katılabilir
Yarışma Batı Akdeniz Bölgesi’ndeki Akdeniz Üniversitesi, Antalya Bilim Üniversitesi, Süleyman Demirel Üniversitesi, Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi, Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi, Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi ve Alanya Hamdullah Emin Paşa Üniversitesi’nde okuyan önlisans, lisans, yüksek lisans ve doktora programı öğrencilerinin ve doktora kategorisine başvurmak koşuluyla öğretim elemanlarının katılımına açıktır.
– Bir aday birden fazla projeyle başvurabilir.
– Yarışmaya bireysel veya istenirse ekip oluşturarak başvuru yapılabilir.
– Bireysel katılımda adayın, ekip halinde katılımlarda ekip başkanının aşağıdaki katılım koşullarını sağlaması zorunludur.
– Adayların daha önce benzeri yarışmaya katılmış olması engel teşkil etmez. Ancak benzeri yarışmalardan ödül alan iş fikri ile katılım kabul edilmemektedir.

Katılım Koşulları

Fikri ve sınai haklar kapsamında bütün yasal sorumluluk fikir sahibine aittir. Yarışma kapsamında sunulacak olan projeler hakkında üçüncü şahıslar ve taraflar hakkında fikri ve sınai hak ihlali nedeniyle açılabilecek kanuni ve hukuki süreçler ile davalar ve yasal takipler, yarışmaya başvuruda bulunmuş fikir sahibi tarafından üstlenilecektir. Bu konuda etkinliği düzenleyen kurumların hukuken sorumluluğu bulunmamaktadır. Bu hususta etkinliği düzenleyen kurumlara 3. kişiler tarafından yöneltilen talepler nedeni ile doğması muhtemel tüm zararlar ilgili katılımcı tarafından tazmin edilecektir.

– Yarışmaya birden fazla iş fikri ile katılım sağlanabilir. Sınırlama yoktur.

– Yarışmaya giren gerçek kişiler yarışmaya dahil ettikleri veri, örnek, teknik ve ekonomik bilgi, ticarileştirme, araştırma stratejisi, ürün planlaması, iş fikri ya da kavram, ürünler, hizmetler, yazılım, icatlar, patent de dahil tüm tescilli fikri hak uygulamaları, algoritmalar, formüller, teknoloji, tasarımlar, şemalar, çizimler, mühendislik ve donanım konfigürasyon bilgileri, kaynak kodu, ticari sırlar, mali planlamalar, müşteri listeleri, pazarlar, hesap raporları, ürün fiyatlandırması ve pazarlaması, mali planlar ve iş planları ve know-how da dahil tüm bilgilerin tüm yasal telifi ve kullanım haklarının kendilerine ait olduğunu, herhangi bir 3. parti kişi veya kuruluşun yasal koruması altında olmadığını kabul ve taahhüt etmiş sayılırlar.

– Yarışma kapsamında her türlü eser sayılabilecek ürünün, tasarımın ve/veya iş fikrinin fikri mülkiyet hakları konusunda ürünün veya tasarımın ‘’bağımlı patentinin’’ mevcudiyeti ve patent sahibinin bu hususta telif hakkı talep etmesi durumunun oluşması halinde bu durumdan oluşabilecek sorunlardan yarışmacı sorumludur. İşbu şartnamenin kabulüyle bu sorumlulukları peşinen kabul ve taahhüt etmiş olur.

Yarışma Başvurusunun Yapılması:
Yarışma başvurusu için http://bidusunsenbulursun.com/ adresindeki on-line “Ön Başvuru Formu” doldurulacak ve projenin ön elemeyi geçmesi durumunda İş Modeli formatına geçilecektir.

Yarışmaya katılacak öğrenciler projelerine ait “Ön Başvuru Formları”nı, 09 Ekim 2019 tarihine kadar http://bidusunsenbulursun.com/ adresine on-line olarak iletmiş olmalıdır. Başvuru, proje bilgi ve dokümanlarının teknik aksaklıklar nedeni ile ulaşamaması durumunda, ANSİAD ve Koordinatör birimlerin hukuken sorumluluğu bulunmamaktadır.

Ön elemeyi geçen projelerin başvuruları, Ansiad’ın genelsekreterlik@ansiad.org.tr adresine mail yoluyla yapılacaktır.
Duyurularda belirtilen gün ve saatten sonra teslim edilen projeler değerlendirmeye alınmayacaktır.

Yarışma Şartnamesi İçin Tıklayın.
Başvuru İçin Tıklayın.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ