<style>.lazy{display:none}</style>
30.05.2024 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz

Anneme Mektup Ortaokul Öğrencileri Arası Mektup Yazma Yarışması

Anneme Mektup Ortaokul Öğrencileri Arası Mektup Yazma Yarışması

Anneme Mektup Ortaokul Öğrencileri Arası Mektup Yazma Yarışması

Sivas Yavuz Selim Ortaokulu Anneme Mektup Ortaokul Öğrencileri Arası Mektup Yazma Yarışması Düzenliyor. Yarışmaya Milli Eğitim Bakanlığına Bağlı Türkiye Geneli Resmi Ortaokul Öğrencileri Katılabilir.

Yarışma Ödülleri
Birincilik Ödülü 600 Türk Lirası
İkincilik Ödülü 400 Türk Lirası
Üçüncülük Ödülü 200 Türk Lirası

Yarışmanın Amacı Ve Konusu
14 Mayıs 2023 Anneler Gününün Önemine, Öğrencilerin Anneleriyle İlişkilerine Dikkat Çekmek, Öğrencilerin Kendilerini İfade Etme Becerilerinin Mektup Yoluyla Artırmak.

Yarışmaya Katılacak Eserlerde Aranılan Şartlar
Mektuplar Belirtilen Tarihler İçerinde Aşağıdaki E-Posta Adresine Gönderilecek.
E-Posta: 701842@meb.k12.tr

Mektuplar Çizgisiz A4 Kağıdına Sayfa Düzenine Dikkat Edilerek Mavi Renkli Tükenmez / Dolma / Pilot Vb. Kalemle Ve El Yazısıyla Yazılmalıdır. Kağıdın Arka Yüzü Boş Kalacaktır. Sayfa Sayısı Sınırlaması Yoktur. Bilgisayar Vb. Ortamlarda Yazılıp Çıktısı Alınarak Gönderilen Eserler Değerlendirilmeye Alınmayacaktır. Görme Engelli Ve / Veya Yazı Yazmasında Engel Olan Öğrencilerin Yasal Velileri Öğrenciye Ait Eseri Bilgisayar Ortamında Yazıp Dosya Halinde Gönderebilir. Bu Durumda Olan Öğrencinin Engel Bilgisi De Gönderilecek Dosyaya Eklenmelidir. Aksi Halde Öğrencinin Eseri Değerlendirilmeye Alınmayacaktır.

Ads

Mektuplar Anneler Gününün Anlam Ve Önemine Uygun Olması Önemlidir. Konu Dışı Mektuplar İle Daha Önce Kullanılmış, Herhangi Bir Ortamda Yayımlanmış, Ödül Almış Mektuplar Değerlendirilmeye Alınmayacaktır.

İtirazlar 21-24 İnsan 2023 Tarihleri Arasında 701842@meb.k12.tr Adresine E-Posta Yoluyla Öğrencinin Okulu Tarafından Yavuz Selim Ortaokuluna Yapılacaktır.

Yarışmaya Katılacak Eser Sahiplerinin Velileri – Danışman Öğretmenleri Tarafından Ek-1 Veli İzin Dilekçesi, Ek-2 Sosyal Medya Veli İzin Belgesi, Ek-3 Açık Rıza Onayı, Ek-4 Aydınlatma Metni İmzalanarak Eser İle Birlikte Yarışma Düzenleyicisi Okul Müdürlüğüne Yarışma Takviminde Belirtilen Tarihler Arasında Gönderilmelidir.

Başvurular En Geç 6 Nisan 2023 Tarihine Kadar Tarihine Kadar Yukarıda Belirtilen E-Posta Adresine Gönderilmelidir. Bu Tarihten Sonra Gelecek Başvurular Değerlendirilmeye Alınmayacaktır. Değerlendirme Sonucunda Dereceye Giren İlk 3 Mektup Ödüllendirilecektir.

Yarışma Takvimi
Yarışmanın Duyurulması: 6 Şubat 2023
Eserlerin Gönderilmesi İçin Son Tarih: 6 Nisan 2023
Dereceye Girenlerin İlanı: 21 Nisan 2023
Sonuçlara İtirazlar Ve Değerlendirme: 21-24 Nisan 2023
Kesin Sonuçların İlanı: 25 Nisan 2023

Yarışma Şartnamesi İçin Tıklayın.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ