<style>.lazy{display:none}</style>
21.04.2024 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz

Ankara Temalı Ürün Tasarım Yarışması

Ankara Temalı Ürün Tasarım Yarışması

2. Ankara Temalı Ürün Tasarım Yarışması

Ankara Kalkınma Ajansı Ankara Temalı Ürün Tasarım Yarışması Başvuruları Online Olarak Yapılacak. Yarışmaya Katılımda Coğrafi Sınırlama Yoktur, 18 Yaşından Küçükler Yarışmaya Veli İzin Formunu Doldurarak Katılabilir.

Yarışma Ödülleri
Birinciye 8 Bin Türk Lirası
İkinciye 4 Bin Türk Lirası
Üçüncüye 2 Bin Türk Lirası
3 Adet Mansiyon Ödülü 1.000 Türk Lirası

Yarışma Konusu
Ürünlerin Tema (Ankara’nın Etnografik, Mitolojik, Mimari Ögeler), Kullanılacak Malzeme (Agat Taşı, İpek, Tiftik, Ankara Taşı Vb.) Ya Da Geleneksel Yöntem (Telkâri, İpek İğne Oyası, Dokuma Teknikleri) Gibi Ankara Değerlerinden En Az Birine Temas Etmesi Beklenmektedir.
Yarışmaya; Başta Cam, Tekstil Ve Takı Ürünleri Olmak Üzere, Bakır, Seramik, Çini, Deri, Ahşap Vb. Malzemeler Kullanılarak Üretilen Ürünler İle Katılım Sağlanabilir.

Yarışmaya Katılım Koşulları
• Katılım İçin Coğrafi Sınırlama Yoktur.
• Seçici Kurul Üyeleri Ve Ankara Kalkınma Ajansı Temsilcileri, Yarışmaya Katılım Sağlayamaz Ve Yarışmaya Katılacak Ürünlerin Hazırlık Sürecinin Herhangi Bir Aşamasına Dahil Olamaz.
• Katılımcılar İçin Yaş Sınırlaması Bulunmamaktadır, Ancak 18 Yaşından Küçük Katılımcıların Yarışma Katılım Belgeleri Arasında Bulunan Veli/Vasi İzin Formu’nu Doldurarak İmzalatmaları Ve Ankara Kalkınma Ajansı’na Başvuru Esnasında İletmeleri Beklenmektedir.
• Yarışma, Amatör Ve Profesyonel Tüm Tasarımcılara Ve El Sanatları Alanında Çalışan Zanaatkarlara Açıktır. Yarışmaya Aynı Zamanda Üniversitelerin Endüstriyel Tasarım Bölümü, Güzel Sanatlar Fakülteleri Resim, Heykel, Seramik Bölümleri Ve Mimarlık Fakültesi Bölümleri Lisans, Yüksek Lisans Ve Doktora Öğrencileri Veya Mezunları Da Katılım Sağlayabilirler.
• Yarışmaya Ekip Olarak Katılmak Mümkündür. Ekip Katılımında, Ekip Temsilcisi Olarak Bir Katılımcının Belirlenmesi Gereklidir.
• Her Bir Katılımcı/Ekip, Yarışmaya En Fazla 3 Ürünle Katılım Sağlayabilir.
• Katılımcı, Yarışmaya Gönderdiği Ürün(Ler)İn Tümüyle Kendisine Ait Olduğunu, Gerekli İzinlerin Alındığını, Diğer Hususlarla Birlikte Kabul Ve Beyan Eder. Ödül Kazanan Tasarımcılardan Bu Beyan Ve Kabulleri Dışında Hareket Ettiği Anlaşılanların Elde Ettikleri Ödül, Unvan Ve Her Türlü Kazanımları Geri Alınır; Katılımcı Hakkında Kural İhlali İşlemi Uygulanır.
• Katılım Şartlarına Uymayan Tasarımcıların Ödülleri İptal Edilecek Ve Yerine Başka Bir Tasarım Konmayacaktır. Bu Durum Diğer Ödül Alan Veya Al(A)Mayan Katılımcılara Bir Hak Doğurmaz.
• Yarışmaya Gönderilen Eserin Özgün Bir Çalışma Olmaması, Aksine Bir İddia Olması Ve Üçüncü Kişilerin Tasarım Üzerinde Hak İddia Etmesi Durumunda Sorumluluk Yarışmacıya Aittir.
• Tüm Başvurular Online Sistem Üzerinden Kabul Edilecektir. Yarışma İki Aşamalı Olarak Gerçekleştirilecektir. İlk Aşamada, Ürünlerin Her Açıdan Görünmesine Olanak Sağlayacak En Az 4, En Fazla 6 Fotoğraf Ve Varsa 3d Tasarım Dosyası Online Sisteme Yüklenecektir. Fotoğraflar Ve Katılımcı Tarafından Sağlanacak Bilgiler Üzerinden İlk Değerlendirme Gerçekleştirilecek Ve İkinci Aşamaya Kalacak Ürünler Belirlenecektir. İkinci Aşamaya Kalan Ürünlerin Fiziki Olarak Ankara Kalkınma Ajansı’na Sunulması Talep Edilecektir.
• İkinci Aşamaya Kalan Ve Kargoyla Gönderilen Eserlerdeki Tahribattan, Kargodan Kaynaklı Gecikme Ve Kayıplardan Ankara Kalkınma Ajansı Sorumlu Tutulamaz.
Şartnamede Sayılan Katılım Koşullarına Uymayan Başvurular, Değerlendirme Dışı Bırakılacaktır.

Yarışma Başvuruları
Tüm Başvurular Online Sistem Üzerinden Kabul Edilecektir. Başvuruların Değerlendirmeye Alınması İçin, http://form.techankara.com/tasarim-yarismasi/ Adresinde Yer Alan Başvuru Formunun Eksiksiz Doldurulması Ve İstenen Tüm Belgelerin Sisteme Yüklenmesi Gerekmektedir.
Yarışma İki Aşamalı Olarak Gerçekleştirilecektir. İlk Aşamada, Ürünün Teknik Özellikleri (Malzemesi, Yapılış Yöntemi Vb.) İle Hikayesi Sunulacak Ve Ürünlerin Her Açıdan Görünmesine Olanak Sağlayacak En Az 4, En Fazla 6 Fotoğrafın Wetransfer (https://www.wetransfer.com/) Adresinden Aktif Transfer Linki Oluşturularak, Oluşturulan Link Başvuru Formuna Eklenecektir. Ürünlerin, Varsa Orijinal 3d Tasarım Dosyası Ve Tasarıma Ait Fotoğraflar Da Aynı Şekilde Wetransfer Üzerinden Aktif Transfer Linki Oluşturularak Başvuru Formuna Eklenebilir. Wetransfer İle Dosya Aktarımı İçin, Aşağıda Dosyalar Arasında Yer Alan ‘Wetransfer İle Dosya Aktarım Kılavuzu’ndan Yararlanılabilir. Fotoğraflar En Az 144 Dpi Çözünürlüğe Sahip Olacak Şekilde Jpg Ya Da Png Dosya Formatında Yüklenmelidir.
Fotoğraflar Ve Katılımcı Tarafından Sağlanacak Bilgiler Üzerinden İlk Değerlendirme Gerçekleştirilecek Ve İkinci Aşamaya Kalacak Ürünler Belirlenecektir. İkinci Aşamaya Kalan Ürünlerin Fiziki Olarak Ankara Kalkınma Ajansı’na Sunulması Talep Edilecektir.

Ads

Yayın – Telif Hakkı
Yarışmada Ödül Alan Ve Sergilenmeye Hak Kazanan Eserlerin Her Türlü Telif, Yayın, Kullanım Ve Sergileme Hakları Münhasıran Ankara Kalkınma Ajansı’na Aittir. Bu Eserler Yarışma Sonucunda Gerçekleşecek Sergide Sanatçı Bilgileri İle Birlikte Sergilenecektir.
Katılımcı Gerek Fikir Ve Sanat Eserleri Kanunu, Gerekse Diğer İlgili Mevzuat Gereğince Ödül Almaya Hak Kazanan Eserinin / Eserlerinin Çoğaltma, İşleme, Temsil, Umuma İletim Haklarının Ve Yayımlanma Haklarının Kullanımı İçin Ankara Kalkınma Ajansı’na İzin / Muvafakatname Verdiğini Kabul Eder.
Bu Şekilde Kullanılan Eserler İçin, Eser Sahibi Sonradan Verdiği İzni Kesinlikle Geri Almayacağını Ve Eserin Yukarıdaki Şekilde Kullanılmasını Engellemeyeceğini Veya Bu İzin / Muvafakatname İçin Herhangi Bir Telif Hakkı Veya Maddi, Manevi Talepte Bulunmayacağını Kabul, Beyan Ve Taahhüt Eder. Eserlerin 3. Kişilerce Bu Madde Kapsamına Aykırı Şekilde Kullanılması Sebebiyle Ankara Kalkınma Ajansı’nın Hiçbir Sorumluluğu Olmayacağını Eser Sahibi Peşinen Kabul Eder.
Ödül Alan Eserler İle Satın Alınan Eserler Ankara Kalkınma Ajansı Ve Dösimm Tarafından Kitap, Reklam, Broşür, Afiş, Web Sayfası Ve Benzeri Basılı Yayınlarda Tasarımcı İsmi Belirtilmek Koşuluyla Kullanılabilir. Ankara Kalkınma Ajansı Ve Dösimm Bu Eserlerle İlgili Yapacağı Yazılı Ve Görsel Yayınlar, Sergilemeler İçin Eser Sahiplerine Ayrıca Bir Ödemede Bulunmaz. Ankara Kalkınma Ajansı Ve Dösimm Yarışma Kapsamında Teslim Edilen Eserleri Üçüncü Kişi Ve Kurumlarla Paylaşmamak Şartıyla Arşivlerinde Ve Araştırma Amacıyla Kullanabilirler.
Yarışmada Ödül Alan Eserler www.ankaraka.org.tr Web Sitesinde Yayınlanacaktır.
Ayrıca, Ankara Kalkınma Ajansı Uygun Gördüğü, Ödül Almayan Tasarımlardan, Mansiyon Ödülü Kadar Bir Bedelle İstediği Tasarımları Ve Prototip Ürünü Seçebilir Ve Alabilir. Bu Takdirde, Ödül Alan Ürünler İçin Geçerli Olan Tüm Hükümler, Satın Alınan Ürün İçin De Geçerli Olur.
Katılımcılar Bu Yarışmaya Eser Göndermekle, Yukarıda Sayılan Tüm Hususları Kabul Etmiş Sayılırlar.

Yarışmaya Son Başvuru Tarihi 22 Mart 2019.

Değerlendirme Kriterleri
Ürünler, Seçici Kurul Tarafından Aşağıdaki Kriterlere Göre Değerlendirilecektir:
• Tasarım
• Ürünlerin Tema, Kullanılacak Malzeme Ya Da Geleneksel Yöntem Gibi Ankara Değerlerinden En Az Birine Temas Etmesi
• Ürünün Üretilebilirliği, Kullanılan Malzemenin Uygunluğu
• Ürüne İlişkin Bilgilendirme, Ürünün Hikayesi Ve Kullanım Senaryosu
• Ürünün Yenilikçiliği

İletişim Bilgileri:
Ankara Kalkınma Ajansı
Aşağı Öveçler Mah. 1322. Cad. No: 11 06460 Çankaya / Ankara
T: (312) 310 03 00
F: (312) 309 34 07
E: bilgi@ankaraka.org.tr

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ