<style>.lazy{display:none}</style>
18.05.2024 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz

Anka Vakfı Açıkhava Heykel Yarışması

Anka Vakfı Açıkhava Heykel Yarışması

Anka Vakfı Açıkhava Heykel Yarışması

Bozkırın Ruhu Anka Vakfı Açıkhava Heykel Yarışması Erciyes Üniversitesi Rektörlük Güzel Sanatlar Bölüm Başkanlığı İşbirliğinde Düzenlenmiştir.
Yarışmaya Seçici Kurul Üyeleri İle Birinci Derece Yakınları Dışında 18 İle 35 Yaş Arası Plastik Sanatlar Eğitimi Almış, Sanatçılar, Sanat Eğitimine Devam Eden Öğrenciler İle Bu Alanda Çalışmalar Olan Herkes Katılabilir.

Yarışma Teması
Doğa, Tarım, İnsan & Sanat

Boyut & Malzeme
Yarışmaya Katılacak Eserlerde Boyut Ve Malzeme Kısıtlaması Olmamakla Birlikte Eserlerin Açık Alanda, Doğada, Kırsal Alanlarda Sergilenebilir Dayanıklı Malzeme İle Üretilmiş Olmaları Beklenmektedir.

Yarışma Ödülleri
Birincilik Ödülü 10 Bin Türk Lirası
İkincilik Ödülü 5 Bin Türk Lirası
Üçüncülük Ödülü 3 Bin Türk Lirası
2 Adet Mansiyon Ödülü 1.000 Türk Lirası

Katılım Koşulları

Ads

Anka Vakfı Açıkhava Heykel Yarışması Katılımı Ücretsizdir.

• Yarışmaya seçici kurul üyeleri ile birinci derece yakınlıkları olanlar dışında, 18 – 35 yaş (dahil) arasında, plastik sanatlar eğitimi almış sanatçılar, sanat eğitimine devam eden öğrenciler ve bu alanda çalışmaları bulunan herkes katılabilir.

• Heykeller açık hava koşullarına uygun boyut ve dayanıklılıkta olmalıdır.

• Tüm başvurular http://gsb.erciyes.edu.tr adresinden çevrimiçi (online) olarak kabul edilecektir. Yarışma iki aşamalı olarak gerçekleştirilecektir. İlk aşamada, yapıtların maket veya çizimlerinin her açıdan görünmesine olanak sağlayacak en az 2, en fazla 4 fotoğraf 300dpi-jpg ya da png dosya formatında, http://gsb.erciyes.edu.tr adresinde yer alan Yarışma Şartnamesi ve Katılım Formu’nun yer aldığı alandan yüklenerek 15 Temmuz 2019 tarihine kadar başvuru yapılacaktır. Fotoğraflar ve katılımcı tarafından sağlanacak bilgiler üzerinden ilk değerlendirme gerçekleştirilecek ve ikinci aşama olan final aşamasına toplamda on beş(15) sanat eseri kalacaktır. Finale kalan katılımcılar http://gsb.erciyes.edu.tr adresinden 01 Ağustos 2019 tarihinde ilan edilecektir. Final aşamasına kalan on beş (15)eserin sanatçı tarafından üretimi gerçekleştikten sonra eserler kargo ile veya şahsen Anka Vakfı, Bünyan/KAYSERİ adresine teslim edilecektir.

• Esere ait görseller belge niteliği taşıyacağından çevrimiçi yapılacak başvurudaki görsellerde üretim aşamasında herhangi bir düzenleme yapılmamalı, görseller ile eserin aslı tam uyumlu olmalıdır.

• Finale kalan eserlerin Anka Vakfı’na ulaşması ile ilgili ulaşım veya kargo masrafları Anka Vakfı tarafından, sergileme süresi sonrasında sahiplerince geri alınacak eserlerin kargo masrafları başvuru sahipleri tarafından karşılanacaktır.

• Finale kalan eserlerin Anka Vakfı’na ulaşmasındaki tahribattan, kargo kaynaklı gecikme ve kayıplardan Anka Vakfı sorumlu tutulamaz.

• Finale kalan eserlerin Anka açıkhava sergi alanında sergilenmeleri için gerekli olabilecek kaideler, Anka Vakfı’nın imkanları ölçüsünde, sanatçının talebi üzerine vakıf tarafından temin edilebilir. Vakıf tarafından kaide temin edilmesini talep eden sanatçıların eser teslim için son tarihten en az 15 gün önce vakıf sorumlusuna telefonla bilgi vermesi gerekir.

• Her sanatçı yarışmaya daha önce herhangi bir yarışmada (ulusal ya da uluslararası) ödül almamış ya da sergilenmemiş yalnızca bir (1 adet) eseriyle katılabilir.

• Katılımcılar, yarışmaya katılmakla eserlerinin özgün olduğunu beyan ve taahhüt etmiş sayılırlar. Bu konuda çıkacak bir anlaşmazlık ve tereddüt durumunda tüm sorumluluk başvuru sahibine aittir.

• Yarışmanın sonucunda Seçici Kurul’un herhangi bir eseri herhangi bir ödüle layık görmesi üzerine; söz konusu eserin bu yarışmadan önce ya da bu yarışma ile eş zamanlı başka bir yarışmaya katıldığının veya yarışma sonucunun ilan edildiği tarihten önce yayımlandığının veya eserin başkasına ait olduğunun ortaya çıkması durumunda, ödül iptal edilir.

• Yarışmaya gönderilen eserlerin değerlendirilmesi Erciyes Üniversitesi Güzel Sanatlar Bölüm Başkanlığı ve Anka Vakfı tarafından seçilip aşağıda ilan edilen değerlendirme kurulu tarafından yapılacaktır.

• Değerlendirme kurulu, ödüllerin tamamını ya da bir kısmını verip vermeme konusunda yetkilidir.

• Katılım şartlarına uymayan sanatçıların ödülleri iptal edilecek ve yerine başka bir tasarım konmayacaktır. Bu durum diğer ödül alan veya al(a)mayan katılımcılara bir hak doğurmaz.

• Yarışma sonuçları 18 Eylül 2019 tarihinde http://gsb.erciyes.edu.tr adresinden ilan edilecek; ayrıca mail ve telefon ile haber verilecektir.

• Ödül töreni 21 Eylül 2019 tarihinde Anka Vakfı Bünyan/KAYSERİ adresinde eserlerin sergileme alanında gerçekleştirilecektir. Ödüle layık bulunan sanatçılar, ödüllerini ödül töreninde almalı veya yerine bir vekil tayin etmelidir.

• Şartnamede belirtilen ödüller, yarışma sonuçları açıklandıktan sonra, hak sahiplerinin yazılı olarak bildirecekleri kişisel banka hesap/IBAN numaralarına gönderilecektir.

• İnternet üzerinden yarışmaya katılma aşamasında sistemden kaynaklı hatalar oluşması halinde şartnamede belirtilen irtibat kişileri ile iletişime geçilerek bilgi verilmesi halinde problem kısa sürede giderilerek katılımcı bilgilendirilecektir.

Yarışmaya Son Başvuru Tarihi 15 Temmuz 2019. Yarışma Sonuçları 18 Eylül 2019 Tarihinde Açıklanacak.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ