20.10.2021 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz
Güncel Eğitim Burs Başvurusu Kurslar Burslar KYK Yurt

Anka Vakfı Açık Hava Heykel Yarışması Bozkırın Ruhu

Anka Vakfı Açık Hava Heykel Yarışması Bozkırın Ruhu

Anka Vakfı Açık Hava Heykel Yarışması Bozkırın Ruhu

Anka Vakfı Açık Hava Heykel Yarışması Bozkırın Ruhu Başvuruları. Yarışma Erciyes Üniversitesi Rektörlük Güzel Sanatlar Bölüm Başkanlığı İşbirliğiyle Düzenlenmektedir.

Yarışma Ödülleri
Birincilik Ödülü 15 Bin Türk Lirası
İkincilik Ödülü 7.500 Türk Lirası
Üçüncülük Ödülü 5 Bin Türk Lirası
2 Adet Mansiyon Ödülü 1.500 Türk Lirası

Yarışmanın Amacı
Anka Vakfı Açık Hava Heykel Yarışması’nın amacı Anadolu’da, özellikle kültür sanat alanında çoğunlukla kurak kalmış bozkır kuşağında sanatı ve sanatın gündelik yaşamın içindeki varoluşunu desteklemek; doğa ve tarımın insanla ve sanatla, bireyle ve yaratıcılıkla bağlantısını vurgulamak; genç sanatçıları doğa, tarım, sürdürülebilirlik alanında düşünmeye teşvik etmek ve sanat alanında yetenekli ve yaratıcı kişileri özendirerek desteklemektir. Yarışma aynı zamanda Anka Vakfı’nın temel ilkelerinden olan, kültür ve sanatın, kırsal kalkınma ve çağdaş yaşamın vazgeçilmez bir parçası olduğu inancını vurgulama amacı gütmektedir.

Yarışma Teması
Doğa, tarım, insan & sanat

Boyut Ve Malzeme
Yarışmaya katılacak eserlerde boyut ve malzeme kısıtlaması olmamakla birlikte eserlerin açık alanda, doğada, kırsal alanlarda sergilenebilir dayanıklı malzeme ile üretilmiş olmaları beklenmektedir.

Sponsorlu

Yarışmaya Katılım Koşulları

• 2021 yılı ANKA VAKFI 3. AÇIK HAVA HEYKEL YARIŞMASI katılımı ücretsizdir.

• Yarışmaya seçici kurul üyeleri ile birinci derece yakınlıkları olanlar dışında, 18 – 35 yaş (dahil) arasında, plastik sanatlar eğitimi almış sanatçılar, sanat eğitimine devam eden öğrenciler ve bu alanda çalışmaları bulunan herkes katılabilir.

• Heykeller açık hava koşullarına uygun boyut ve dayanıklılıkta olmalıdır.

• Tüm başvurular http://gsb.erciyes.edu.tr adresinden çevrimiçi (online) olarak kabul edilecektir. Yarışma iki aşamalı olarak gerçekleştirilecektir. İlk aşamada, tasarlanan yapıtların 1/5 ölçekte maketleri hazırlanarak her açıdan görünmesine olanak sağlayacak en az 4, en fazla 6 fotoğraf (300dpi-jpg ya da png dosya formatında) http://gsb.erciyes.edu.tr adresinde bulunan Yarışma Şartnamesi ve Katılım Formu’nun yer aldığı alandan en son 15 Temmuz 2021 tarihine kadar yüklenip başvuru yapılacaktır. Fotoğraflar ve katılımcı tarafından sağlanacak bilgiler üzerinden ilk değerlendirme gerçekleştirilecek ve ikinci aşama olan final aşamasına toplamda on beş(15) sanat eseri kalacaktır. Finale kalan katılımcılar http://gsb.erciyes.edu.tr adresinden 1 Ağustos 2021 tarihinde ilan edilecektir.

• Final aşamasına kalan on beş (15)eserin sanatçı tarafından üretimi gerçekleştikten sonra eserler, zedelenmeyecek şekilde kutulanarak kargo ile veya şahsen Anka Vakfı, Bünyan/KAYSERİ adresine 15 Eylül 2021 tarihine kadar teslim edilecektir.

• Esere ait görseller belge niteliği taşıyacağından çevrimiçi yapılacak başvurudaki görsellerde üretim aşamasında herhangi bir düzenleme yapılmamalı, görseller ile eserin aslı tam uyumlu olmalıdır.

• Finale kalan on beş (15) eserin Anka Vakfı’na ulaşması ile ilgili ulaşım veya kargo masrafları, öncesinde şahsen görüşülerek ve karşılıklı anlaşarak Anka Vakfı tarafından, sergileme süresi sonrasında sahiplerince geri alınacak eserlerin ulaşım veya kargo masrafları başvuru sahipleri tarafından karşılanacaktır.

• Finale kalan eserlerin Anka Vakfı’na ulaşmasındaki tahribattan, kargo kaynaklı gecikme ve kayıplardan Anka Vakfı sorumlu tutulamaz.

• Finale kalan eserlerin Anka açık hava sergi alanında sergilenmeleri için gerekli olabilecek kaideler, Anka Vakfı’nın imkanları ölçüsünde, sanatçının talebi üzerine ve karşılıklı anlaşarak vakıf tarafından temin edilebilir. Vakıf tarafından kaide temin edilmesini talep eden sanatçıların eser teslim için son tarihten en az 15 gün önce vakıf sorumlusuna telefonla şahsen bilgi vermesi gerekir.

• Her sanatçı yarışmaya daha önce herhangi bir yarışmada (ulusal ya da uluslararası) ödül almamış ya da sergilenmemiş yalnızca bir (1 adet) eseriyle katılabilir.

• Katılımcılar, yarışmaya katılmakla eserlerinin özgün olduğunu beyan ve taahhüt etmiş sayılırlar. Bu konuda çıkacak bir anlaşmazlık ve tereddüt durumunda tüm sorumluluk başvuru sahibine aittir.

• Yarışmanın sonucunda Seçici Kurul’un herhangi bir eseri herhangi bir ödüle layık görmesi üzerine; söz konusu eserin bu yarışmadan önce ya da bu yarışma ile eş zamanlı başka bir yarışmaya katıldığının veya yarışma sonucunun ilan edildiği tarihten önce yayımlandığının veya eserin başkasına ait olduğunun ortaya çıkması durumunda, ödül iptal edilir.

• Yarışmaya gönderilen eserlerin değerlendirilmesi Erciyes Üniversitesi Güzel Sanatlar Bölüm Başkanlığı ve Anka Vakfı tarafından seçilip aşağıda ilan edilen değerlendirme kurulu tarafından yapılacaktır.

• Değerlendirme kurulu, ödüllerin tamamını ya da bir kısmını verip vermeme konusunda yetkilidir.

• Katılım şartlarına uymayan sanatçıların ödülleri iptal edilecek ve yerine başka bir tasarım konmayacaktır. Bu durum diğer ödül alan veya al(a)mayan katılımcılara bir hak doğurmaz.

• Yarışma sonuçları 20 Eylül 2021 tarihinde http://gsb.erciyes.edu.tr adresinden ilan edilecek; ayrıca mail ve telefon ile haber verilecektir.

• Ödül töreni 25 Eylül 2021 tarihinde Anka Vakfı Bünyan/KAYSERİ adresinde eserlerin sergileme alanında gerçekleştirilecektir. Ödüle layık bulunan sanatçılar, ödüllerini ödül töreninde almalı veya yerine bir vekil tayin etmelidir.

• Şartnamede belirtilen ödüller, yarışma sonuçları açıklandıktan sonra, hak sahiplerinin yazılı olarak bildirecekleri kişisel banka hesap/IBAN numaralarına gö

• İnternet üzerinden yarışmaya katılma aşamasında sistemden kaynaklı hatalar oluşması halinde şartnamede belirtilen irtibat kişileri ile iletişime geçilerek bilgi verilmesi halinde problem kısa sürede giderilerek katılımcı bilgilendirilecektir.

Yarışma Takvimi
• Yarışmanın ilanı: 15 Mayıs 2021
• İlk Başvuru İçin Son Tarih: 15 Temmuz 2021
• Ön Eleme Sonuçları İlanı: 01 Ağustos 2021
• Eser Teslimi İçin Son Tarih: 15 Eylül 2021
• Yarışma Sonuçlarının İlanı: 20 Eylül 2021
• Ödül Töreni: 25 Eylül 2021

İletişim
Ön eleme başvuruları için adres:
Web: http://gsb.erciyes.edu.tr

Finale kalan eserler için adres:
Anka Vakfı, Fatih Mahallesi Tuzhisar Asfaltı 2. km Bünyan, Kayseri
Telefon:0 (352) 712 34 50
Vakıf Yetkilisi: Süleyman ERDAŞ (543) 601 39 98
E-posta: suleyman@anka.org

Bilgi için:
ERÜ Güzel Sanatlar Bölüm Başkanlığı
Telefon: 0 (352) 207 66 66 (34173-12128)
Web: http://gsb.erciyes.edu.tr
E-posta: gsbbaskan@erciyes.edu.tr / nsengun@erciyes.edu.tr

Yarışma Şartnamesi Ve Başvuru Formu İçin Tıklayın.

Formu doldurduktan sonra “gsbbozkirinruhu@gmail.com” e-posta adresine gönderiniz. Başvuru formunuz incelendikten sonra onay e-postası gönderilecektir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ