16.06.2024 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz

Anim İst Çizgi Roman Yarışması

Anim İst Çizgi Roman Yarışması

Anim İst Çizgi Roman Yarışması

2. Anim İst Çizgi Roman Yarışması Başvuruları E-Posta Yolu İle Alınacak.

2. Anim.İst Çizgi Roman Yarışması “Şartnamesi”

1. Yarışma jüri üyeleri ve düzenleme kurulu üyelerinin birinci derece yakınları haricinde Türkiye’deki amatör ve profesyonel düzeydeki çizerlere yönelik düzenlenmiştir.

2. Yarışma neticesinde dereceye giren çalışmalar Arka Bahçe Yayıncılık ve Çizgi Roman Dükkânı tarafından basılacaktır.

3. Başvuru için sunulacak olan çizgi roman çalışmasına yönelik herhangi bir ekole ya da tekniğe dair bir sınırlama yoktur.

Ads

4. Yarışmaya katılacak olan çalışmaların baskı süreci ile ilgili detaylı bilgi, 14 Nisan 2024 (23:59), “Final” başlığı ile yukarıdaki sayfada belirtildiği üzeredir.

5. Yarışmada dereceye girebilmek için önce 16.07.2023 Pazar gününe (23:59) kadar belirtilen dört adet içeriğin (öykü özeti, tamamlanmış ( 4 ) ve eskiz sayfalar ( 2 ), karakter tasarımı paftası ve mekân tasarımı paftası) eksiksiz biçimde hazırlanıp animist@bau.edu.tr ya da can.pekin@bau.edu.tr eposta adreslerine gönderilmesi gerekmektedir. Ön elemeyi geçip dereceye giren çalışmaların ise 14.04.2024 Pazar (23:59) tarihine kadar yine animist@bau.edu.tr ya da can.pekin@bau.edu.tr eposta adreslerine gönderilmesi gerekmektedir. Ön aşamayı geçip dereceye giren çalışmalar, 14.04.2024 Pazar (23:59) tarihine kadar istenen çalışmayı teslim edilmezse, katılımcı derecesine bakılmaksızın diskalifiye edilecektir.

6. Ön eleme çalışmalarının üzerinde, yarışmayı düzenleyen kurum ve kuruluşlar da dahil olmak üzere, herhangi bir logo, kurum adı ya da işaret olmamalıdır. Bununla birlikte siyasi, insan haklarına aykırı, cinsellik içeren sembol ya da görseller içermemelidir. Bununla birlikte, değerlendirme sürecinde teslim etmeniz gereken 4 adet teslim içeriğinde (öykü özeti, dördü tamamlanmış ve ikisi eskiz olmak üzere toplamda altı adet çizgi roman sayfası, karakter tasarımı paftası ve mekân tasarımı paftası) isminizin ya da size dair herhangi bir kişisel bilginin yer almaması gerekmektedir.

7. Başvurusu yapılan çizgi roman çalışmasının özgün ve daha önce yayınlanmamış bir çalışma olması gerekmektedir. Aksi tespit edilirse, çalışma katılımcının derecesine bakılmaksızın diskalifiye edilecektir.

8. Çizgi roman yarışması için herhangi bir konu kısıtlaması bulunmamaktadır.

9. Yarışmaya katılacak olan çizgi roman çalışmaları sadece Türkçe ya da İngilizce olmalıdır. Başka bir dil kullanıldığı takdirde çalışma diskalifiye edilecektir.

10. Düzenleme Kurulu gerekli gördüğü takdirde önceden duyurarak yarışma takvimi üzerinde değişiklik yapabilir ya da tamamıyla iptal edebilir.

11. Yarışma sonuçları, basın-yayın ve sosyal medya organları ile duyurulacak, ödüller ise 2024 yılının ileri tarihlerinde duyurulacak olan bir etkinlikte eser sahiplerine takdim edilecektir.

12. 2. Anim.İst Çizgi Roman Yarışması’na başvuran katılımcılar, yarışma bünyesinde (ön eleme ve final olmak üzere) gönderdikleri içeriklerin, herhangi bir süre ve sayı kısıtlaması olmaksızın, sergilenmesi, arşivde tutulması, internet ortamında ya da sair şekillerde çoğaltılması/yayınlanması ve bunların dışında dilendiği şekilde kullanılması hususunda, Bahçeşehir Üniversitesi’nin hak sahibi olduğunu, peşinen beyan ve kabul etmektedir. Bununla birlikte 2. Anim.İst Çizgi Roman Yarışması Düzenleme Kurulu, başvuru esnasında edinilen kişisel bilgi ve özlük haklarının saklı kalacağını ve üçüncü şahıslar ile paylaşılmayacağını temin etmektedir.

2. Anim.İst Çizgi Roman Yarışması “ÖDÜLLERİ”
1) … TL değerinde WACOM teknik ekipman (Değerlendirme Sürecinde)
2) … TL değerinde WACOM teknik ekipman (Değerlendirme Sürecinde)
3) … TL değerinde WACOM teknik ekipman (Değerlendirme Sürecinde)

* Dereceye giren çalışmalar, Arka Bahçe Yayınevi ve Çizgi Roman Dükkânı tarafından ayrı ayrı basılacaktır.

* Yarışma birincisine bir senelik Toon Boom Harmony, Storyboard Pro lisansı hediye edilecektir.

* Bu senenin birincisi, gelecek sene de düzenlenmesi planlanan “Üçüncü Anim.İst Çizgi Roman
Yarışması”na jüri üyesi olarak davet edilecektir.

Yarışma Sitesi İçin Tıklayın.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ