<style>.lazy{display:none}</style>Angara’nın Yıldızları Ses Yarışması Başvuru Koşulları
29.02.2024 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz
Güncel Eğitim Burs Başvurusu Kurslar Burslar KYK Yurt

Angara’nın Yıldızları Ses Yarışması

Angara’nın Yıldızları Ses Yarışması

Angara’nın Yıldızları Ses Yarışması

Ankara Keçiören Belediyesi Angara Radyo Ve Televizyonu Angara’nın Yıldızları Ses Yarışması Düzenliyor.

Amaç
Ankara’da yaşayan yetenekli seslerin keşfedilip müzik dünyasına kazandırılmasıdır. Yarışma icra performansına göre yapılacaktır.

Katılım
18 yaşından büyük ve sadece Ankara’da yaşayan yetenekli sesler yarışmaya katılım sağlayabilecektir. Yarışma bireysel (tek kişi) ses performansına dayalı olacağı için grup katılımı kabul edilmeyecektir.

Yarışma Müzik Kategorileri
Türk Halk Müziği, Türk Sanat Müziği, Pop, Rock, Rap ve Hiphop, Fantezi veya Arabesk gibi müzik türlerin herhangi birinden katılım sağlanabilir.

Uygulama
Yarışma üç kademe olarak uygulanacaktır.

Ads

1. Ön Eleme: Gönderilecek videolardaki performanslar Jürimiz tarafından değerlendirilecek olup en başarılı 12 asil ve 6 yedek yarışmacı belirlenecektir.

2. Halk Oylaması: Ön elemeyi geçen yarışmacılar için Angara Televizyonu tarafından çekilen klipler halk oylaması ve jüri oylamasına sunulacaktır. Oylama sonrasında 8 yarışmacı finale katılmaya hak kazanacaktır.

3. Final Gecesi: Canlı olarak yayınlanacak final gecesinde toplam 8 finalist olacaktır. Performans değerlendirilmeleri ulusal jürimiz ve halk oyları ile yapılacaktır.

Yarışma Ödülleri
Yarışma birincisine 10.000 TL para ödülü veya single dijital albüm ve klip çekimi yapılacaktır. Tercih hakkını yarışma birincisi kullanacaktır.
İkinci ve üçüncülük ödülünü kazananlara sürpriz ödüllerimiz olacaktır.

Yarışmaya Katılım Şartları
a. Genel Kurallar

i. Yarışmaya katılım ücretsizdir.

ii. Yarışmacı, 18 yaşından büyük ve Ankara’da ikamet ediyor olmalıdır.

iii. Keçiören Belediyesi çalışanları, çalışanların birinci derece yakınları ve jüri üyelerinin birinci derece yakınları yarışmacı olamaz.

iv. Yarışmacıların, yarışmaya katılım için verdiği bilgiler doğru ve eksiksiz olacaktır. Yanlış bilgi verdiği tespit edilen yarışmacılar yarışmadan diskalifiye edilir ve kazanılmış ödüller var ise geri alınır.

v. Keçiören Belediyesi, gerekli görmesi halinde yarışma kural ve işleyişini değiştirilebilir.

vi. Yarışmacılar yarışmaya katılımı sağlayarak yarışma ile bağlantılı çalışmalar için yazılı ve görsel medya izinleri ile tanıtım ve reklam unsurlarına otomatik izin vermiş sayılırlar.

vii. Yarışmacılar yarışma ile ilgili performans kullanım haklarını Keçiören Belediyesinin görsel ve işitsel mecralarında süresiz ve ücretsiz olarak kullanım hakkını vermiş olacaktır.

viii. Yarışmacılar ön eleme sonrası Keçiören Belediyesi tarafından belirlenen eser seçimi, müzikal çalışmalar, video kayıtları gibi uygulamalara katılım sağlayacak. Zamanında katılım sağlayamayan ve disiplinsiz davranışlarda bulunan yarışmacılar diskalifiye edilecektir.

ix. Halk oylaması ve Final gecesi katılımına davet edilebilmesi için yarışmacıların telefonları ulaşılabilir olmalıdır. Yarışmacılar farklı günlerde iki defa ulaşılamaması veya belirtilen günde yarışmanın çekimlerine, görüşmelere katılım sağlamaması durumunda yedek yarışmacı davet edilecektir.

x. Oylama değerlendirilmeleri ve sonuç açıklamaları noter huzurunda yapılacaktır.

xi. Tarihler Yarışmaya Katılım: 19 Mayıs 2021 – 19 Haziran 2021
Ön Eleme Sonuçlarının Açıklaması:30 Haziran 2021
Stüdyo Kayıtları: 1 Temmuz 2021 –31 Temmuz 2021
Halk Oylamasına Sunulması: 1 Ağustos 2021 – 31 Ağustos 2021
Halk Oylama Sonuçlarının Açıklanması: 3 Eylül 2021
Final Gecesi: 10 Eylül 2021

b. Ön Eleme
i. Ses yarışması katılım kecioren.bel.tr web adresindeki ilgili link üzerinden yapılmalıdır. Bilgiler doğru beyan ile hatasız doldurulmalıdır.

ii. Yarışmacıların kayıtları TC numarası ile oluşturulacaktır.

iii. Sistemdeki TC numarası referans olarak kabul edilecektir. Bir kez başvuru ve bir eser yüklemesi yapılabilecektir. Birden fazla başvuru veya eser yüklemesi yapılamayacaktır. Eğer hatalı başvuru söz konusu ise web sitesinde yer alan başvuru bölümden kayıt oluşturarak inceleme talebinde bulunabilecektir.

iv. Ön elemeye katılım için eser seçimi serbesttir. Başvuru formu üzerinden seçilen müzik türünden başvuru yapılmalıdır. Sadece bir türden başvuru yapılabilir. Sadece bir eser (video) yüklemesi yapılabilir.

v. İcra için seçilen eser, Anayasa’nın dayandığı temel görüş ve ilkelere aykırılık, dini, siyasi, bölücü ve nefret içeren mesajlar ve cinsel unsurlar taşıyamaz. Olumsuz davranış ve etki bırakan görseller ve ifadeler kullanılamaz.

vi. Ön eleme için gönderilecek eserlerin süresi en az 2 dakika en fazla 4 dakika olmalıdır.

vii. Ön eleme için gönderilecek müzik icraları 16:9 (yatay) olarak çekilmelidir. Videonun tamamında yarışmacı müzik icrası sırasında görünür olmalıdır. Özellikle yüz kısmı belirgin olmalıdır. Herhangi bir montaj işlemi yapılmamış ve ses efekti uygulanmamalıdır. Görüntü kalitesi iyi ve ses kalitesi anlaşılabilir olmalıdır.

viii. Playback denilen türde yani bir başkasının seslendirdiği eserde ağzını kıpırdatma şeklinde olmamalıdır.

ix. Yalın ses ile veya enstrümanlar eşliğinde kayıt alınabilir. Bir başka kişi enstrüman çalarak eşlik edilebilir. Görüntülerde bu eşlik yer almayabilir.

x. Ön eleme için son başvuru tarihi 19/Haziran/2021 saat 23:59 ‘dır.

xi. Gönderilen tüm eserler jüri üyeleri tarafından değerlendirilerek en başarılı 12 asil solist ve 6 yedek seçilecektir

Halk Oylaması
i. Ön elemeyi geçenler ile iletişime geçilerek video klip çekimi yapmak üzere Keçiören Belediyesi Angara Televizyon stüdyosuna davet edilecektir.

ii. Stüdyoda kayıt öncesi Keçiören Belediyesi Konservatuarı müzik koçları ile en fazla beş iş günü sürecek müzik seçimi, icra çalışmaları ve provalar yapılacaktır.

iii. Her kayıt için her yarışmacıya eşit süre tahsis edilecek o süre içinde kayıt yapılmak zorundadır.

iv. Video kaydı yapılan tüm performanslar Angara Radyo ve Televizyonu web sitesinde internet erişim olan herkesin açık oyuna açılacaktır.

v. Oy kullanma kötü niyetli oylamaya azami engel olacak şekilde yapılacaktır.

vi. Jüri oylaması ve Halk oylama toplamları %50, %50 olarak toplanacaktır. Değerlendirme kriterleri final gecesindeki oylama kriterlerine göre yapılacaktır.

vii. Oylama sonucunda en yüksek oy alan 8 (sekiz) solist finalist olarak kamuoyuna açıklanacaktır.

Final Gecesi
i. Keçiören Belediyesi Konservatuar eğitmenleri finale kalan yarışmacılar ile final gecesi repertuar seçimi, icra çalışmaları yapacaktır.

ii. Final gecesi canlı olarak yayınlanacaktır. Canlı yayının başlaması elektronik oylama başlatılacak jüri üyeleri ve/veya konuk sanatçı performanslarının bitmesi ile sona erecektir. Oylama internet ve sms ile yapılacaktır. Eşit değerde olacaktır. Sms oyları aynı numaradan en fazla bir kere yapılacaktır. Birden fazla gönderilen oylar değerlendirme dışı bırakılacaktır.

iii. Jüri üyeleri her performans sonrası değerlendirmeyi açık olarak 1 ila 12 arasında yapacaklardır. Eşitlik halinde eşitlik durumunu yaşayan yarışmacılar bulunduğu sıraların belirlenmesi için jüriden yeniden oylama yapması istenecektir. Örneğin 4., 5., ve 6. sıralarda eşitlik varsa sadece bu sıraların belirlenmesi için yeni oylama yapılır. Juri oylaması sonucunda en çok puan alandan en az puan alana doğru 12, 10, 8, 6, 4, 3, 2 ve 1 puan sıralaması yapılacaktır.

iv. Elektronik oylar toplanarak en çok puan alandan en az puan alana doğru 12, 10, 8, 6, 4, 3, 2 ve 1 puan sıralaması yapılacaktır. Eşitlik halinde en son oy gelen yarışmacı lehine göre düzenlenir.

v. Juri oyları ile elektronik oylama sonuçları toplanarak en çok oy alana göre 1., 2., ve 3. seçilecektir.

vi. Final gecesi oylama değerlendirilmesi; jüri oyları %50 internet ve sms oyları %50 olarak değerlendirilecektir.

Yarışma Şartnamesi İçin Tıklayın.
Başvuru İçin Tıklayın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ