<style>.lazy{display:none}</style>
17.04.2024 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz

Anadolu Üniversitesi Yunus Emre Hediyelik Eşya Yarışması

Anadolu Üniversitesi Yunus Emre Hediyelik Eşya Yarışması

Anadolu Üniversitesi Yunus Emre Hediyelik Eşya Yarışması

Anadolu Üniversitesi Yunus Emre Hediyelik Eşya Yarışması Düzenliyor.

Yarışma Ödülleri
Birincilik Ödülü 15 Bin Türk Lirası
İkincilik Ödülü 10 Bin Türk Lirası
Üçüncülük Ödülü 5 Bin Türk Lirası
3 Adet Mansiyon Ödülü 2.500 Türk Lirası

Amaç
Yunus Emre’nin (1321) Vefatının 700. Yıl Dönümü sebebiyle “2021 UNESCO Yunus Emre Anma ve Kutlama Yılı” çerçevesinde Anadolu Üniversitesi tarafından düzenlenmesi planlanan Yunus Emre Hediyelik Eşya Yarışması’nın amacı, eserleri ve fikriyatıyla Anadolu Türk kültürünün en önemli figürlerinden biri olan Yunus Emre’nin anısını Anadolu Üniversitesi’nin kurumsal kimliğiyle somutlaştırmaktır. Yarışma kapsamında, genç Türk sanatçı ve tasarımcıların sanat dünyamıza yeni eserler kazandırmalarını sağlayarak, Yunus Emre’nin sevgi, hoşgörü ve evrensel fikirlerini heykel ve üç boyutlu tasarım formuyla yorumlanıp hediyelik eşya kavramıyla bütünleştirilmesi hedeflenmektedir.

Güncel Burs Duyuruları İçin Tıklayın.

Konu
Yunus Emre ve Anadolu Üniversitesi

Ads

Katılım
– Her katılımcı, daha önce sergilenmemiş en fazla üç adet eseriyle yarışmaya katılabilecektir.

-Yarışma üniversitelerin güzel sanatlar fakülteleri, sanat ve tasarım fakülteleri ve eğitim fakültelerinin görsel ve plastik sanatlar programlarında lisans veya sanat ve tasarım alanlarında lisansüstü eğitim gören Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı öğrencilere açıktır. Katılımcılar, öğrenci olduklarına dair resmî belgelerini eksiksiz doldurulmuş Ek-Form 1 ile birlikte öğrenci rumuzunun yazılı olduğu zarfa koyacaklardır. Öğrenci belgesini ibraz etmeyen öğrenci yarışma dışı bırakılır.

– Eserlerin çoğaltılmaya uygun olması ve dayanıklı malzemeden üretilmesi gerekmektedir. Katılımcılar kendi anlatım biçimlerine uygun her türlü teknik ve malzemeleri kullanabilirler.

– Eserlerin boyutları genişlik: 30 cm, derinlik: 30 cm ve yükseklik 30 cm’yi geçmemelidir.

– Seçici kurul tarafından ödül alan ve sergilenmeye değer bulunan eserler Anadolu Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sergi Salonu’nda sergilenecektir.

Eserlerin Yarışmaya Gönderilmesi
-Eserler, sergilenmeye hazır olarak elden veya kargo yoluyla Anadolu Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanlığı Yunus Emre Kampüsü 26470 Tepebaşı/Eskişehir adresine 15-19 Kasım 2021 tarihleri arasında teslim edilmelidir. Kargo masrafları katılımcı tarafından ödenir. Kargodan kaynaklanan gecikmelerden ve zararlardan Anadolu Üniversitesi sorumlu değildir.

-Ekteki Form-1 doldurulup öğrenci rumuzunun yazılı olduğu bir zarfa konulacak ve eserle birlikte teslim edilecektir. Form-2 ise doldurularak eserin arkasına sağlam bir biçimde iliştirilecektir.

Eserlerin Değerlendirilmesi ve Sonuçların Açıklanması
-Seçici kurul, yarışma koşullarına uygun eserleri değerlendirmek için 22 Kasım 2021 tarihinde Anadolu Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nde toplanır. Yarışmanın sonuçları 25 Kasım 2021 tarihinde ilan edilir.

Yarışma Şartnamesi Ve Başvuru Formu İçin Tıklayın.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ