<style>.lazy{display:none}</style>
30.05.2024 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz

Anadolu Üniversitesi Kısa Film Ve Öykü Yarışması

Anadolu Üniversitesi Kısa Film Ve Öykü Yarışması

Anadolu Üniversitesi Kısa Film Ve Öykü Yarışması

Anadolu Üniversitesi Kısa Film Ve Öykü Yarışması Düzenliyor. Yarışmaya Anadolu Üniversitesi Sistemine Kayıtlı Öğrenci Yada Mezunlar Katılabilecek.

Değişen Hayatlar” Konulu Kısa Film Yarışması

Ödüller
İlk üç kişiye tablet bilgisayar
Dereceye giren 10 kişiye Açık öğretim kitap seti

Amaç
“Değişen Hayatlar” konulu kısa film yarışması; iklim değişikliği, salgın, mülteci sorunu gibi son yıllarda hayatımızı etkileyen, değiştiren sorunlara ve süreçlere dikkat çekmeyi; bu durumlarla ilgili farkındalık yaratmayı amaçlamaktadır.

Kapsam
“Değişen Hayatlar”
Toplumsal konularda farkındalık yaratmak için önemli ve etkili bir araç olan sanatın gücünü her dönem destekleyen Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Sistemi tarafından gerçekleştirilecek yarışma, Açıköğretim Sistemi’ne kayıtlı tüm öğrencilerin katılımına açıktır.

Ads

Katılım Koşulları
• Yarışma, tüm Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Sistemi öğrencilerine açıktır.

• Yarışmaya son katılım 30 Temmuz 2022 Saat: 23.59’dur.

• Başvuru yapacak olan kişiler, online başvuru formundaki tüm alanları eksiksiz doldurarak son başvuru tarihi olan 30 Temmuz 2022, en geç saat 23.59’a kadar başvurularını tamamlamak zorundadırlar.

• Katılım için adayların kısa filmlerini kisafilmyarismasi@anadolu.edu.tr adresine belirlenen tarihe kadar göndermeleri

• Yarışma “Değişen Hayatlar” konusu ile sınırlıdır.

• Bir yarışmacı en fazla iki kısa filmle yarışmaya katılabilir.

• Yarışmaya sadece daha önce herhangi bir yerde gösterilmemiş ve ödül almamış eserler ile başvuru yapılabilir.

• Eser sahibi filmin telif hakları konusunda her türlü hukuki ve cezai sorumluluğun kendisine ait olduğunu kabul eder. Yarışmaya gönderilecek kısa filmlerdeki özgün olmayan metin, görüntü, müzik, vb. kullanımlarından doğacak her türlü telif hakları ile ilgili konular eser sahibinin sorumluluğundadır.

• Eserde yer alan oyunculardan ve oyuncular haricinde eserde kimliklerini ortaya çıkaran veya ortaya çıkarabilecek görüntüleri, sesleri vb. her türlü bilgileri yer alan kişilerden 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Hakkında Kanun ve ilgili diğer düzenlemeler gereğince açık rızalarının alınmasına ilişkin her türlü yükümlülük yapımcı ve yönetmene (Eser Sahibine) aittir. Eser Sahibi, Anadolu Üniversitesi tarafından talep edilmesi halinde, bu madde kapsamında ilgili kişilerin bilgilendirmeye dayanan ve özgür iradeyle açıklanan açık rızalarının alındığını gösterir kayıtları Anadolu Üniversitesi ile derhal paylaşacaktır.

• Yukarıdaki şartlara uymayan başvurular değerlendirmeye alınmayacaktır.

• Yarışmaya başvuru ücretsizdir.

• Yarışmacının filmografisinde yarışmaya başvurduğu eserle aynı adlı başka bir eseri bulunamaz.

• Yarışmaya başvuran kısa filmler, Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Sistemi tarafından sosyal sorumluluk projeleri ve benzeri etkinliklerde kullanılabilecektir.

Teknik Şartlar
• Süresi, jenerik de dahil olmak üzere 5 (beş) dakikayı geçmeyen filmler başvurabilir.
• Temaya uygun olmak şartıyla kurmaca, belgesel, deneysel, animasyon vb. türlerin çekilmiş eserler başvurabilir.
• Başvurular yalnızca online başvuru formu üzerinden gönderilmelidir. Kargo, posta gibi yollarla fiziksel olarak iletilecek gönderiler değerlendirmeye alınmayacaktır.
• Filmlerle başvurular iki şekilde yapılabilir: Filmler YouTube’a (.MP(E)G/ .AVI / .VOB / .MOV / .MP4 / .M4V, vb.) liste dışı olarak yüklenip URL bağlantısı kisafilmyarismasi@anadolu.edu.tr adresinden yapılacak başvuru esnasında paylaşılmalıdır ya da filmler Vimeo’ya (.MP(E)G/ .AVI / .VOB / .MOV / .MP4 / .M4V, vb.) yüklenerek şifreli link ile başvuru yapılmalıdır. Filmler Vimeo’ya yüklendikten sonra “Privacy” sekmesi açılarak kişisel olarak şifre belirlenecektir.
Belirlenen şifre ve URL bağlantısı www.kisafilmuzunetki.org adresinden yapılacak başvuru esnasında paylaşılmalıdır. (Ödül alan filmler Eserin USB flaş bellek içinde gönderilecek olan gösterim kopyaları; Full HD kalitede, Türkçe ve İngilizce altyazılı [Türkçe altyazısı beyaz, İngilizce altyazısı sarı olacak şekilde], .mov veya .mp4 formatında olmalıdır. [Ulaştırılan Flash disklerin iadesi yapılmaz.] Eserin aynı zamanda altyazısız gösterim kopyası yine USB ile gönderilmelidir. Formatı, Full HD kalitede, .mov veya .mp4 olmalıdır.)
• Filmler Türkçe ve İngilizce altyazılı olarak yüklenmelidir.

Detaylar İçin Tıklayın.

Çevrimiçi Kitap Topluluğu Yaşam Boyu Öğrenci Engelli Bireyler Öykü Yarışması

Açıköğretim ile 40 Yıl etkinlikleri kapsamında “Yaşam Boyu Öğrenimde Engelli Bireyler” konulu öykü yarışması gerçekleştirilecektir. Son gün 30.07.2022.

Katılım için adayların öykülerini oykuyarismasi@anadolu.edu.tr adresine belirtilen tarihe kadar göndermeleri gerekmektedir.
Yarışma “yaşam boyu öğrenmede engelli bireyler” konusu ile sınırlıdır.
Yarışmaya katılan öyküler ili ilgili sayfa sınırı bulunmamaktadır.
Bir yarışmacı en fazla iki öykü metniyle yarışmaya katılabilir.

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Sistemi’nde yer alan Çevrimiçi Kitap Topluluğu tarafından Açıköğretim Sistemi 40. Yıl etkinlikleri kapsamında gerçekleştirilen Öykü Yarışmasına başvurular devam ediyor. “Yaşam Boyu Öğrenmede Engelli Bireyler” konulu yarışmaya katılım için son tarih 30 Temmuz Cumartesi günü olarak belirlenirken yarışma sonucunda ilk üç kişiye tablet bilgisayar, dereceye giren 10 kişiye ise Açıkögretim Türk Klasikleri kitap seti hediye edilecek.
Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Sisteminde kayıtlı öğrenci veya mezunların katılabildiği yarışmanın seçici kurulu Prof. Dr. Mehmet Mahur Tulum, Doç. Dr. Zülfükar Bayraktar ve Doç. Dr. Gökhan Tunç’tan oluşuyor. Yarışmaya katılım için adayların öykülerini oykuyarismasi@anadolu.edu.tr adresine 30 Temmuz 2022 saat 23.59’a kadar göndermeleri gerektiği belirtildi. Ayrıca adayların yarışmaya en fazla iki öyküyle katılabileceği açıklanırken öykülerle ilgili bir sayfa sınırlamasının bulunmadığı kaydedildi. Yarışmanın sonuçları ve ödül töreninin ne zaman yapılacağı ise önümüzdeki günlerde ilan edilecek.

Detaylar İçin Tıklayın.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ