<style>.lazy{display:none}</style>Amerikan Hastanesi 100 Yıl Hasta Önlüğü Tasarım Yarışması
25.02.2024 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz
Güncel Eğitim Burs Başvurusu Kurslar Burslar KYK Yurt

Amerikan Hastanesi 100 Yıl Hasta Önlüğü Tasarım Yarışması

Amerikan Hastanesi 100 Yıl Hasta Önlüğü Tasarım Yarışması

Amerikan Hastanesi 100 Yıl Hasta Önlüğü Tasarım Yarışması

Amerikan Hastanesi 100 Yıl Hasta Önlüğü Tasarım Yarışması Düzenliyor. Türkiye’nin en köklü sağlık kurumlarından biri olan Amerikan Hastanesi, 100. Yılında genç moda tasarımcılarını “Hasta önlüğü tasarım yarışmasına davet ediyor.

Başvuru Kriterleri:

– TC vatandaşı olmak.

– 1987 ve daha sonraki yıllarda doğmuş olmak.

-Üniversitelerin güzel sanatlar fakültesinde veya moda tasarım bölümlerinin 3. Ve 4. Sınıflarında okumak yada son 5 sene içinde mezun olmak, moda tasarım meslek yüksekokullarında (MYO, Olgunlaşma Enstitüsü vb.) okumak yada mezun olmak, en az 2 yıllık moda tasarım sertifika / diploma programında okumak yada son 5 sene içinde mezun olmak.

Ads

– Türk moda çevresinde tanınan bir isim veya marka olmayıp, adına kayıtlı ticari firması, markası olmamak ve ticari sponsoru bulunmamak.
– Amerikan Hastanesi çalışanlarının ve jüri üyelerinin yakınlarıyla çalıştığı kurumlardan herhangi bir kişinin yarışmaya katılması yasaktır.

Yarışma Süreci

Birinci Aşama: Online Değerlendirme
30 Nisan Cuma – 11 Mayıs Salı tarihleri arasında düzenlenecek birinci aşamada, moda ve tekstil endüstrisinin ve Amerikan Hastanesi’nin tecrübeli temsilcilerinden oluşan seçici kurul tarafından, tüm katılımcıların başvuru dokümanları ve sunum dosyaları online olarak incelenerek ve puanlanarak ilk jüri değerlendirmesi gerçekleştirilecek.

İkinci Aşama: Danışman Görüşmesi
İlk aşamayı geçen 10 katılımcı finalist, 24 Mayıs Pazartesi günü yarışmanın danışmanı Mehtap Elaidi ile gerçekleşecek online ön mülakata davet edilecek. Bu aşamada, yarışmacılardan sundukları 4 tam görünümün pafta çıktılarını yollamış olmaları ve projeleri hakkında bilgi vermeleri istenecek. Mülakatların ardından Mehtap Elaidi’nin yönlendirmesiyle tasarım sunumları üzerinde son revizeler verilecek.

Üçüncü Aşama: Sözlü Mülakat ve Sonuçların Açıklanması
İlk aşamayı geçen 10 katılımcı finalist, 27 Mayıs Perşembe günü seçici kurul ile gerçekleşecek online mülakata davet edilecek. Bu aşamada, yarışmacılardan online olarak 5 dakikalık süre zarfı içinde projeleri hakkında seçici kurula bilgi vermeleri istenecek. Mülakatların sona ermesinin ardından, 31 Mayıs Pazartesi günü yarışmanın kazanan 3 tasarımcısı açıklanacak ve eşzamanlı olarak www.amerikanhastanesi.org adresinde ve www.instagram.com/amerikanhastanesi sosyal medya platformlarında duyurulacak.

Kazanan kişinin tasarımı Amerikan Hastanesi’nin yeni hasta önlüklerinde hayata geçirilecek, ayrıca dereceye giren ilk üç isim, Moda Tasarımcıları Derneği Eş Başkanı Özlem Kaya ile genel portfolyo değerlendirme ödülüne hak kazanacaktır.

Başvuru Nasıl Yapılır?
• Başvuru Formu ve Katılımcı Beyanı Başvuru formunu doldur. Başvuru formu için tıkla!

• *Katılımcı beyanı online olarak onaylanacaktır.
• Başvuru Fotoğrafı
Portre fotoğrafını yükle.

• Diploma ya da Öğrenci Belgesi Diplomanı/öğrenci belgeni yükle.

• Gelecek Planlarını Detaylandıran Yazı En fazla 200 kelimeden oluşan ve gelecek planlarını anlatan yazını yaz.

• Koleksiyon Paftaları Kadın, erkek, çocuk ve doğum kategorilerinde ön, arka ve profil olmak üzere toplamda tam 4 görünümden oluşan koleksiyonunu hazırla.
Hazırladığın koleksiyonunu 4 farklı paftada PDF ya da JPG formatında olarak sisteme yükle. (Dosyanın toplam boyutu maksimum 15 mb olmalıdır.)

Dikkat Etmeniz Gereken Noktalar

• 4 tam görünümden oluşan koleksiyon sunumu olması.

• 50 x 70 cm ölçülerinde, her bir tam görünümü detaylandıran artistik ve teknik çizimler.

• Her bir paftada o görünümde kullanılacak kumaş detayları ve tamamlayıcı aksesuar detayları.

• Tasarım yaklaşımlarını/koleksiyon detaylarını destekleyen fotoğraf, bilgi, kısa film ya da yazılı metin.

• Artistik ve teknik çizimlerin olduğu paftaların önünde ve arkasında kimliği belirtici isim, imza ya da mahlas olmamalıdır. Kimlik belirtici işaret olan dosyalar değerlendirmeye alınmayacaktır.

• Bu formatların dışındaki dosyalar kabul edilmeyecektir.

• Amerikan Hastanesi çalışanlarının ve jüri üyelerinin yakınları ile çalıştığı kurumlardan herhangi bir kişinin yarışmaya katılması yasaktır.

30 Nisan – 27 Mayıs 2021 Tarihleri Arasında Yapılacak Ve Sonuçları 31 Mayıs 2021 Tarihinde Açıklanacak Olan Yarışmada Başvurular 2 8 Nisan 202 1 Tarihinde Sona Erecektir.

Yarışma Şartnamesi İçin Tıklayın.
Web: https://www.amerikanhastanesi.org/moda-tasarim-yarismasi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ