03.06.2020 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz
Güncel Eğitim Burs Başvurusu Kurslar Burslar KYK Yurt

Altın Safran Fotoğraf Yarışması

Altın Safran Fotoğraf Yarışması

Altın Safran Fotoğraf Yarışması

Safranbolu Belediyesi Altın Safran Fotoğraf Yarışması Son Başvuru Tarihi 12 Eylül 2019 Saat 17:00. Yarışmaya Son Başvuru Tarihinde18 Yaşını Doldurmuş Tüm Amatör Ve Profesyonel Herkes Katılabilir.

Yarışma Konusu: Kültürel Miras Ve Korumacılık

Yarışma Ödülleri
Birincilik Ödülü 5 Bin Türk Lirası Artı Altın Safran Ödül Heykelciği
İkincilik Ödülü 3 Bin Türk Lirası Artı Altın Safran Ödül Heykelciği
Üçüncülük Ödülü 2 Bin Türk Lirası Artı Altın Safran Ödül Heykelciği
Safranbolu Özel Ödülü 1.000 Türk Lirası Artı Altın Safran Ödül Heykelciği (Sadece Safranbolu’da Çekilen Bir Fotoğrafa Verilecek)
30 Adet Sergileme

Yarışma Bölümleri
Yarışma Sayısal (Dijital) kategoride ve tek bölümlüdür: Sayısal (Dijital) Renkli/DigitalColor>DC.

Katılım Şartları
•Yarışmaya katılım ücretsizdir.

Sponsorlu Bağlantılar

•Yarışma; Seçici Kurul Üyeleri, Yarışma Sekreteryası ve Safranbolu Belediyesi personeli dışında; son başvuru tarihinde 18 yaşını doldurmuş amatör ve profesyonel tüm fotoğrafçıların katılımına açıktır

•Her katılımcı en fazla 5 (beş) adet sayısal (dijital) renkli eser ile katılabilir. Yarışmacılar, geleneksel veya modern her türlü fotoğrafik tekniği özgürce kullanabilirler.

•Daha önce yapılan ulusal veya uluslararası Altın Safran Fotoğraf Yarışmalarında derece, özel ödül, mansiyon alan veya sergilemeye değer görülen fotoğraflar 20. Safranbolu Uluslararası Altın Safran Fotoğraf Yarışmasına katılamaz. Aksine davranan katılımcı hakkında kural ihlali işlemi uygulanır.

•Yarışmaya sadece www.altinsafran.org ya da www.filmfreeway.com adresinden yüklenen eserler
kabul edilecektir. Baskı, CD/DVD veya mail (e-posta) ile katılım kabul edilmeyecektir.

•Gönderilen fotoğraflar hangi isimde yüklenirse yüklensin, sistem tarafından otomatik olarak bir kod numarasına sahip olur ve bu numaralar ile Jüri değerlendirmesine girer. Jüri hiç bir şekilde eserin veya katılımcının adını göremez.

•Katılımcı, yarışmaya gönderdiği yapıtın kendisi tarafından çekildiğini, tümüyle kendisine ait olduğunu ve tüm izinlerinin alındığını kabul, beyan ve taahhüt eder. Yarışmaya gönderdiği fotoğraf üzerinde, yapıt kendisine ait olmadığı halde kendisininmiş gibi göstermeye ve seçici kurulunu yanıltmaya yönelik her türlü müdahale ve değişiklikleri yapan katılımcı hakkında kural ihlali işlemi uygulanır.

•Ödül sahipleri, aldıkları ödülü ulusal ve uluslararası düzeyde tüm tanıtımlarda ve tanıtım materyallerinde belirtmekle yükümlüdür.

•Kural ihlali yapan kişilerin Ödülü iptal edilir ve yeri boş bırakılır. Ödül alan katılımcılardan bu beyan ve kabulleri dışında hareket ettiği anlaşılanlardan elde ettikleri ödül, unvan ve her türlü kazanımları geri alınır.

•Kural ihlali yaptığı belirlenen katılımcının kazandığı ödül, sergileme, unvan ve tüm kazanımları geri alınır; ödül ve/veya sergilemesi iptal edilir; yeri boş bırakılır. Ödül verilmişse, ödül sahibinin ödülü iade etmesi gerekir. Bu iptal durumu, diğer ödül almış ve/veya alamamış yarışmacılara talep hakkı doğurmaz.

•Şartnamede belirtilen ödüller, hak sahiplerinin yazılı olarak bildirecekleri kişisel banka hesap/IBAN numaralarına Festival Sekretaryası tarafından gönderilecektir. Hak sahibinin kişisel banka hesap/IBAN numarasını ve düzenleme Kurulu’nun istediği belge ve bilgileri göndermemesi durumunda ödül bedeli, Sonuç Bildirim Tarihi’nden itibaren 1 (bir) yılın sonunda zaman aşımına uğrar. Zaman aşımı durumunda hak sahibinin ödül, telif ve benzeri herhangi bir talebi olamaz.

•Daha önce ya da bu yarışmayla eş zamanlı yapılan bir yarışmada ödül almış fotoğraflar ile bu fotoğrafların kadraj farklılığı içeren görüntüleri yarışmaya katılamaz. Fotoğrafın, sergilenmiş ve fotoğraf yarışması organizasyonu dışında yayınlanmış olması ise yarışmaya katılım açısından engel teşkil etmez.
Anılan fotoğrafın, bu yarışmadan önce veya bu yarışmayla eş zamanda yapılan herhangi bir yarışmada ödül almış olduğunun ortaya çıkması durumunda, katılımcı hakkında kural ihlali işlemi uygulanır.

Yarışma Sekreteryası-İletişim
Zülfü Yunus ERASLAN
Safranbolu Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü
E-posta : kulturmudurlugu@hotmail.com
Telefon : +90370 725 52 52 /+90370 725 52 65 Faks : +90370 725 52 66
Çeşme Mah. Şekerci Sok. No: 6 Tarihi Belediye Binası
Çarşı-Safranbolu /KARABÜK- TÜRKİYE
Yarışma Şartnamesi İçin Tıklayın.
Başvuru İçin Tıklayın.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ