11.12.2018 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz

ALS Derneği 2017-2018 Burs Başvuruları

ALS Derneği 2017-2018 Burs Başvuruları

ALS Derneği 2017-2018 Burs Başvuruları

ALS Derneği 2017-2018 Eğitim Öğretim Döneminde Burs Başvuruları 1 Eylül 2017 İle 30 Eylül 2017 Tarihleri Arasında Başvuru Formu Ve İstenilen Belgelerin Derneğin Merkezine Teslim Elden Edilmesiyle Yapılacak (İstanbul Dışındakiler Posta Yada Kargo Yolu İle Teslim Edebilir). ALS Derneği 2017-2018 Bursları İlköğretim, Lise Ve Dengi Okullar, Üniversite, Yüksek Okul Ve Meslek Yüksek Okulunda Okuyan Anne Yada Babası ALS Hastası Olan Öğrencilere Verilmektedir. Dernek 8 Ay Süre İle Ekim Ve Mayıs Aylarında Burs Vermektedir. Her Dönem İçin Yeniden Burs Başvurusu Yapılması Gereklidir.

İletişim Bilgileri: 7-8 Kısım Villalar Karşısı, Afet Yönetim Merkezi Arkası Ataköy İstanbul (Posta Kodu 34158)
Telefon: 0 212 559 59 19 Ve 0 212 559 50 55
E-Posta: bilgi@als.org.tr

ALS Derneği 2017-2018 Bursları Vakıf Üniversiteler, Ekstrem, Açık Öğretim, İkinci Öğretim, Uzaktan Öğretim Programlarındaki Öğrencilere Verilmez. Aynı Aileden Bir Öğrenciye Burs Verilir. Başvuru Şartlarını Sağlayan Her Aileden Bir Öğrenciye Burs Verilecektir. Müracaat Sayısı Derneğin Belirlediği Sayıdan Az Olursa Başarı Kriterleri Uygulanarak En Başarılı Öğrencilerden Başlayarak Eksik Sayı Miktarı Kadar Öğrenci İçin Birden Fazla Müracaat Eden Ailelerin Öğrencilerine Burs Verilecektir.

Başvuru Koşulları:
Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı Olmak
Annesi Yada Babası ALS Hastası Olmak
Maddi Desteğe İhtiyacı Olmak

Bursun Başarı Koşulları
A) İlköğretim, Lise Ve Dengi Okullarda Okuyanlar İçin Sınıf Geçme Veya Diploma Notunun 5 Üzerinden En Az 2,50 Veya 100 Üzerinden 50
B) Yüksek Öğrenime Yeni Kayıt Yaptıranlar İçin: Fakülte Veya Yüksekokula Giriş Puan Sırasına Göre Önde Olmak,
Ara Sınıflar İçin: Başarısız Dersi Olmamak Veya Genel Başarı Ortalaması 4 Üzerinden En Az 2 (100 Üzerinden Not Verilen Üniversitelerde En Az 50) Olup Bir Üst Sınıfa Geçiş Hakkını Kazanmış Olmak. (Not Ortalaması Uygun Olduğu Halde 3’den Fazla Başarısız Dersi Olanlar Başvuru Yapamaz)

Başvuru Belgeleri
I-İlkokul, Lise Ve Dengi Okullarda Okuyanlar İçin En Son Aldığı Karnenin Fotokopisi (Veya İnternet Çıktısı) Veya Diplomanın Fotokopisi
II- Yükseköğrenime Yeni Kayıt Yaptıranlar; ÖSS Sonuç Belgesinin Örneğini,
Ara Sınıflarda Öğrenim Görenler; Öğrenim Süresince Aldıkları Dersleri, Notları, Genel Not Ortalamasını Gösteren Öğretim Kurumundan Onaylı Not Dökümü Belgesini (Transkript)
III- Tüm Öğrenciler;
TC Kimlik Nolu Nüfus Cüzdanının Fotokopisi,
Öğretim Kurumundan Alınmış Onaylı Öğrenci Belgesi İle Ailenin Mali Durumunu Gösteren Belgeleri (Maaş Bordrosu, Emekliler İçin Emekli Cüzdanı Fotokopisi, Serbest Çalışanlar İçin Gelir Vergisi Beyannamesinin Fotokopisi, Geliri Olmayanlar İse Sosyal Güvenlik Kurumundan Aile Reisi Adına Gelirsizlik Belgesi), Annesi Veya Babasının Hastalık Raporunu Ekleyerek Derneğe Ulaştırırlar.
Başvuru Formu (İndirmek İçin Tıklayın) Form Doldurulup Yazıcıdan Çıktısı Alınarak Dernek Merkezine Elden Teslim Edecektir. İstanbul Dışındaki Öğrenciler Posta Yada Kargo Yolu İle Teslim Edebilir.

Facebook'da Takip Edin, Burs Duyurularından Haberiniz Olsun.

Sponsorlu Bağlantılar
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ