17.08.2019 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz
Güncel Eğitim Burs Başvurusu Kurslar Burslar KYK Yurt

Aliye Üster Vakfı Bilimsel Proje Desteği 2017

Aliye Üster Vakfı Bilimsel Proje Desteği 2017

Aliye Üster Vakfı Bilimsel Proje Desteği 2017

Aliye Üster Vakfı Bilimsel Proje Desteği 2017 Proje Başına 12 Bin Türk Lirası Olarak Verilecek. Destek Verilecek Proje Sayısı Projelerin Değerlendirilmesi Sonucu Belirlenecek.
Aliye Üster Vakfı Bilimsel Proje Desteği 2017 Projelerin Kabulleri 1 Ağustos 2017 İle 1 Ekim 2017 Tarihleri Arasında Alınacak. Aliye Üster Vakfı Bilimsel Proje Desteği 2017 Sonuçları 23 Ekim 2017 Tarihinde Destek Alamaya Hak Kazananlara Yazılı Olarak Bildirimde Bulunulacak. Proje Destek Başvurusu Vakfa Elden Yapılacak.

Aliye Üster Vakfı Bilimsel Proje Desteği 2017 Duyurusu

2017 Yılı Proje Desteği
Aliye Üster Vakfı Bilimsel Projeleri Destekleme İlke Ve Esasları Amaç Ve Kapsam 2017
Bu İlke Ve Esaslar, Aliye Üster Vakfı Desteğinde Yürütülecek Olan Araştırma Proje Önerilerinin Değerlendirilmesi, Kabulü, Desteklenmesi, İzlenip Sonuçlandırılması Ve Yayımlanmasına İlişkin Uygulamaları Belirler. İlke Ve Esaslar, Ege Üniversitesi Öğretim Elemanları Tarafından Hazırlanan Ve Desteklenmek Üzere Vakıfa Sunulan Projeleri Kapsar.

Bu İlke Ve Esaslar Vakıf Yönetim Kurulu (Bundan Sonrası Yönetim Kurulu Olarak Anılacaktır) Tarafından Onaylandıktan Sonra Yürürlüğe Girer Ve Gereğinde Yine Yönetim Kurulu Tarafından Değiştirilebilir.

Proje Destek Türleri Ve Nitelikleri
Desteklenecek Projelerin Sayısı Ve Bütçeleri, Her Yıl Aliye Üster Vakfı Yönetim Kurulu Tarafından Belirlenir. Destek Kapsamında,Fen,Sağlık Ve Sosyal Bilimler Alanlarındaki Araştırma Projeleri, Lisansüstü Tez Projeleri Ve Bilimsel Araştırma Projeleri Değerlendirilir.

Projelerin Önerilmesi Ve Değerlendirilmesi
Proje Önerileri, Aliye Üster Vakfı Proje Başvuru Formu Doldurularak Hazırlanır. Öneri Formu, Proje Yöneticisi Tarafından Vakıf Sekreterliği’ne Belirlenen Başvuru Süresi İçerisinde Değerlendirilmek Üzere Sunulur. Etik Kurul Kararı Gerektiren Projelerde Onayın Önceden Alınarak Başvuru Evraklarına Eklenmesi Zorunludur. Desteklenecek Projelerin Seçimi Amacıyla Yönetim Kurulu Her Üç Bilim Alanını Kapsayacak Şekilde Bir Danışma Kurulu Oluşturur. Bu Kurulun Üye Sayısı, Dağılımı Ve Katılacak İsimler Yönetim Kurulu Tarafından Belirlenir. Danışma Kurulunun Görev Süresi Bir Yıldır.

Sponsorlu Bağlantılar

Projeler Danışma Kurulu Tarafından Seçilir Ve Yönetim Kurulunun Onayına Sunulur. Danışma Kurulu Gerek Duyulduğunda Ön Değerlendirme Yapılması İçin Projeleri Uzman Hakemlere Gönderebilir. Son Kararı Yönetim Kurulu Verir. Desteklenmesi Uygun Görülen Projelerin Yöneticileri İle Proje Destek Protokol’ü Hazırlanır. Protokolde, Projelerin Başlama Ve Bitiş Tarihleri Belirtilir.

Projelerin İzlenmesi Ve Sonuçlandırılması
Projelerin En Çok Üç Yıl İçinde Sonuçlandırılması Gereklidir. Zorunlu Durumlarda Projeye Danışma Kurulu’nun Önerisiyle Yönetim Kurulu’nun Uygun Göreceği Bir Ek Süre Verilebilir. Proje Yöneticileri, Altı Ayda Bir Ara Rapor Sunmak Zorundadır.Ara Raporda, Altı Aylık Süre İçerinde Yapılan Çalışmalar, Elde Edilen Sonuçlar Ve Harcamalar Bildirilir. İlgili Raporlar, Danışma Kurulu Tarafından Değerlendirilir. Proje Yöneticileri, Proje Bitiş Tarihini İzleyen Üç Ay İçerisinde Kesin Sonuç Raporunu Danışma Kuruluna Sunmak Zorundadır. Projelerden Elde Edilen Bilimsel Sonuçların Telif Ve Fikri Mülkiyet Hakları Aliye Üster Vakfına Aittir. Proje Sonuçlarından Sağlanacak Gelir Getirici Her Türlü Yayın Ve Uygulama Vakfın İznine Tabidir. İki Dönem Üst Üste Ara Rapor Veya Kesin Sonuç Raporu Gönderilmeyen Projeler İptal Edilir. Projesi İptal Edilen Yöneticiye Beş Yıl Süre İle Proje Desteği Verilmez.

Genel Hükümler
-Proje Yılı; 23 Ekim’de Sonuçların Duyurulmasıyla Başlar Ve Bir Takvim Yılı Sürer.
-Projelere Sadece Öğretim Üyelerinin Başvurusu Kabul Edilir. Lisansüstü Öğrencilerin Tezleri Destekte Öncelik Alacaktır.
-Daha Önce Vakıftan Ekonomik Destek Alan Lisans Veya Yüksek Lisans Öğrencilerinin Projeleri Destekte Öncelik Alacaktır.
-Projelerde Başka Hiçbir Kurumdan Destek Alınamaz.
-Proje Kapsamında Alınan Demirbaşlar, Yöneticinin Sorumluluğundadır Ve İlgili Akademik Birimin Demirbaşına Kayıtlanmak Zorundadır. -Proje Bütçesinden Zorunlu Olmadıkça Bilgisayar, Yazıcı,Fotoğraf Makinası Gibi Genel Kullanım Amaçlı Donanımlar Alınamaz.

Zorunlu Durumlarda Danışma Kurulu Kararı Gereklidir.
-Proje Kapsamında Yapılacak Tüm Yayın, Bildiri, Kongre Özeti, Gazete-Dergi Haberi Vs Gibi Etkinliklerde, Çalışmanın Aliye Üster Vakfı Tarafından Desteklendiğinin Belirtilmesi Zorunludur.İlgili Etkinliğin Bir Örneği Sekreterliğe İletilir.
-Proje Sonuçlarının SCI, SSCI, AHCI Gibi İndeksler Kapsamında Yer Alan Dergilerden Birinde Yayımlanması Durumunda Aliye Üster Vakfı Danışma Kurulunun Önereceği Ve Yönetim Kurulu Tarafından Onaylanacak Miktarda Yayın Destek Ücreti Verilebilir. Vakıf Tarafından Desteklenen Ve Yukarıdaki Kapsamda Değerlendirilen Dergilerde Yayın Yapan Proje Yöneticisine Daha Sonraki Projelerde Destek Önceliği Tanınabilir.

2017-2018 Yılı
2017 Yılı İçerisinde Proje Başına 12.000 TL Destek Verilerek Proje Sayıları Proje Değerlendirme Aşamasında Belirlenecektir.

Proje Takvimi:
1 Ağustos – 1 Ekim 2017 Başvuruların Kabul Edilmesi
1 Ekim – 20 Ekim 2017 Projelerin Değerlendirme Süresi
23 Ekim 2017: Sonuçların Duyurulması Ve Proje Almaya Hak Kazananlara Yazılı Bildirimde Bulunulması.

Başvuru: Elden Yapılmalıdır.
Belgeler (Sekretaryadan Temin Edilebilir):

1) Proje Başvuru Formu (Islak İmza Gereklidir)
2) Taahhütname
3) Lisans Üstü Öğrenci Tezi İse İlgili Evraklar
4) Araştırmacıların Cv’leri.

Prof. Dr. Serhat Bor Vakıf Yönetim Kurulu Başkanı.
Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Gastroenteroloji Bilim Dalı.
Telefon: 0 232 373 15 47
Faks : 0 232 37315 47
Sekreter: Yeşim Tehin
E Posta: aliyeustervakfi@gmail.com
Web: http://aliyeustervakfi.org.tr

FACEBOOK'DA TAKİP EDİN, BURS DUYURULARINDAN HABERİNİZ OLSUN.

Sponsorlu Bağlantılar

TWİTTER'DA TAKİP EDİN, BURS DUYURULARINDAN HABERİNİZ OLSUN.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ