<style>.lazy{display:none}</style>
30.05.2024 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz

Ali Ericek Vakfı Bursları Burs Başvuru Koşulları

Ali Ericek Vakfı Bursları Burs Başvuru Koşulları

Ali Ericek Vakfı Bursları Burs Başvuru Koşulları

Ali Ericek Vakfı Bursları Burslara Başvuru Koşulları. Ali Ericek İlim İrfan Ve Yardımlaşma Vakfı Bursları Başvuruları Online Olarak Alınacak.

Vakfın Burslarına Başvurular 2 Aşamalı Olarak Gerçekleşmekte Birinci Aşamada Kullanıcı Kaydı Oluşturulmakta, İkinci Aşamada İse Burs Başvurusu Yapılmaktadır. Kullanıcı Kaydı Oluşturup Bursa Başvuru Yapmayan Öğrencilerin Burs Başvuruları Kabul Edilmez.

Ali Ericek Vakfı Burslara Başvuruda Aranılan Koşullar

Başvuru Yapan Tüm Bursiyer Adayları Aşağıda Yazılı Koşulları Peşinen Kabul Eder.
1. Üniversite İlk Kayıtlarda Başarı Sıralaması Dikkate Alınacaktır. Üniversite Hazırlık Okuyanlar 100 Üzerinden En Az 80, Üniversite Okuyanlar İçin 4 Üzerinden En Az 2 Not Ortalamasını Sağlamak Zorundadır. Üniversite İlk Kayıtlarda Başarı Sıralamasına Göre Vakıf Yönetiminin Takdir Ettiği Başarılı Öğrencilere Burs Verilecektir. İlk, Orta Ve Lise Seviyesinde Başvurularda Karne Notu Ortalaması Olarak 100 Üzerinden En Az 80 Not Ortalamasını Sağlamak Zorundadır.

2. Adli Sicili Bozuk Öğrencilere Burs Verilmeyecektir.

Ads

3. Başvuru Esnasında Belirtilen Banka Iban Bilgileri Kesinlikle Öğrenciye Ait Olacaktır. Aileden Birinin Iban Nosu İle Başvuru Kabul Edilmeyecektir.

4. Vakfın Gayesine Uygun Olmayan Fakülte/Bölüm Öğrencileri İle Açık Öğretim Ve Uzaktan Öğretim Gören Öğrencilere Burs Verilmeyecektir.

5. Başvurular, İnternet Üzerinden www.vakif.İnfo Web Adresindeki Otomasyon Sisteminden Vakıf Merkezimizce Yapılacak Olan Ön Görüşme Sonrasında Size Verilen Burs Başvuru Kodu Vasıtasıyla Yapılacaktır.

6. Başvuru İçin Güncel Resminiz Gerektiğinden Webcam Özelliği Olan Bir Bilgisayar İle Başvuru Yapılacaktır.

7. Başvuru Esnasında İstenilen Tüm Belgeler Eksiksiz Olarak Taratılıp Otomasyon Üzerinde Her Bir Belgenin İlgili Bölümüne Yüklenecektir. İstenilen Evrak İle Otomasyona Yüklenen Evrak Uyuşmadığı Takdirde Başvuru Geçersiz Sayılacaktır. Otomasyon Sistemine Yüklenmesi İstenen Belgeler:
-Kimlik Fotokopisi – TC Kimliğinin Önlü Arkalı Fotokopisi
-Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği – www.turkiye.gov.tr Üzerinden E-Devlet Şifresiyle Pdf Formatında Alınabilir. Yahut Nüfus Müdürlüklerinden Alınabilir.
-Öğrenci Belgesi – İlgili Okulun Öğrenci İşlerinden Islak İmzalı Olarak Alınacaktır.

-Not Belgesi (Transkript Belgesi) – İlkokul, Ortaokul Ve Lise Seviyesi İçin Karne Fotokopisi, Yükseköğrenim İçin Üniversitenin Öğrenci İşlerinden Islak İmzalı/Mühürlü Olarak Vakıfa Beyan Edilecektir.

Diğer Burs Veren Vakıfları Görmek İçin Buraya Tıklayın.

-Aile Gelir Durumu Belgesi – Çalışanlar İçin Güncel Maaş Bordrosu, Esnaflar İçin Vergi Beyannamesi, Çalışmayanlar İçin Ailenin Bağlı Olduğu Muhtardan Fakirlik Belgesi Veya Ailenin Sgk’dan Hiçbir Geliri Olmadığına Dair Belge Şeklinde Vakıfa Beyan Edilecektir.
-Adli Sicil Belgesi – www.turkiye.gov.tr Üzerinden E-Devlet Şifresiyle Pdf Formatında Alınabilir. Yahut Nüfus Müdürlüklerinden Alınabilir.
-ÖSYM Belgesi – Üniversiteye İlk Kez Kayıt Olanlar İçin Alınacaktır. Ösym Sınav Sonuç Belgesi Ve Yerleştirme Belgesinin Birlikte Beyan Edilmesi Gerekmektedir.
-Ailesi Erpiliç Ve Bağlı Kurumlarında Çalışanlarından Olanlar Sadece Bu Belgeyi Otomasyona Yüklemeksizin Ayrıca Belgelendirerek Vakıf Adresimize Ulaştırmak Zorundadır.

8. Başvuru Bittiğinde Bursiyer Adayı Otomasyon Üzerinden A4 Ebatındaki Başvuru Formunu Çıktı Alarak İmzalayacaktır. Hazırlanan Tüm Belgelerin Asılları Aşağıdaki Vakıf Adresimize Kargo Yoluyla Veya Elden Ulaştırılacaktır. Alıcı Ödemeli Kargolar Kesinlikle Kabul Edilmeyecektir.

Vakıf Genel Merkez Adresimiz
Ali Ericek İlim İrfan Ve Yardımlaşma Vakfı
Seyit Mah. Mudurnu Caddesi No:18 Merkez/Bolu

9. Online Başvuru Sonrasında İstenilen Belgelerin Tamamı Elden Veya Kargo Yoluyla Islak İmzalı Olarak (E-Devletten Alınanlar Hariç) Tarafımıza Zamanında Ulaşmayan Yahut Eksik Ulaşan Başvurular Uyarılmaksızın Geçersiz Sayılacaktır. Bu Sebeple İstenilen Belgelere İhtimam Gösterilmesi Ve Takibinin İyi Yapılması Siz Bursiyer Adaylarımızın Menfaatine Olacaktır.

10. Yapılan Her Burs Başvurusu Kesin Olarak Burs Bağlanacağı Anlamına Gelmez.

11. Yapılan İncelemeler Sonunda Bursiyerliği Kesinleşenler Ekim Ayı İçerisinde Otomasyon Üzerinden Öğrenilebilecektir.

12. Eksik Yada Yanlış Beyanda Bulunan Bursiyer Adaylarının Başvuruları Geçersiz Sayılacaktır. Bu Konuda Yasal Sorumluluk Bursiyer Adaylarına Aittir.

Burs Hakkında Her Türlü Sorunuz İçin Mail Adresi: destek@aliericekvakfi.org.tr

Burs Başvurusu 20 Ağustos 2017 Saat 00:01 İtibariyle Başlayıp 20 Eylül Saat 23:59’da Sona Erecektir.

Daha Önceden Burs Alanlar
Sisteme Daha Önce Kayıt Oldukları T.C Kimlik Numarası Ve Şifresi İle Giriş Yaparak Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği, Adli Sicil Belgesi, Aile Gelir Belgesi, Öğrencilik Belgesi Ve Öğrenim Durumuna Göre Transkript Veya ÖSYM Belgesini Sisteme Yüklemeleri Gerekmektedir. Ayrıca Daha Önceki Başvurunuzda Nüfus Cüzdanı Fotokopisi Belgesi Mevcut Değilse Bu Evrakı da Sisteme Yüklemeleri Gerekmektedir.
Web Sitesi: aliericekvakfi.org.tr

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ