<style>.lazy{display:none}</style>
22.05.2024 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz

Akbank Kısa Film Festivali

Akbank Kısa Film Festivali

Akbank Kısa Film Festivali Ulusal Ve Uluslararası Yarışma

19. Akbank Kısa Film Festivali başvurusu. Yarışma Kurmaca, Belgesel, Deneysel Ve Canlandırma Türlerinde Yapılacak.

19. Akbank Kısa Film Festivali Ulusal ve Uluslararası Yarışma Katılım Koşulları

1- Kurmaca, belgesel, deneysel ve canlandırma türlerindeki yapımlar yarışmaya katılabilir.

2- Yarışmalar ulusal ve uluslararası olmak üzere iki kategoride yapılmaktadır.

3- Ulusal yarışmaya T.C. uyruklu herkes katılabilir. (Akbank çalışanları yarışmaya katılamaz.)

Ads

4- Uluslararası yarışmaya yabancı veya T.C. uyruklu herkes katılabilir. (Akbank çalışanları yarışmaya katılamaz.)

5- Süresi 30 dakikayı aşmayan filmler başvuru yapabilir.

6- 1 Ocak 2022 den itibaren hazırlanmış olan filmler başvuru yapabilir. Akbank Kısa Film Festivali dışındaki ulusal ya da uluslararası yarışmalara katılmış olmak ya da bu yarışmalardan ödül almış olmak katılmaya engel değildir.

7- Festivale katılmak isteyenler, online başvuru formunu Akbank Sanat’ın web sayfasından doldurarak başvurularını yapabilirler.

8- Birden fazla filmle yarışmaya katılmak serbesttir.

9- Festivale gönderilen filmlerin, yönetmen adı belirtilerek ticari amaç̧ gözetmeksizin Akbank Sanat etkinliklerinde yer alması ve “Akbank Kısa Film Festivali Üniversitelerde” etkinliğinde gösterilmesi yarışmacı tarafından kabul edilmiş sayılır. Buna ek olarak, festivalin tanıtımı amacıyla filmlerden küçük kesitler veya fragmanlar farklı mecralarda (televizyon, radyo ve internet) gösterilebilir.

10- Ön seçici kurul ve jürinin yargısı kesindir. Ön seçici kurul bir filmi yarışma dışı seçki olan “perspektif” bölümüne önerebilir.

11- Ön elemeyi geçmiş filmler festival kapsamında oluşturulacak programda izleyiciyle buluşacaktır.

12- Gösterimler hem fiziksel olarak Akbank Sanat binasında, hem de filmonline.akbanksanat.com web sitesi üzerinden online olarak gerçekleştirilecektir.

13- Festivalin son başvuru tarihi 30 Aralık 2022’dir.

14- Katılımcılar en geç bu tarihe kadar aşağıdaki belgeleri iletisim@akbankkisafilmfestivali.com adresine, konu bölümüne filmin ve yönetmenin adını yazarak göndermelidir:

a- www.akbankkisafilmfestivali.com adresinden doldurulmuş online başvuru formunun print edildikten sonra ıslak imzalı olarak taranmış kopyası!

b- Filmin İngilizce altyazılı, şifreli Vimeo veya Youtube özel izleme linki

15- “En İyi Film” ödülünü alan eserlerin sahipleri Akbank Sanat tarafından ulusal kategoride 50.000 TL, uluslararası kategoride 5.000 USD ile ödüllendirilecektir.

16- Ön elemeyi geçen filmler için gereken festival gösterim kopyaları, eser sahipleri tarafından dijital video (MOV (QuickTime) veya HD H264 formatında hazırlanmalı ve festival komitesine ulaştırılmalıdır.

17- Katılan filmler festival sonrası iade edilmez.

18- Ulusal ve uluslararası yarışmada, filmlerin İngilizce altyazıları tamamlanmış ve filmin üzerine yazılmış olarak teslim edilmesi mecburidir. Ulusal yarışmada, orijinal dili Türkçe olmayan filmlerin, Türkçe ve İngilizce altyazıları tamamlanmış ve filmin üzerine yazılmış olarak teslim edilmesi gerekmektedir.

19- Telif hakları konusunda sorumluluk eser sahibinindir. Katılımcılar, filmlere ilişkin telif hakları konusunda 3.kişiler tarafından herhangi bir iddiada bulunulması halinde Akbank T.A.Ş. ve Akbank Sanat’ın herhangi bir sorumluluğunun bulunmadığını gayrikabili rücu kabul ve taahhüt ederler.

20- Festival sırasında yapılacak ana jüri toplantısında kesin sonuçlar belirlenecek ve festival ödül töreninde açıklanacaktır.

21- 19.Akbank Kısa Film Festivali’nde ödül alan filmler, festival tarihinden 1 yıl sonra Akbank Sanat YouTube hesabı üzerinden “Akbank Kısa Film Kanalı”nda 2 yıl süreyle, sadece Türkiye sınırlarında erişime açık olacak şekilde gösterilecektir.

22- Yarışma katılım koşulları, bu madde dahil olmak

Geniş bir kitle tarafından takip edilen kısa filmlerin yapımını özendirmek, gösterimini sağlamak ve ülke sinemasına katkıda bulunmak amacıyla yola çıkan Akbank Kısa Film Festivali, 20 – 30 Mart 2023 tarihleri arasında 19. kez düzenlenecek.

19. Akbank Kısa Film Festivali’nin Yarışma Bölümü, Akbank Kısa Film Forum ve Genç Bakışlar bölümleri için başvurular 30 Aralık 2022 tarihine kadar devam ediyor.

Başvuru Formu Ve Detaylar İçin Tıklayın.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ