<style>.lazy{display:none}</style>
30.05.2024 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz

Ahef Fotoğraf Yarışması

Ahef Fotoğraf Yarışması

Ahef Fotoğraf Yarışması

Aile Hekimleri Dernekleri Federasyonu Ahef Fotoğraf Yarışması Düzenliyor. Yarışmanın Konusu Aile Hekimi Kadrajından Kareler.

Yarışmayı Düzenleyen Kurum
Aile Hekimleri Dernekleri Federasyonu (AHEF)

Yarışmanın Amacı
“Aile Hekimi Kadrajından Kareler” temalı ulusal fotoğraf yarışmasının amacı; fotoğraf sanatına ilgiyi arttırmak, amatör veya profesyonel aile hekimi fotoğrafçıların fotoğraf sanatına olan ilgilerinin devamını sağlamak ve yakaladıkları özel anların değerlendirilmesine katkı sunmak, fotoğraf sanatının gelişimine ve yaygınlaştırılmasına aile hekimlerinin bakış açısıyla destek verebilmek.

Yarışma Konusu
“Aile Hekimi Kadrajından Kareler”

Yarışma Kategori-Bölümleri
Yarışma aşağıdaki kategoride düzenlenmiştir.
• Aile Hekiminin Kadrajı

Ads

Katılım Koşulları

1- Yarışmaya katılım ücretsizdir.

2- Yarışmaya katılım, tüm amatör veya profesyonel, aktif aile hekimi fotoğrafçılara açıktır. Yürütme Kurulu, yarışma sekreteryası, jüri üyeleri ile birinci dereceden yakınları yarışmaya katılamazlar.

3- Katılımcılar ışık duyarlılığı yoluyla nesnelerin görüntülerini film ile tespit ettiği ve tarayarak sayısal hale getirdiği veya doğrudan sayısal (dijital) fotoğraf tekniğini kullanarak elde ettikleri görüntüler ile yarışmaya katılabilirler. Fotoğraflara renk, keskinlik, toz alma gibi bazı işlemler yapılması, kontrast ayarları, kabul edilebilir oranda foto grafik müdahalelere müsaade edilir. İstenen ölçülere uymak şartı ile yeni kadrajlama yapılabilir. Fotoğrafın belgesel yapısı değiştirilmemiş olmalıdır. Bu konuda jürinin kanaati esastır. Birden fazla fotoğrafın montajıyla oluşturulan fotoğraflar (kolaj), yarışmaya kabul edilmez. Gerektiğinde jüri tarafından fotoğrafların ham hali talep edilecektir.

4- Yarışmaya yarışmacılar 6 (altı) adet fotoğraf ile katılabilirler. Fotoğraflar üzerinde herhangi bir imza, isim vs. bilgi bulunmaması gerekmektedir.

5- Katılımcı yarışma için katıldığı fotoğrafların tümüyle kendisine ait olduğunu ve tüm izinlerinin alındığını kabul, beyan ve taahhüt eder. Aksine davranış kural ihlali sayılır. Ayrıca yarışmaya gönderdiği fotoğraf üzerinde, yapıt kendisine ait olmadığı halde kendisininmiş gibi göstermeye ve değerlendirme kurulunu yanıltmaya yönelik her türlü müdahale ve değişiklikler kural ihlali sayılır.

6- Kural ihlali yapan katılımcının ödül ve/veya sergilemesi iptal edilir; ödül ve/veya sergileme yeri boş bırakılır; ödül, sergileme unvan ve kazanımları geri alınır. Ödül ve/veya sergileme verilmişse katılımcının ödülü ve/veya sergilemeyi iade etmesi gerekir.

7- Yarışma sonucu http://www.ahef.org.tr/ ve https://www.asmyasam.org.tr/ adresinde duyurulacak; ayrıca tüm katılımcılara e-posta ile bildirilecektir.

8- Düzenleme Kurulu, uygun gördüğü koşullarda yarışmanın tamamının veya bir kısmının iptaline ya da ertelenmesine karar verebilir. Düzenleme Kurulu, iptal ya da erteleme durumlarında uygulanacak yöntemleri ve kuralları belirleme hakkına sahiptir. Düzenleme Kurulu, sorunların ve belirsizliklerin çözümünde, gerekli görülen durumlarda şartnamenin kuralları, program değişikliği, değerlendirme, ödüllendirme dâhil her türlü değişikliği yapmaya yetkilidir.

Yapıtların Teslimi
Eserlerin E-posta yoluyla asmyasam@ahef.org.tr adresine gönderilecek, e-posta içeriğinde katılımcının;
Adı-Soyadı-Telefon Numarası- Çalıştığı Kurum Adı ayrıntılı olarak yazılacaktır.

Yapıtların Seçici Kurula Gönderilmesi
Eserler katılımcının isminin yer aldığı bir dosya içerisinde yer alacaktır. Dosya içerisinde yer alan 6 adet fotoğrafta katılımcının adı yer almayacaktır. Dosya içerisindeki fotoğraflara 5 harften oluşan bir rumuz ve sıra numarası verilmelidir.

ÖRNEK: 1 Numaralı Fotoğraf İçin: örnek-1
2 Numaralı Fotoğraf İçin: örnek-2
3 Numaralı Fotoğraf İçin: örnek-3

Yarışma Takvimi
Yarışma Başlangıç Tarihi: 01.09.2022
Yarışmaya Son Katılım Tarihi: 10.10.2022
Jüri Toplantı Tarihi: 15.10.2022
Sonuç Bildirim Tarihi: 20.10.2022
Ödül Töreni Tarihi: 19.11.2022

Ödüller Ve Sergileme (Her Kategori/Bölüm İçin):

1.lik: AHEKON 2022
2.lik: 2 yıllık AHEFAHBS ve çay makinası
3.lük: 1 yıllık AHEFAHBS ve çay makinası
Mansiyon: 5 Adet

Yarışma Sekreteryası/İletişim:
Proje Koordinatörü: Dr. Zafer Tolga İPEK- Dr. Bilge KARAOMCA ÖK
AHEF Basın Danışmanı: Nurcihan BAHTİYAR +90 (532) 525 19 78
Kurumsal Tel: +90 (312) 417 59 83 – +90 (538) 487 25 44
Adres: Atatürk Bulvarı No: 143/3 Kızılay / Ankara
Web : https://www.ahef.org.tr/
E-posta : asmyasam@ahef.org.tr
Yarışma Şartnamesi İçin Tıklayın.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ