<style>.lazy{display:none}</style>
18.05.2024 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz

AHBİB Logo Tasarım Yarışması

AHBİB Logo Tasarım Yarışması

AHBİB Logo Tasarım Yarışması

Akdeniz Hububat, Bakliyat, Yağlı Tohumlar Ve Mamulleri İhracatçıları Birliği AHBİB Logo Tasarım Yarışması Düzenliyor. Yarışmaya Türkiye Geneli Amatör Ve Profesyonel Herkes Katılabilir.

Yarışma Ödülleri
Birincilik Ödülü 8 Bin Türk Lirası
İkincilik Ödülü 2 Bin Türk Lirası
Üçüncülük Ödülü 1.000 Türk Lirası

Yarışmaya Katılım
Bu yarışmaya tüm Türkiye’den; grafikerler, üniversitelerin tasarım eğitimi veren bölümlerinin öğrencileri, amatör ve profesyonel tüm sanatçılar katılabilirler.
Yarışmaya katılacak adaylar, en fazla 3 (üç) tasarımla katılabilirler.

Konu
Akdeniz İhracatçı Birlikleri Genel Sekreterliği’ne bağlı, Akdeniz Hububat Bakliyat Yağlı Tohumlar ve Mamulleri İhracatçıları Birliği’nin (AHBİB) Logo- Logotype Tasarım Yarışması

Katılım Şartları
1. Amblem ve logo yarışmasına, amatör ve profesyonel tüm sanatçılar katılabilirler.

Ads

2. Yarışmacılar, yarışmaya en fazla 3 tasarımla katılabilecektir.

3. Tasarımların daha önce herhangi bir yarışmada kullanılmamış olmaları gerekmektedir.

4. Yarışmaya gönderilecek tasarımlarda aranacak şartlar şunlardır:
• Yarışmaya katılanlar tasarımlarını amblem ve tipografik çözümlerle birlikte oluşturarak göndereceklerdir.
• Renkli olarak çalışılacak işler, geniş kenarı 150 mm’den küçük olmayacak şekilde A4 (210×297 mm) kâğıda yerleştirilecek, altına ise, geniş kenarı 25 mm’den küçük olmayacak şekilde siyah beyaz örnekleri yer alacaktır. Çalışmalar şeffaf dosya içerisinde teslim edilecektir. Bu çalışmaların ayrıca CD, DVD veya flash bellek ortamında 300 dpi çözünürlükte CMYK renk modunda Tiff formatında kaydedilmiş olarak teslim edilmesi gerekmektedir.
• Yarışmacılar, ödüle layık görüldükleri takdirde, tasarımlarının adobe illustrator, freehand ve corel draw gibi vektörel grafik formatlarında hazırlanmış halini teslim etmeyi taahhüt ederler.
• Yarışmacıların şartname almaları, adres, telefon ve e-mail bırakmış olmaları gerekmektedir.

Diğer Hükümler
1. Dereceye giren tasarımların tüm hakları AHBİB’e devredilmiş sayılır. Tasarım sahipleri, kullanılacak olan amblem ve logolarda hiç bir şekilde isim ve hak talebinde bulunamazlar.

2. AHBİB, katılımı yeterli görmediği takdirde yarışmayı sebep bildirmeksizin sonlandırma hakkını saklı tutar. Böyle bir durumda eser gönderen yarışmacıların eserleri AHBİB tarafından kullanılmayacaktır.

3. Ödül kazanan tasarımları AHBİB kullanma ve değiştirme hakkına sahiptir. AHBİB’e teslim edilen tasarımlar, Türk Patent Enstitüsü’nce daha önce korunmaya alınmamış olmalı, bu nedenle tescil başvurusu yapılmamış olmalıdır.

4. Logo seçimde, yapıtlardaki özgünlük, estetik bütünlük ve konuya bağlılık temel alınacaktır.

5. Yarışmacılar, gönderecekleri tasarımlar için belirtilen ödül dışında, herhangi bir ödül veya ücret kesinlikle talep edemez, yaptıkları başvurunun ardından yarışmadan çekilemezler.

6. Yarışma sonuçları belirtilen tarihte www.akib.org.tr adresinde yayınlanacak ve ödül sahibine ayrıca yazılı bildirimde bulunulacaktır. Adayın iletişim bilgilerinde belirttiği adresi resmi iletişim adresi olarak kabul edilir. Bu adrese yapılan tebligatlar kişiye yapılmış sayılır.

7. Tasarımlarla ilgili olarak fikir ve sanat eserleri kanunu ve ilgili mevzuata istinaden üçüncü kişilerce yöneltilebilecek her türlü talebin muhatabı tasarım sahibidir. Tüm hukuki sorumluluk katılımcıya aittir.

8. Bu yarışma ile ilgili anlaşmazlıkların çözümünde Mersin Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkilidir.

9. Yarışmacı, bu şartnameyi kaşeleyip imzalayarak tüm maddelerini kabul ettiğini beyan edecektir.

10. Yarışmaya katılanlar, yukarıdaki şartların tamamını kabul etmiş sayılırlar.

Yarışmaya Katılım
Yarışmaya gönderilecek tasarımlar elden, posta ya da kargo yolu ile, en geç 05 Mart 2020 Perşembe günü Saat 17:00 ‘a kadar; “ Akdeniz İhracatçı Birlikleri Genel Sekreterliği Limonluk Mahallesi Vali Hüseyin Aksoy Cd. No: 4 Yenişehir / Mersin ” adresine teslim edilmiş ya da ulaştırılmış olmalıdır. Belirtilen tarih ve saatten sonra teslim edilecek çalışmalar, hangi nedenle olursa olsun yarışmaya katılamazlar. Postada oluşacak gecikme ve kayıplardan yarışma düzenleyicileri sorumlu tutulamaz.

Yarışma Takvimi
Son Teslim Tarihi : 05 Mart 2020 Saat 17.00 ‘a kadar
1.Eleme Tarihi : 06 Mart 2020
2.Eleme Tarihi : 10 Mart 2020
Sonuçların Açıklanması : 17 Mart 2020

İletişim Bilgileri
Akdeniz İhracatçı Birlikleri Genel Sekreterliği
Limonluk Mh. Vali Hüseyin Aksoy Cd. No: 4 Yenişehir / MERSİN
Tel. No: +90 324 325 37 37 Faks No: +90 324 325 41 42

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ