<style>.lazy{display:none}</style>
16.04.2024 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz

Ağrı Valiliği Nuh’un Kentini Keşfet Fotoğraf Yarışması

Ağrı Valiliği Nuh’un Kentini Keşfet Fotoğraf Yarışması

Ağrı Valiliği Nuh’un Kentini Keşfet Fotoğraf Yarışması

Ağrı Valiliği Nuh’un Kentini Keşfet Fotoğraf Yarışması Başvuru Koşulları. Ağrı Valiliği” Nuh’un Kentini Keşfet” 2.Ulusal Foto Safari Düzenliyor.

Yarışma Ödülleri
Birincilik Ödülü 3 Bin Türk Lirası
İkincilik Ödülü 2 Bin Türk Lirası
Üçüncülük Ödülü 1.500 Türk Lirası
3 Adet Mansiyon Ödülü 500 Türk Lirası
44 Adet Sergilenme Ödülü 250 Türk Lirası

Organizasyon; Bu Foto Safari, Ağrı Valiliği, İl Özel İdare Genel Sekreterliği, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Serhat Kalkınma Ajansı, Proje ve Koordinasyon Merkezi ile Fotona Derneği tarafından düzenlenmektedir.

Yarışmanın konusu ve kategorisi: Ağrı ili, ilçeleri ve köylerinin yaşam ve doğal dokusunun belgelenmesi, tarihi dokusunun bilinirliğinin artırılması ve doğal güzelliklerinin tanıtımı amacıyla yapılmaktadır. Yarışmacıları ana temaya bağlı kalmak koşulu ile fotoğraflarını çekeceklerdir.

Foto Safari Genel Şartları:
1. Yarışma profesyonel tüm fotoğrafçılara ücretsiz olarak açıktır.

Ads

2. Yarışmaya sadece Ağrı’da ve Foto Safaride (21-22 Mayıs 2021) tarihleri arasında çekilen fotoğraflar teslim edilebilir. Daha önceden çekilmiş fotoğraflar ile yarışmaya katılım sağlanamaz. Fotoğrafın çekim tarihlerine Jüri tarafından bakılacaktır.

3. Yarışmacılar foto safari için en fazla 10 (on) eserle yarışmaya katılım sağlayabilir.

4. Fotoğrafçı, fotoğraf makinesinin tarih ve saatini güncelleme konusunda şahsi olarak sorumludur.

5. Yarışmaya katılmak isteyen yarışmacı http://www.agrifotosafari.com web sitesinde başvuru bölümünde başvurusunu yaparak yarışma için ön başvuru yapacaktır. Yarışmacılara geçici kayıtları SMS ile bildirilecektir. Yarışmanın başlamasından 10 (on) gün öncesinde Ağrı Valiliği ve “FOTONA” derneği tarafından katılımı kesinleşen yarışmacılar ilan edilecek, ve hem SMS ile bilgilendirme yapılacak hemde kayıt ve rezervasyonlar için fotoğrafçı ile irtibata geçilecektir.

6. Katılımı kesinleşen 40 (Yüz) kişinin yol hariç olmak üzere konaklama ve iaşe giderleri Proje kapsamında karşılanacaktır. 20 Mayıs Perşembe günü otele giriş yapılabilecek, 24 Mayıs Pazartesi sabahında otelden çıkış yapılabilecektir. Odalar 2 veya 3 kişilik olacaktır. Yarışmacıların Ağrı’ya yapacakları ulaşım giderleri kendilerine ait olup, yarışmanın fotoğraf çekimlerinin yapılacağı 21-22 Mayıs tarihleri arasında il içerisinde yapılacak ulaşım, Proje kapsamında karşılanacaktır. Yarışmacılar konaklayacakları tarihleri önceden bildirmek zorundadır. Yemek ve konaklama sayısı, 40 kişi üzerinden yapılacağı için yarışmacıların yanlarında misafir getirmeleri kesinlikle yasaktır.

7. Fotoğrafçı fotoğraf veya fotoğraflarını hazırlanmış olan http://www.agrifotosafari.com web sitesinde kendilerine daha sonra bildirilecek kullanıcı adı ve şifre ile giriş yaparak yükleyecektir. Fotoğrafların orjinal boyutları FTP üzerinde saklı tutulacaktır. Bu sebeple yarışmacı orjinal, (boyutları ile oynanılmamış) fotoğraflarını sisteme yükleyeceklerdir.

8. Yarışmacılar, ilk gece Ağrı merkez’de konaklayacak olup, Cuma akşamı Doğubayazıt ve Pazar Akşamı ise tekrar Ağrı il merkezinde konaklatılacaktır.

9. Yarışmacılar dilerlerse etkinlik sahibi olan Ağrı Valiliğini bilgilendirmek koşuluyla, ekli programa uymadan özgür bir şekilde kendi imkanları ile çekim yapabileceklerdir.

10. Fotoğraf makinesi ile kayıt yapmayan hiçbir yarışmacının eseri kabul edilmeyecektir. Kayıt esnasında ilgili fotoğraf makinesinin seri numaraları alınacaktır. Fotoğraf makinesi yanında olmayan fotoğrafçıların otel rezervasyonları iptal edilecek, otel, iaşe ve yol listelerinden isimleri düşürülecektir. Cep telefonları ile yapılan çekimler kabul edilmeyecektir.

11. Yarışma belge niteliği taşıyacağından, basit düzeltme ve iyileştirme işlemlerinin dışında ( renk, kontrast, ton ayarları ve kırpma gibi) hiç bir şekilde başkalaştırılmaya gidilmeyecek, fotoğrafın özelliğini bozacak ekleme ve çıkarma yapılmayacaktır. Böyle bir durum tespit edildiğinde fotoğraf yarışma dışı bırakılır (Bir itiraz durumunda jüri fotoğrafın orjinal halini isteyebilir)

12. Fotoğraf büyük baskılara uygun şekilde, kısa kenarı en az 2400 piksel ve 300 dpı çözünürlüğünde ve jpeg + raw formatında teslim edilmelidir. Birden fazla fotoğraftan oluşan kolaj çalışmalar değerlendirme dışında bırakılacaktır. Ancak aynı gün ve mekanda çekilen panoramik fotoğraflar değerlendirilebilecektir.

13. Fotoğrafların üzerinde tarih, isim gibi işaretlemeler olmayacak; çerçeveleme yapılmayacak, kenarlarında boşluk olmayacaktır.

14. Kayıt yaptıran yarışmacılar, yarışma şartnamesini kabul etmiş ve kurallara uymayı taahhüt etmiş sayılırlar. Şartnameye uymayan yarışmacılar yarışma dışı bırakılır.

15. Yarışmaya teslim edilecek fotoğraflara web yazılım tarafından otomatik bir isimlendirme yapılacaktır. Bu isimlendirme ödül sonuç ekranı dışında hiç bir kimseye açık olmayacaktır. Ondan fazla eserle katılım sağlayan yarışmacılar, fotoğrafları sisteme yüklerken, sistem bu fotoğrafın onuncu fotoğraf olduğunu belirtecek, onbirinci fotoğrafın yüklenmesine izin vermeyecektir.

16. Yarışmacının teslim ettiği fotoğraflar, eser sahiplerinin isimleri belirtilmek kaydıyla ayrıca bir telif ücreti ödenmeden Ağrı Valiliği tarafından afiş, broşür, katalog vb. basılı yayınlarda ve dijital ortamlarda tanıtım amaçlı kullanılabilecektir. Üyeler bu maddedeki kuralı katılım formu doldururken beyan ederler. Bununla ilgili kayıt masasında beyan formu imzalattırılacaktır. İmzadan imtina eden yarışmacıların eserleri yarışmada değerlendirmeye alınmayacağı gibi, yarışmadan diskalifiye edilecektir.

17. Katılımcı, yarışmaya teslim ettiği yapıtın tümüyle kendisine ait olduğunu ve tüm izinlerinin alındığını kabul, beyan ve taahhüt eder. Ödül alan katılımcılardan bu beyan ve kabulleri dışında hareket ettiği anlaşılanlardan elde ettikleri ödül, unvan ve her türlü kazanımları geri alınır. Ödüller yarışma sonrasında yarışmacıların IBAN numaralarına aktarılır.

18. Ödül, mansiyon ve sergileme alan eserler Ağrı Valiliği ve www.agrifotosafari.com web sayfalarında yayınlanacaktır. Ayrıca ödül ve mansiyon alan eserler Ağrı Valiliği tarafından yapılacak sergide sergilenecek ve sergi sonrası basılacak olan kitapta yer alacaktır.

19. Yarışmacılar, doğal bir ortamda yarıştıkları için her türlü doğal tehlikeye karşı gereken önlemleri bizzat kendileri almak zorundadır. Yarışma sırasında meydana gelebilecek olası her türlü kaza ve zarardan yarışmacılar bizzat kendileri sorumludur.

20. Yarışmacılar, yarışmaya katılımı kabul ettiklerinde, doğaya zarar vermeden çekim yapmayı kabul etmiş sayılacaktır.

21. Yarışmacılarda yarışmadan iki gün önce HES kodları SMS aracılığı istenecektir. Yarışmacı SMS ile gelen linke HES kodunu girmek zorundadır. Covid-19 temaslı yarışmacılar, yarışmaya alınmayacaktır.

22. Şartnamede belirtilmeyen hususlarda “Düzenleme Komitesi” karar almaya yetkilidir.

23. Drone çekimlerinde, önceden Yarışma Sekreterliğine bilgi verilmek koşuluyla, izinler Valiliğimizce alınacaktır.

Yarışma Takvimi
Foto Safari Kayıt Başlangıç: 30 Nisan 2021
Foto Safari Geçici Kayıt Bitiş Tarihi: 9 Mayıs 2021
Kesin Yarışmacıların Duyurulması: 11 Mayıs 2021
Foto Safari Yarışması Tarihi: 21-21 Mayıs 2021
Fotoğrafların Yüklenmesi: 21-21 Mayıs 2021
Sonuçların Açıklanması: 23 Mayıs 2021

Yarışma Şartnamesi İçin Tıklayın.
Başvuru İçin Tıklayın.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ