<style>.lazy{display:none}</style>
16.04.2024 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz

Agat Taşı Takı Hediyelik Eşya Tasarım Yarışması

Agat Taşı Takı Hediyelik Eşya Tasarım Yarışması

Agat Taşı Takı Hediyelik Eşya Tasarım Yarışması

Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Agat Taşı Takı Hediyelik Eşya Tasarım Yarışması Düzenliyor. Yarışmaya Seçici Kurul Üyeleri Ve Birinci Derece Yakınları Dışında Herkes Katılabilir.

Agat Taşı Takı ve Hediyelik Eşya Tasarımı Yarışması, Ankara Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen ve Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Görsel İletişim Tasarımı Bölümü tarafından düzenlenen TR51/19/KIR/0042 no’lu “Yenilikçi Yaklaşımlarla Agat Taşı Takı- Hediyelik Eşya Tasarımı, Üretimi ve Tanıtımı” başlıklı proje kapsamında düzenlenmektedir.

Amaç
Agat Taşı Takı ve Hediyelik Eşya Tasarımı yarışmasının amacı, Ankara’nın Çubuk ilçesinden çıkarılan Agat taşının tanıtımına yardımcı olmak ve bölgeye özgü doğal bir değer olan malzeden yararlanarak modern tüketicinin ihtiyaçlarına uygun ürün tasarlamak ve ürünün üretimini desteklemektir.
Yarışmanın amaçlarından biri de Ankara’da tasarımın gücünü artırmak, el sanatları alanında özgün fikirlerin ve katma değeri yüksek ürünlerin ortaya çıkmasına katkıda bulunmaktır.

Yarışmanın Konusu
Ürünlerin Agat taşının kullanımını ön plana çıkarması ve tema olarak Ankara’nın kültürel değerlerini yansıtan takı ve hediyelik eşya kategorisinde olması beklenmektedir.
Yarışmaya katılan tasarımlarda malzeme olarak Agat taşı tek başına kullanılabileceği üzere cam, bakır, seramik, çini, deri, ahşap vb. malzemeler de yardımcı olarak kullanılabilir.

Ödüller
Birincilik: Tablet+ Katılım Belgesi ve Başarı Belgesi
İkincilik: Kurumsal Hediyeler + Katılım Belgesi ve Başarı Belgesi
Üçüncülük: Kurumsal Hediyeler + Katılım Belgesi ve Başarı Belgesi

Ads

Katılım Koşulları

• Agat Taşı Takı- Hediyelik Eşya Tasarımı Yarışması’na seçici kurul üyeleri ve seçici kurul üyelerinin birinci derece yakınları ile yarışma düzenleme komisyonu üyeleri katılamaz ve yarışmaya katılacak ürünlerin hazırlık sürecinin herhangi bir aşamasına dahil olamaz.
• Katılımcılar için yaş sınırlaması bulunmamaktadır, ancak 18 yaşından küçük katılımcıların yarışma katılım belgeleri arasında bulunan Veli/Vasi İzin Formu’nu doldurarak imzalatmaları ve başvuru esnasında iletmeleri beklenmektedir.
• Yarışma, amatör ve profesyonel tüm tasarımcılara ve el sanatları alanında çalışan zanaatkarlara açıktır. Yarışmaya aynı zamanda üniversitelerin endüstriyel tasarım bölümü, güzel sanatlar fakülteleri resim, heykel, seramik bölümleri ve mimarlık fakültesi bölümleri lisans, yüksek lisans ve doktora öğrencileri veya mezunları da katılım sağlayabilirler.
• Yarışmaya ekip olarak katılmak mümkündür. Ekip katılımında, ekip temsilcisi olarak bir katılımcının belirlenmesi gereklidir.
• Her bir katılımcı/ekip, yarışmaya en fazla üç ( 3 ) ürünle katılım sağlayabilir.
• Katılımcı, yarışmaya gönderdiği ürün(ler)in tümüyle kendisine ait olduğunu, gerekli izinlerin alındığını, diğer hususlarla birlikte kabul ve beyan eder. Ödül kazanan tasarımcılardan bu beyan ve kabulleri dışında hareket ettiği anlaşılanların elde ettikleri ödül, unvan ve her türlü kazanımları geri alınır; katılımcı hakkında kural ihlali işlemi uygulanır.
• Katılım şartlarına uymayan tasarımcıların ödülleri iptal edilecek ve yerine başka bir tasarım konmayacaktır. Bu durum diğer ödül alan veya al(a)mayan katılımcılara bir hak doğurmaz.
• Yarışmaya gönderilen eserin özgün bir çalışma olmaması, aksine bir iddia olması ve üçüncü kişilerin tasarım üzerinde hak iddia etmesi durumunda sorumluluk yarışmacıya aittir.
• Tüm başvurular online sistem üzerinden kabul edilecektir.
• Ürünlerin her açıdan görünmesine olanak sağlayacak en az 4, en fazla 6 görsel ve varsa 3d tasarımlar istenecektir. Dijital ortamda sunulan tasarım dosyaları ve proje açıklamaları üzerinden katılımcı isimleri gizli tutulmak kaydıyla değerlendirme yapılacaktır.
• Şartnamede sayılan katılım koşullarına uymayan başvurular, katılım formu ve beraberindeki telif devir ve kullanım hakkı formunun imzalanmış halini göndermeyen tasarımlar değerlendirme dışı bırakılacaktır.

Çalışmaların Gönderilmesi Ve Katılım Formatı

•Tüm başvurular online olarak agattasitasarim@gmail.com adresine mail yoluyla gönderilecektir.
•Tasarımların çeşitli açılardan görsellerinin ve proje açıklamalarının yer aldığı paftalar, tek bir pdf dosyası olarak max. 25 mb büyüklüğünde A3 ebatlarında olacak şekilde hazırlanacaktır. Varsa üç boyutlu tasarım çalışmaları “.stl. igs .obj ” dosya formatlarından biri olarak gönderilecektir. Aşağıdaki linkte örnek tasarım paftası yer almaktadır. Bir tasarım için en fazla 3 sayfa pafta hazırlayınız. Aynı tasarımcı farklı işleri için farklı rumuzlar kullanmalıdır.
•Tasarım paftalarının sağ üst köşesinde RUMUZ yer alacaktır. Rumuz en fazla 5 karakterden (harf/sayı) oluşmalıdır. Paftada Rumuz dışında tasarımcının ismine dair bir işaret veya yazı bulunmamalıdır.
• Pdf dosyaları Rumuz ile adlandırılmalı, imzalanmış Yarışma Katılım ve Telif Devir Formu ile birlikte mail olarak gönderilmelidir.

Yarışma Takvimi
Agat Taşı Takı- Hediyelik Eşya Tasarımı Yarışmasına gönderilecek eserlerin son teslim tarihi 31 Mayıs 2021 Pazartesi günü mesai bitimidir.
Yarışma Başlangıç Tarihi: 20 Ocak 2021
Son Teslim Tarihi: 31 Mayıs 2021
Sonuçların İlan Edilmesi: 05 Haziran 2021

İletişim
Telefon: (0312) 906 2425 – 2428
E-mail: agattasitasarim@gmail.com

Katılım Formu
Katılım formunu Formu doldurup imzaladıktan sonra taratarak agattasitasarim@gmail.com adresine mail ile gönderiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ