<style>.lazy{display:none}</style>Afyon Kocatepe Üniversitesi Ödül Heykelciği Tasarım Yarışması
22.02.2024 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz
Güncel Eğitim Burs Başvurusu Kurslar Burslar KYK Yurt

Afyon Kocatepe Üniversitesi Ödül Heykelciği Tasarım Yarışması

Afyon Kocatepe Üniversitesi Ödül Heykelciği Tasarım Yarışması

Afyon Kocatepe Üniversitesi Ödül Heykelciği Tasarım Yarışması

Afyon Kocatepe Üniversitesi Ödül Heykelciği Tasarım Yarışması Düzenliyor. Yarışmaya Seçici Kurul Üyeleri Dışında Herkes Katılabilir.

Yarışma Ödülleri
Birincilik Ödülü 5 Bin Türk Lirası
İkincilik Ödülü 3 Bin Türk Lirası
Üçüncülük Ödülü 2 Bin Türk Lirası

Amaç
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) akademik ve idari personeli, öğrencileri, kurum dışındaki gerçek ve tüzel kişiler; olağanüstü gayret ve çalışmaları, emsallerine göre başarılı görev yapmaları ve çalışmalarında göstermiş oldukları yüksek performans, üstün hizmet ve katkıları göz önünde bulundurularak, “Afyon Kocatepe Üniversitesi Başarı Ödülleri” adı altında, yılda bir defa olmak üzere ödüllendirilecektir.

Bu amaçla Afyon Kocatepe Üniversitesi’ni sembolize edecek, ödüle layık görülen gerçek ve tüzel kişilere verilmesi planlanan ödül heykelciğinin oluşturabilmesi için, “Ödül Heykelciği Tasarım Yarışması” düzenlenmiştir.

Yarışma Koşulları
1. Yarışma, seçici kurul üyeleri dışında herkese açıktır.

Ads

2. Eserler, üç boyutlu şekilde tasarlanacak, 1/1 ölçeğinde aslı ya da aslına uygun şekilde yapılmış, sergilenebilir düzeyde maket şeklinde teslim edilecektir. Eserin özgün boyutu, 30x10x10 cm yaklaşık ölçülerinde olmalıdır.

3. Eserlerde bir veya birden fazla çeşit malzeme kullanılabilir. Her türlü malzeme serbesttir; bunun yanında kullanılacak malzemeler kolayca temin edilebilmeli, eserin üretimi de ekonomik olmalıdır.

4. Sanatçı esere, (eseri etkilemeyecek şekilde) ve eserin teslim edildiği pakete tek kelimelik rumuz yazacaktır. Yarışma Katılım Formu da, eserle birlikte üzerine aynı rumuzun yazılı olduğu (ismin yazılı olmadığı) kapalı zarf içinde teslim edilecektir.

5. Eser üzerinde AKÜ logosu, ödül içeriği (bilimsel başarı, eğitsel performans, genç bilim ve sanat insanı, patent, Avrupa Birliği projesi, kuruma katkı, idari başarı, örnek öğrenci, toplumsal katkı, bilime ve sanata destek ödüllerinden biri), tarih (2021) ve isim (Dr. Doktor Doktoroğlu) belirtilecektir.

6. Gönderilecek tasarımlar, daha önce herhangi bir yarışmada ödül almamış ve sergilenmemiş olmalıdır.

7. Başvuru sahipleri, yarışmaya birden fazla tasarımla katılabilir.

8. Değerlendirme sonunda Seçici Kurul üç adet ödül alan eser ve sergilenmeye değer bulunmuş diğer eserleri seçecektir. Ödül alan eser sahiplerine ve sergilenmeye değer bulunan diğer eser sahiplerine katılım belgesi verilecektir.

9. Ödüller ve katılım belgeleri, Üniversitemiz ev sahipliğinde yapılacak serginin açılış tarihi olan 3 Mayıs Pazartesi günü yapılacak törende verilecektir. Ödül törenine tüm yarışmacılar davetlidir. Sergilenmeye değer bulunan eserlerin, sergi bitiminden itibaren bir hafta içinde teslim alınması gerekir, aksi takdirde AKÜ, eserlerin göreceği zarardan sorumlu tutulamaz.

10. Seçici kurul, ödüllerin tümünü ya da bir kısmını dağıtıp dağıtmamakta serbest olup, sergilenecek eser sayısını da belirleyecektir. Kurul, birincilik elde eden sanatçıdan malzeme değişikliği isteğinde bulunabilir.

11. Ödül alan eserler, www.aku.edu.tr adresinde 30 Nisan 2021 tarihinde ilan edilecektir.

12. Ödül alamayan tasarımlar, sahipleri tarafından geri alınabilecektir. Tasarımın kargoyla geliş gidiş nakilleri sırasında uğrayabileceği hasardan AKÜ sorumlu olmayacaktır.

13. Üretimi yapılacak tasarımın sanatçısı, ilk üretimin yapılmasında ya da çoğaltılmasında AKÜ’ye gerekli yardımı yapmakla yükümlüdür.

14. Ödül alan sanatçı, eserinin çoğaltılarak ödül alanlara verileceğini kabul eder.

15. Dereceye giren eserlerin telif hakları, AKÜ’ye ait olacaktır. Yani eser sahibi, yarışmada ödül alan eserin mülkiyeti ile fikri, manevi ve mali hakları da dâhil olmak üzere tüm haklarının ve tasarruf yetkisinin AKÜ’ye ait olduğunu kabul ve beyan eder. AKÜ sergilenmeye değer bulunan eserlerin görsellerini, her türlü tanıtım malzemesi olarak kullanma hakkına da sahip olacaktır.

16. Eser sahibi, Şartnamede belirtilmeyen ya da tereddütte düşülen konularda Seçici Kurul’un vereceği kararın kendisi için de bağlayıcı olacağını kabul, beyan ve taahhüt eder. Yarışmaya katılan tüm sanatçılar, yukarıda sıralanan hükümleri kabul etmiş sayılırlar.

Yarışma Takvimi
Son Teslim Tarihi: 30 Temmuz 2021
Seçici Kurul Toplantısı: 02 Ağustos 2021
Sonuçların İlanı: 06 Ağustos 2021
Ödül Töreni ve Sergi Açılışı: 09 Ağustos 2021

Afyon Kocatepe Üniversitesi Başarı Ödülleri kapsamında düzenlenen “Ödül Heykelciği Tasarım Yarışması”nın son başvuru süresi, Seçici Kurul tarafından 30 Temmuz 2021’e kadar uzatılmıştır.

Eser Gönderim Bilgisi
Yarışmaya katılacak eserler, içerisinde katılım formunun yer aldığı zarfla birlikte hasar görmeyecek şekilde paketlenerek, 30 Temmuz günü, saat 17.30’a kadar elden veya kargo ile aşağıda belirtilen iletişim adresine elden veya posta yoluyla teslim edilecektir. Son teslim tarihinden önce teslimat adresine ulaşmayan eserler değerlendirmeye alınmayacaktır.

İletişim

Adres:
Afyon Kocatepe Üniversitesi
Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanlığı
ANS Kampüsü, AFYONKARAHİSAR
Tel: 0 (272) 218 2563
E-Posta: gsf@aku.edu.tr

Yarışma Şartnamesi Ve Katılım Formu İçin Tıklayın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ