06.12.2021 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz
Güncel Eğitim Burs Başvurusu Kurslar Burslar KYK Yurt

AFSAD Uluslararası Kısa Film Yarışması

AFSAD Uluslararası Kısa Film Yarışması

AFSAD Uluslararası Kısa Film Yarışması

AFSAD Uluslararası Kısa Film Yarışması Başvuruları Başladı.

1 – AFSAD Yönetim Kurulu üyeleri, Festival Yürütme Kurulu üyeleri, Yarışma Danışma Kurulu üyeleri, Jüri üyeleri ve birinci dereceden yakınları, AFSAD çalışanları ve birinci dereceden yakınları yarışmaya katılamaz.

2 – Yarışmaya 30 Haziran 2019 tarihinden sonra çekilen Türkiye yapımı kısa filmler katılabilir. Filmin yapımcısı veya yönetmenlerinden birinin Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması gerekmektedir.
Daha önce 4. AFSAD Kısa Film Yarışmasına katılıp ön elemeden geçerek finale kalan filmler katılamaz.

3 – Yarışmada filmler Kurmaca, Deneysel, Belgesel ve Canlandırma/Animasyon olmak üzere dört kategoride değerlendirilecektir.

4 – Yarışmaya katılacak kurmaca, deneysel , belgesel ve canlandırma/animasyon filmler en fazla 30 dakika uzunlukta olmalıdır. (Jenerik dahil)

Sponsorlu

5 – Filmler Türkçe değilse Türkçe altyazılı ve hepsi İngilizce altyazılı olmalıdır. (Filme gömülü)

6 – Katılan eserlerin derecesi ne olursa olsun AFSAD tarafından düzenlenen çeşitli yurt içi ve yurt dışı kültürel etkinliklerde kullanılması yarışmacı tarafından kabul edilmiş sayılır. Bu konuda gerekli bilgi eser sahibine verilecektir. Ayrıca yarışmanın tanıtımı amacıyla filmlerden küçük kesitler veya fragmanlar mecralarda (televizyon, radyo, internet, v.s. ..) gösterilebilir.

7 – Yarışmaya gönderilen eser içerisindeki özgün olmayan metin, görüntü, müzik v.b. kullanımları sebebiyle üçüncü kişilerden doğacak her türlü telif hakkı ihlali, başvuru sahibinin(yönetmen/yapımcı) sorumluluğundadır. Yarışma düzenleyicisi AFSAD bu durumdan hukuken sorumlu değildir.

8 – Yarışmaya filmin yasal sahibi başvurabilir. Başvuruyu yapan başvuru formunda beyan ettiği bilgilerin doğruluğunu teyit eder. Söz konusu belgelerde belirtilecek tüm bilgilerin doğruluğu filmin başvuruyu yapan yasal sahibinin sorumluluğundadır. Bu bilgiler nedeniyle doğabilecek hukuksal sorumluluk filmin yasal sahibine aittir.

9 – Ön elemeyi geçmiş filmler oluşturulacak programda izleyici ile buluşacaktır.

10 – Ödül alan yönetmenlere birer başarı plaketi verilir.

11 – Ön Jüri ve Jüri kararı kesindir.

12 – Yarışmaya katılmak için son başvuru 20.11.2021 tarihidir. Katılımcıların en geç bu tarihe kadar http://www.afsadsinema.net adresinden başvuru formunu doldurarak ekleri ile birlikte online sisteme yüklemiş olmaları gerekmektedir.

Güncel Yarışma Duyuruları İçin Tıklayın.

Filmle ilgili istenilen bilgileri eksiksiz doldurulmuş başvuru formu
Yönetmenin Fotoğrafı
Filmin (varsa) yüksek çözünürlüklü afişi
Filmden en az iki adet yüksek çözünürlüklü sahne fotoğrafı
Filmler Türkçe ise İngilizce altyazılı, farklı bir dilde ise Türkçe ve İngilizce altyazılı (filme gömülü) olarak 1920×1080 HD boyutlarında ve Vimeo ya da Youtube kanalına yüklenmiş link adresi. Link şifresinin Festival süresince geçerli olması gerekmektedir.
Filmin Müzik ve Senaryo telif hakları ile ilgili yasal izin belgeleri (Müzik ve Senaryo konularında yasal izin alınmadığında sorumluluk tamamen katılımcıya aittir.)

Yarışma Web Sitesi İçin Tıklayın.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ