<style>.lazy{display:none}</style>
17.04.2024 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz

Afad Afet Konulu Slogan Yarışması

Afad Afet Konulu Slogan Yarışması

Afad Afet Konulu Slogan Yarışması

İçişleri Bakanlığı Afet Ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı Afad Afet Konulu Slogan Yarışması Düzenliyor.

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı, toplumda afet farkındalığının gelişmesi ve afet kültürünün yerleşmesi, yaşadığımız afet deneyimlerinden ders çıkararak bilgilerin kalıcılığının sağlanması, toplumda risk azaltma ve önlem alma konusunda davranış değişikliğinin oluşturulması ve bu şekilde afete hazır bir toplum oluşturulması hedefini gerçekleştirmek amacıyla slogan yarışması düzenlemektedir. Söz konusu slogan ile afet konusunun kamuoyunun zihninde yer tutması amaçlanmaktadır.

Yarışmanın Konusu
AFAD kurumunun ve AFAD projelerinin iletişiminde kullanmak üzere söylem geliştirilmesi.

Yarışmanın Amacı

a. Belirlenecek sloganlar ile AFAD tarafından hayata geçirilen Afetlere Eğitim Yılı ve benzeri projelerin bilinirliğini ve etkisini artırmak.
b. Toplumun zihninde yer tutacak, vurucu söylemler ile afetlere hazırlık konusunda motivasyon oluşturmak.
c. Toplumdaki afet bilincini ve farkındalığını artırmak.

Ads

Başvuru Koşulları

a. Yarışmaya sadece AFAD Gönüllüleri başvurabilir. (18 yaşın üstündeki herkes e-devlet üzerinden AFAD Gönüllülük başvurusunda bulunabilir.)
b. Yarışmaya katılabilmek için, AFAD Gönüllülük Sistemi’ndeki Temel Farkındalık Eğitimi’ni tamamlamış olmak gerekmektedir.
c. Jüri üyeleri ile 1.derece yakınları yarışmaya katılamazlar.

Başvuru

a. Başvurular; ekte yer alan Başvuru Formunun doldurularak slogan@afad.gov.tr adresine gönderilmesi suretiyle yapılacaktır.
b. Katılımcıların sosyal medya kanalları veya başka yollarla ileteceği fikir ya da söylemler değerlendirmeye alınmayacaktır.
c. 31 Mart 2021 tarihinden sonra iletilen slogan önerileri dikkate alınmayacaktır.

Slogan Özellikleri

a. Yarışmacılardan, en fazla 5+1 kelimeden oluşan özgün söylemler oluşturmaları beklenmektedir. Slogan önerileri herhangi bir şekilde daha önce kullanılmamış olmalı ve daha önce kullanılan söz dizimlerinin değiştirilmesinden elde edilmemiş olmalıdır.
b. Yarışmacılar tarafından oluşturulan sloganlar; orijinal olmalı, basit olmalı, inandırıcı olmalı, kolay hatırlanabilir olmalı, “afet” kavramını çağrıştırmalı ya da bu kavramla ilişkili olmalıdır.
c. Yarışma kapsamında değerlendirmeye sunulan sloganlarda siyasi amaçlara hizmet etmemek, sakıncalı ve zararlı ifadeler (küfür, hakaret, argo) içermemek, genel ahlak kurallarına uymak, bir ticari markanın reklamını yapmamak şartları aranır.

Ödüller
Birincilik Ödülü : Dizüstü Bilgisayar
İkincilik Ödülü : Tablet
Üçüncülük Ödülü : E-kitap Okuyucu
-Ayrıca sıralamada ilk 20’ye giren yarışmacılara Afet ve Acil Durum Çantası hediye edilecektir.

Yarışma Kuralları

a. Yarışmaya başvuranlar ortaya koydukları sloganların tüm telif ve kullanım haklarını Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı’na devredeceklerini ve herhangi bir hak iddia etmeyeceklerini bu yarışmaya katılmakla kabul, beyan ve taahhüt etmiş sayılırlar.

b. Katılımcılar sundukları eserlerin kullanım haklarını Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı’na (AFAD) devretmiş sayılır ve AFAD bu eserleri yarışma sonuçlarının ilanında sosyal medyada ve AFAD’a ait internet sayfaları ve basılı materyallerde kullanma hakkına sahiptir. Yarışmacıların sloganları, dereceye girmese dahi ortaya çıkan eserlerin tüm kullanım hakları AFAD’a aittir.

c. Yarışmacılar en az 1, en fazla 5 sloganla katılım sağlayabilecektir.

d. Ödül alan slogan birden fazla aday tarafından önerilmesi durumunda önce başvuran katılımcının başvurusu değerlendirmeye alınacaktır.

e. Fikri mülkiyet haklarını ihlal eden sloganlar diskalifiye edilecektir. Üçüncü kişilerin bütün yasal girişimlerinin sorumluluğu yarışmacıya aittir. Sunulan proje ile fikri mülkiyet haklarının ihlal edildiği yarışma sonuçlandıktan sonra anlaşılsa dahi ödül geri alınır.

f. AFAD personeli de başvuru şartlarını sağlamak koşuluyla yarışmaya başvurabilir.

g. Yarışma jürisinin ödüllendirme noktasındaki takdiri saklıdır. Bu bağlamda ödüllendirmeye değer bir eser ortaya çıkmazsa herhangi bir ödül verilmez.

h. Yarışma jürisi değerlendirme sırasında yalnızca sloganları görecektir. Herhangi bir Yarışmacının adı ve soyadı jüri tarafından görünmeyecektir.

a. Slogan yarışması ticari bir amaç gütmemektedir ve katılımcılardan da herhangi bir ücret talep edilmeyecektir.

j. Yarışma kapsamında katılımcılardan alınan kişisel veriler 3.kişilerle paylaşılmayacak; yarışma değerlendirme ve ödül dağıtımı sürecinin sonunda tamamen silinecektir.

k. AFAD, yarışma ile ilgili her türlü değişiklik yapma hakkına sahiptir.

l. Katılımcılar, bu şartnamede yer alan tüm koşulları eksiksiz şekilde kabul etmiş sayılır.

Yarışma Takvimi
Başvuru : 19 Şubat – 31 Mart 2021
Değerlendirme : 1 – 15 Nisan 2021
Sonuçların Açıklanması : 15 Nisan 2021

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ