07.10.2022 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz
Güncel Eğitim Burs Başvurusu Kurslar Burslar KYK Yurt

AFAD Afet Farkındalığı Kısa Film Yarışması

AFAD Afet Farkındalığı Kısa Film Yarışması

AFAD Afet Farkındalığı Kısa Film Yarışması

AFAD Afet Farkındalığı Kısa Film Yarışması Düzenliyor. Yarışmaya Yaş Grubu Ayrımı Olmaksızın Bireysel Yada Toplu Olarak Herkes Katılabilir.

Yarışma Ödülleri
Birincilik Ödülü 66 Bin Türk Lirası
İkincilik Ödülü 42 Bin Türk Lirası
Üçüncülük Ödülü 26 Bin Türk Lirası
3 Adet Mansiyon Ödülü 10’ar Bin Türk Lirası

TURKCELL Sponsorluğunda AFAD Kısa Metrajlı Film Yarışması

Konu
Afet bilincinin geliştirilmesine yönelik kısa film hazırlanmasıdır. Hazırlanacak filmlerde Afet Farkındalık Eğitiminin Önemi, AFAD Gönüllülüğü, Risk Azaltma Faaliyetleri, Aile Afet Planı, Toplumun Gözünden AFAD, Afet Sonrası İyileştirme Çalışmaları ve Müdahale Faaliyetleri gibi AFAD’ın çalışma alanına giren konular ve sponsor görünürlüğü işlenecektir.

Amaç
Afet bilincinin geliştirilmesine yönelik katkı sağlayabilmek, Kurum faaliyetlerini topluma daha iyi aktarabilmek, insanları AFAD paydaşı olmaya teşvik etmek ve kurum tarafından yapılan çalışmaların toplum tarafındaki yansımalarını görebilmeye yönelik elde edilecek materyallerin bilgilendirme çalışmalarında kullanılmasıdır.

Ads
 

GÜNCEL BURS DUYURULARINI KAÇIRMA

Facebook Sayfamızı Takip Et.

Twitter’da Takip Et.

Instagram’da Takip Et.

Yarışmacılar
Yarışma, değerlendirme jürisinin 1. ve 2. derece yakınları dışında gerçek – tüzel kişi ve yaş grubu ayrımı gözetilmeksizin bireysel veya toplu halde herkesin katılımına açıktır. 18 yaşından küçük katılımcıların katılım formlarında veli/vasi imzası olması zorunludur. Bu yarışmacıların yarışmalarda dereceye girmeleri durumunda ödüllerini veli/vasileri ile birlikte almaları gerekmektedir.

Yarışma Kuralları

1) Yarışmacılar, en fazla 3 eser ile yarışmaya katılabilirler. 18 yaşından küçük yarışmacılar için yasal veli veya vasisinin de onayı gereklidir.

2) Jüri değerlendirmeyi genel olarak, anlatım yetkinliğini, görsel zenginlik, özgün, kurgu, amaca uygunluk vb. açıları dikkate alarak yapacaktır.

3) Eserlerin içeriğinde ve hazırlanma aşamasında kullanılan her türlü malzeme (resim, senaryo, müzik vb.) bizzat katılımcı/katılımcılar tarafından üretilmiş veya kullanım haklarının katılımcıda/katılımcılarda olması, daha önce benzer nitelikli bir yarışmaya katılmamış, özgün ve telif haklarının satılmamış olması gerekmektedir.

4) Hazırlanan eser, içeriğinde katılımcının adı-soyadı, T.C. kimlik numarası, doğum tarihi, iletişim bilgileri ile “Eserin, senaryo, görsel, işitsel vb. gibi malzemeleri dahil olmak üzere bizzat tarafımca/tarafımızca/ kurumumuzca üretildiğini veya kullanım haklarının tarafımda/tarafımızda/ kurumumuzda olduğunu, daha önce benzer nitelikli bir yarışmaya katılmadığını, özgün ve telif haklarının satılmamış olduğunu taahhüt ederim/ederiz. Yarışma şartnamesi tarafımca/tarafımızca/kurumumuzca okunmuş, telif haklarının 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu kapsamında bedelsiz ve süresiz olarak T.C. İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı ve Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş)’ne geçeceği başta olmak üzere tüm şartları kabul ederim/ederiz.” yazısının bulunduğu katılım formu imzalanacaktır.

5) Katılım formuna katılımcıların tamamının (kurumlar için en yetkili kişinin) bilgileri yazılacak ve kişi/kişiler tarafından kendi el yazıları ile isimleri yazılarak imzalanacaktır. Katılım formunun imzalanması yarışma ile ilgili şartnamenin tüm hükümlerinin kabul edildiği anlamına gelmektedir.

Yarışmaya katılacak eserler için kriterler;

1. Filmler kurmaca, 2 boyutlu (2D) veya 3 boyutlu (3D) animasyon olarak hazırlanabilir.

2. Yarışmaya jenerik hariç en fazla 4 dakika süreli, dublajları yapılmış, 25 kare/saniye olarak izlenecek şekilde FULL HD 16:9 (1920X1080, 25p), MP4 veya MOV formatında hazırlanarak, bilgisayar data hallerinin DVD veya USB Flash Bellek ortamında AFAD Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliğine gönderilmesi gerekmektedir.

3. Yarışmaya katılan eserler, AFAD gönüllülüğü, risk azaltma faaliyetleri, aile afet planı, toplumun gözünden AFAD, afet sonrası iyileştirme çalışmaları ve müdahale faaliyetleri, afet farkındalığı, sivil savunma ve seferberlik hizmetleri, insani yardım gibi AFAD’ın çalışma alanlarına giren konular ve sponsor(Turkcell) görünürlüğü açısından değerlendirilecektir.

4. Eserlerin jenerik veya içeriklerinde AFAD ve Turkcell logosu bulunacaktır

5. Filmlerin yapımı için hiçbir şekilde sponsor kullanılamaz. Filmin hiçbir bölümünde reklam içerikli veya sponsora ait olabilecek logo ve herhangi bir markayı temsil edebilecek görsel ve sesli içerik kullanılamaz.(Turkcell ve Turkcell logosu hariç)

6. Hedef kitleye yönelik özgün, net ve akılda kalıcı ve etkileyici mesajlar içermelidir. Filmler, AFAD ve/veya Afet kültürü ile ilgili doğru bilgi ve tutumları vurgulamalı ve bu amaçlar doğrultusunda eserlerin fikri altyapısı ile bütünlüğü sağlanmalıdır. Filmler için üretilen tüm ürün ve
hizmetler, bu fikri altyapı ve bütünlük çerçevesi içerisinde hazırlanmalıdır.

7. Eserlerin Kullanım Hakkı:
Yarışmaya katılan bütün eserlerin her türlü telif hakkı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu kapsamında bedelsiz ve süresiz olarak T.C. İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş’ne ait olacaktır. T.C. İçişleri Bakanlığı Acil ve Durum Yönetimi Başkanlığı ve Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş yarışma yolu ile elde ettiği bu eserleri televizyon, internet ve diğer her türlü ortamlarda yayımlama; katalog, broşür, afiş, kitap, ajanda, takvim, dergi, CD, video ve diğer ortamlara alarak yayınını ve dağıtımını yapma, ayrıca yurt içi ve yurt dışındaki eğitim ve kültür kurumlarına gönderme ve eğitim etkinliklerinde kullanma hakkına sahip olacaktır.

8. Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı ve Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş, hazırlanan ürün ve hizmetlerden kaynaklanan telif hakkı ihlallerinden sorumlu tutulamaz.

9 Yarışmacılar katılım formunu imzalayarak şartname hükümlerini tamamen kabul etmiş olacaklardır.

Eserlerle Gönderilecek Bilgi ve Belgeler:

1. Hazırlanan eserler ile birlikte ekte bulunan katılım formu.

2. Yarışmaya katılan filme ait senaryonun yazılı bir özeti (Sinopsis).

Yarışma Jürisi Ve Genel Değerlendirme
Acil ve Durum Yönetimi Başkanlığı’nca belirlenecek jüri, eserleri değerlendirecektir.

Yarışma Takvimi
Eserlerin Son Teslim Tarihi: 2 Eylül 2022-Saat:17:00
Jüri Değerlendirmesi: 3 Eylül –1 Kasım 2022
Sonuçların Duyurulması: 2 Kasım 2022

Yarışma Sonuçlarının Duyurulması
Yarışma sonuçları, yukarıda belirtilen tarihte Acil ve Durum Yönetimi Başkanlığı internet sitesi www.afad.gov.tr aracılığıyla duyurulacaktır.

Teslim Şekli, Zamanı Ve Gönderim Adresi:
Yarışmacılar eserlerini 2 Eylül 2022 günü 17:00’a kadar;
Acil ve Durum Yönetimi Başkanlığı
Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği
Üniversiteler Mah. Dumlupınar Bulvarı No: 159 06800 Çankaya/ Ankara
adresine şahsen veya kargo/posta yolu ile teslim edebileceklerdir.

İletişim
Telefon: 0 (312) 258 23 23
Faks: 0 (312) 258 2082
E-Posta: kisafilm@afad.gov.tr

Yarışma Şartnamesi Ve Katılım Formu İçin Tıklayın.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ