<style>.lazy{display:none}</style>Adıyaman’da Tütün Hasadı Fotoğraf Yarışması
29.02.2024 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz
Güncel Eğitim Burs Başvurusu Kurslar Burslar KYK Yurt

Adıyaman’da Tütün Hasadı Fotoğraf Yarışması

Adıyaman’da Tütün Hasadı Fotoğraf Yarışması

Adıyaman’da Tütün Hasadı Fotoğraf Yarışması

Adıyaman Belediyesi Adıyaman’da Tütün Hasadı Fotoğraf Yarışması Başvuruları Online Olarak Alınacak. Yarışmaya 18 Yaşını Doldurmuş Amatör Ve Profesyonel Tüm Fotoğrafçılar Katılabilir.

Yarışma ödülleri

Birincilik ödülü 5 bin türk lirası
İkincilik ödülü 3 bin türk lirası
Üçüncülük ödülü 2 bin türk lirası
3 adet jüri özel ödülü 500 türk lirası
10 adet sergilenme ödülü 250 türk lirası

Güncel Fotoğraf Yarışmaları İçin Tıklayın.

Yarışma Adı
“Tütün Hasadı” Konulu Fotoğraf Yarışması

Ads

Konu Ve Amaç
Yarışmanın Konusu; İlimiz Sınırları (İlçe, Köy, Belde, Mezra V.Bdahil) İçerisinde Gerçekleştirilen “Tütün Hasadı” Faaliyetleri İle İlgili Olarak Çekilmiş Fotoğraflar Yarışma Kapsamındadır.

Katılım Şartları
• Yarışmaya Katılım Ücretsizdir.

• Yarışmaya; Seçici Kurul’un Birinci Derece Akrabaları Dışında Konuya İlgi Duyan, Başvurunun Son Günü 18 Yaşını Doldurmuş Olan, Tüm Amatör Veya Profesyonel Fotoğrafçılar Katılabilir.

• Daha Önce Ya Da Bu Yarışma İle Eş Zamanlı Yapılan Herhangi Bir Yarışmada Ödül (Derece, Başarı, Mansiyon Ve Özel Ödül) Almış Fotoğraf (Sergileme Hariç) İle Bu Fotoğrafların Deklanşör Ve Kadraj Farklılığı İçerenleri Yarışmaya Katılamaz. Yarışmaya Katılacak Olan Fotoğrafın, Yarışma Organizasyonu Dışında Sosyal Medya (Facebook, Twitter, İnstagram Vb.) Hesaplarında Paylaşılmamış Olması İse Yarışmaya Katılım Açısından Engel Teşkil Etmez.

• Ödül Alan (Derece Ve Jüri Özel Ödülü) , Sergilemeye Değer Bulunan Fotoğrafın; Yarışmadan Önce Veya Bu Yarışmayla Eş Zamanda Yapılan Diğer Bir Yarışmada Ödül Aldığının Tespit Edilmesi Halinde, Katılımcı Hakkında Kural İhlali İşlemi Uygulanır.

• Gönderilen Fotoğrafların Tamamı Yarışmacı Tarafından Çekilmiş Olmalıdır. Başkasına Ait Görüntülerin Tamamen Ya Da Kısmen Kullanılması Kural İhlali Sayılır.

• Katılımcı, Yarışma İçin Gönderdiği Fotoğrafların Tümüyle Kendisine Ait Olduğunu Ve Tüm İzinlerinin Alındığını Kabul, Beyan Ve Taahhüt Eder. Aksine Davranış Kural İhlali Sayılır.

• Yarışmaya Gönderdiği Fotoğraf, Kendisine Ait Olmadığı Halde Kendisine Aitmiş Gibi Göstermeye Ve Değerlendirme Kurulunu Yanıltmaya Yönelik Her Türlü Müdahale Ve Değişiklikler Kural İhlali Sayılır.

• Kural İhlali Tespit Edilen Katılımcılardan Elde Ettikleri Ödül, Unvan Ve Her Türlü Kazanımları Geri Alınır. Kural İhlali Nedeniyle İptal Edilen Ödül Ve/Veya Sergilemenin Yeri Boş Bırakılır. Ödül Verilmişse Katılımcının Ödülü Geri Vermesi Bu Durum, Diğer Ödül Almış Ve/Veya Alamamış Yarışmacılara Talep Hakkı Doğurmaz.

• Ödül, Sergileme Ve/Veya Derecenin İptal Edilmesi Halinde; İptal Durumu Adiyaman.Bel.Tr, Facebook.Com/Adiyamanbeltr Ve Twitter.Com/Adiyamanbeltr Sayfalarında Düzeltme Yapılmak Suretiyle Duyurulacaktır.

• Katılımcı, Fotoğraflarında Her Türlü Çekim Tekniğini Kullanmakta Ve Özgün Anlatımında Serbesttir.

• Yarışma “Dijital Renkli” Dalda Düzenlenmektedir. Siyah-Beyaz Ve Sepia Gibi Monokrom (Tek Renk) Fotoğraflarla Yapılan Başvurular Kabul Edilmeyecektir Yarışma Dijital Ortamdadır. Baskı Fotoğraf Kabul Edilmeyecektir.

• Her Katılımcı Yarışmaya En Fazla 3 Adet Sayısal (Dijital) Renkli Eserle Katılabilir.

• Fotoğraflara Renk, Keskinlik, Toz Alma Gibi Bazı İşlemler Yapılması, Kontrast Ayarları, Kabul Edilebilir Oranda Fotoğrafik Müdahalelere Müsaade Edilir. Fotoğrafın Belgesel Yapısı Değiştirilmemiş Olmalıdır. Bu Konuda Jürinin Kanaati Esastır.

• Birden Fazla Fotoğrafın Montajıyla Oluşturulan Fotoğraflar (Kolaj), Yarışmaya Kabul Edilemez.

• Birden Fazla Fotoğrafın Yan Yana Getirilip Üretilmesiyle Oluşturulan Panoramik Fotoğraflar Ancak Aynı Zaman Zarfında Çekilen Gerçek Görüntülerin Kullanılması Koşuluyla Yarışmaya Kabul Edilir.

• Fotoğrafın İçeriğinde Markalar, Şirketler Ve Şahıslar Rencide Edilecek Şekilde Kompozisyon Yapılamaz.

• Düzenleme Kurulu, Ödül Ve Sergileme Kazanan Ve Satın Alma Uygulanan Fotoğrafların Üzerinde İşlem Yapılmamış Asıl/Ham Dosyalarını Katılımcıdan İsteyebilir.

• Ödül Alan Ve Sergilenmeye Hak Kazanan Fotoğraflar Sergi Amaçlı Olarak Gerekli Görülen Büyüklükte Laboratuvar Baskıları Alınabilecek Veya Fotoğraflar Yarışmaya Gönderildikleri Kadrajda Sergilenebileceklerdir.

• Düzenleme Kurulu, Ödül Ve Sergileme Kazanan Fotoğrafların Asıl Dosyalarını Katılımcıdan 5 (Beş) Gün İçinde Teslim Edilmesini İsteyebilir.

• Düzenleme Kurulu, Uygun Gördüğü Koşullarda Yarışmanın Tamamının Veya Bir Kısmının İptaline Ya Da Ertelenmesine Karar Verebilir. Düzenleme Kurulu, İptal Ya Da Erteleme Durumlarında Uygulanacak Yöntemleri Ve Kuralları Belirleme Hakkına Sahiptir. Düzenleme Kurulu, Sorunların Ve Belirsizliklerin Çözümünde, Gerekli Görülen Durumlarda Şartnamenin Kuralları, Program Değişikliği, Değerlendirme, Ödüllendirme Dâhil Her Türlü Değişikliği Yapmaya, “Son Katılım Tarihi”nden En Geç Bir Hafta Öncesine Kadar Yazılı Olarak Bilgilendirmek Koşuluyla, Yetkilidir.

• Şartnamede Yer Almayan Ve İhtilaflı Durumlarda Seçici Kurul Ve Düzenleyici Kurum Kararları Esastır.

• Yarışmacıların Bu Şartname Hükümlerine Sonradan İtiraz Hakkı Yoktur.

• Katılımcılar Web Sitemizde Bulunan Yarışma Sayfasındaki Formu Eksiksiz Doldurarak Başvuru Yapabilirler.

Eserlerin İsimlendirilmesi Ve Gönderilmesi
• Yarışma Online (Çevrimiçi) Göre Yapılacağından, Alternatif Hiçbir Gönderi (Kargo, Elden Teslim, E-Posta Vb) Kabul Edilmeyecektir.
• Yarışma Fotoğraflarının Online (Çevrimiçi) Olarak Gönderilmesi www.adiyaman.bel.tr/fotoyarisma Adresinden Fotoğraf Gönderme Yönergeleri Takip Edilerek Gerçekleşecektir.
• Katılımcılar, Şartname Sayfasındaki Yönergeye Uygun Biçimde Formu Eksiksiz Doldurarak Fotoğraflarla Birlikte Yükleyecektir.
• Fotoğraflar, Kenarında Çerçeve Ya Da Boşluk Olmadan Gönderilecektir. Fotoğraf Üzerinde Katılımcıya Ait İsim, Logo, Tarih Vb İşaret Bulunmayacaktır.
• Fotoğraf Dosyalarınızı; Boyutlandırma, Sıralama, İsimlendirme İşlemlerini Yaparak Hazırda Bulundurunuz Ve Katılım Formu İle Birlikte Tek Seferde Yükleyiniz.
• Fotoğrafınızın Ne Anlatmak İstediğini 2-3 Cümle İle İfade Edip, Fotoğrafın Nerede Çekildiğini Ekleyin.
• Yarışmaya Katılacak Fotoğraflar, Jpg/Jpeg Formatında, 150-300 Dpi Çözünürlükte, 8-12 Sıkıştırma Kalitesinde Kaydedilmeli Ve Dosyaların Boyutları 1 Mb’den Az Olmamalı, 8mb’yi De Geçmemelidir.
• Eserlerin Yüklenmesinden Kaynaklanabilecek Olası Sorunlar İçin Belediyemiz Sorumlu Olmayacaktır.
• Herhangi Bir Nedenden Dolayı, Son Katılım Tarihi Uzatılmış İse Uzatılan Bu Zaman İçinde Çekilmiş Fotoğraflar Da Yarışmamıza Katılabilir.

Telif (Kullanım) Hakları
• Katılımcı, Ödül (Derece, Jüri Özel Ödülü) Alan, Sergilenmeye Hak Kazanmış Ve Satın Alma Uygulanmış Olan Fotoğraflarının Adıyaman Belediyesi Yayınlarında İsminin Ve Eser Adının Kullanılması Şartıyla Münhasır Bir Kullanım Hakkını Verdiğini Peşinen Kabul Ettiğini Ve Buna Bağlı Olarak Gerek Fikir Ve Sanat Eserleri Kanunu, Gerekse Diğer İlgili Mevzuat Gereğince Ödül (Derece, Jüri Özel Ödülü) Alan, Sergilenmeye Hak Kazanmış Ve Satın Alam Uygulanmış Olan Eserinin/Eserlerinin Çoğaltma, İşleme, Temsil, Umuma İletim Haklarının Ve Yayımlanma Haklarının Kullanımı İçin Adıyaman Beledi Başkanlığına İzin/Muvafakat Name Verdiğini Kabul Eder. Bu Şekilde Kullanılan Eserler İçin, Eser Sahibi Sonradan Verdiği İzin Kesinlikle Geri Almayacağını Ve Eserin Yukarıdaki Şekilde Kullanılmasını Engellemeyeceğini Veya Bu İzin/Muvafakat Name İçin Herhangi Bir Telif Hakkın Veya Maddi, Manevi Talepte Bulunmayacağı Gayri Kabili Rücu Kabul, Beyan Ve Taahhüt Eder.Adıyaman Belediyesinin Uygun Gördüğü Ödül Almayan Fotoğraflardan, Sergilemek Ve Arşivlerinde Yararlanmak Üzere, Kullanım Ücreti Olarak 100(Yüz) Tl Bedelle İstediği Fotoğrafları Seçebilir. Bu Şekilde Kullanacağı Fotoğrafların Ticari Telif Hakları, Fotoğrafçıda Kalmak Üzere, Sanatçısının İsmini Belirterek Faaliyetlerinde Kullanabilir. Sanatçılar Bu Yarışmaya Eser Göndermekle, Bu Maddeyi Kabul Etmiş Sayılırlar.

• Bu Eserlerin Kullanım Hakları Süresiz Olarak Adıyaman Belediyesi Ve Eser Sahibinin Olacaktır. Adıyaman Blediyesi, Bu Eserleri Kurum Basılı Ve Görsel Yayınlarında, Web Sitesinde Duyuru Ve Tanıtım Amaçlı Olarak, Eser Sahibinin İsmini Belirterek Kullanabilecektir, (Fotoğraflar İle Kolaj Vb. Grafik Düzenlemeler Yapılması Durumunda İse, Eser Sahibinin İsmi Kullanılamamaktadır).

• Eserlerin 3. Kişilerce Bu Madde Kapsamına Aykırı Şekilde Kullanılması Sebebiyle Adıyaman Belediyesinin Hiçbir Sorumluluğu Olmayacağını Eser Sahibi Peşinen Kabul Etmektedir.

• Ödül Alan Fotoğraflar Adıyaman Belediyesine Ait Dijital Mecralarda Web Sayfasında Ve Sosyal Medya (Facebook, Twitter, İnstagram) Hesaplarında Yayınlanacak; Ayrıca Kurumumuza Ayrılan Sayfalarda Yer Alacaktır.

• Adıyaman Belediyesinin Uygun Gördüğü, Ödül Almayan Ve Sergilemeye Seçilmeyen Fotoğraflardan, Arşivlerinde Yararlanmak Üzere, İstediği Fotoğrafları Seçebilir. Bu Takdirde Kullanacağı Fotoğrafların Ticari Telif Hakları, Fotoğrafçıda Kalmak Üzere, Sanatçısının İsmini Belirterek Faaliyetlerinde Kullanabilir. Sanatçılar Bu Yarışmaya Eser Göndermekle, Bu Maddeyi Kabul Etmiş Sayılırlar.

• Şartnamede Belirtilen Ödüller, Hak Sahiplerinin Yazılı Olarak Bildirecekleri Kişisel Banka Hesap/Iban Numaralarına Ödül Töreninden Sonra Gönderilecektir. • Ödül Törenine Katılım Esastır.Hak Sahibinin Kişisel Banka Hesap/Iban Numarasını Ve Düzenleme Kurulu’nun İstediği Belge Ve Bilgileri Göndermemesi Durumunda Ödül Bedeli, Sonuç Bildirim Tarihinden İtibaren 1 (Bir) Yılın Sonunda Zaman Aşımına Uğrar. Zaman Aşımı Durumunda Hak Sahibinin Ödül, Telif Vb. Herhangi Bir Talebi Olamaz. Bu Durum, Diğer Ödül Almış Ve/Veya Alamamış Yarışmacılara Talep Hakkı Doğurmaz.

• Yarışmaya Gönderilen Fotoğraflarda Görünebilecek İnsanların, Fotoğrafının Çekilmesine Ve Bir Yarışmaya Gönderilmesine, Fotoğrafın İnternette Ve Basılı Yayın Organlarında Yayınlanmasına İzin Verdikleri Kabul Edilir. Söz Konusu Kullanımlardan Dolayı Ortaya Çıkabilecek Anlaşmazlıkların Tüm Sorumluluğu Yarışmacıya Aittir.

• Yarışmaya Eser Gönderenler, Eserlerin Kendilerine Ait Olduğunu Beyan Ve Taahhüt Etmiş Sayılır. Adıyaman Belediyesi Katılımcıların Fotoğraflarıyla İlgili İzinler Ve Telif Haklarıyla İlgili Herhangi Bir Sorumluluk Kabul Etmez.

Seçici Kurul
Adıyaman Belediyesi Tarafından Daha Sonra En Az 6 Kişi Olmak Üzere Oluşturulacaktır. Kurul Kararları Kesin Olup, İtiraz Kabul Edilmeyecektir.

Yarışma Sekreteryası
Musa Gürbüz
Telefon: 0 505 829 85 86
Mail : Musagulumsehayata@Gmail.Com 10- Diğer Hükümler
• Uyuşmazlıkların Çözümünde, Adıyaman Belediyesinin Dijital Ve Fiziki Ortamda Temin Ettiği Bilgi, Veri Ve Kayıtlar Kesin Ve Münhasır Delil Niteliğinde Olup; Adıyaman Mahkeme Ve İcra Daireleri Yetkilidir.
• Katılımcılar Bu Şartnameyi Görüp, Okuduğunu, İçeriğini Anladığını Ve Hükümleri Kabul Edip Onayladığını Kabul, Beyan Ve Taahhüt Ederler.

Yarışmayı Düzenleyen Kurumların Bilgileri
Adıyaman Belediyesi
Adres: Hocaömer Mah. Gölebatmaz Cad. No:2 Merkez / Adıyaman
Telefon: (0416) 216 17 20
Adıyaman Üniversitesi
Adres: Altınşehir Mah. 3005. Sok. No:13 02040, Merkez / Adıyaman
Telefon: (416) 223 3843
Adıyaman Fotoğraf Yolcuları Derneği
Adres: T.Reis Mah. 112.Sokak No:27173, Merkez / Adıyaman
Telefon: (0505) 829 85 86

Yarışma Takvimi
01/09/2021 – Yarışma Başlangıç Tarihi
01/11/2021 – Son Katılım Tarihi
05/11/2021 – 25/11/2021 – Değerlendirme Toplantısı
Aralık’ın İlk Haftası – Ödül Töreni

Başvuru İçin Tıklayın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ