<style>.lazy{display:none}</style>
21.05.2024 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz

Adıgüzel Okulları Senaryo Yazma Yarışması

Adıgüzel Okulları Senaryo Yazma Yarışması

Adıgüzel Okulları Senaryo Yazma Yarışması

İstanbul Üniversitesi Vakfı Adıgüzel Okulları Senaryo Yazma Yarışması Düzenliyor. Yarışmaya Türkiye Geneli Ortaokul Ve Lise Öğrencileri Katılabilir.

Yarışma Ödülleri

Ortaokul Kategorisi Ödülleri
Birincilik Ödülü Tablet Bilgisayar Artı Adıgüzel Eğitim Kurumları’nda Yüzde 50 Burs
İkincilik Ödülü Mp3 Çalar Wireless Kulaklık Artı Adıgüzel Eğitim Kurumları’nda Yüzde 40 Burs
Üçüncülük Ödülü Mp3 Çalar Wireless Kulaklık Artı Adıgüzel Eğitim Kurumları’nda Yüzde 30 Burs

Lise Kategorisi Ödülleri
Birincilik Ödülü Mp3 Çalar Wireless Kulaklık Artı Adıgüzel Eğitim Kurumları’nda Yüzde 50 Burs
İkincilik Ödülü Mp3 Çalar Wireless Kulaklık Artı Adıgüzel Eğitim Kurumları’nda Yüzde 40 Burs
Üçüncülük Ödülü Mp3 Çalar Wireless Kulaklık Artı Adıgüzel Eğitim Kurumları’nda Yüzde 30 Burs

Burslar, Okullarımızda Yeterli Kontenjan Olması Durumunda Geçerlidir.

Ads

1. Yarışmaya katılacak eserlerin T.C. Anayasası’nın hükümleri içinde, Cumhuriyetimizin niteliklerini gözeten, çağdaş bir anlayışla kaleme alınmaları beklenir.

2. Yarışmaya Türkiye genelinde tüm ortaokulların 5,6,7,8. sınıfına devam eden ve tüm liselerin 9,10,11 ve 12. Sınıflarına devam eden öğrenciler başvurabilir.

3. Yarışmaya hiç sahnelenmemiş, başka yarışmalara katılmamış; telif hakkı kesinlikle ve tam olarak katılımcıya ait, özgün eserler kabul edilir.

4. Yarışmaya gönderilen senaryonun alıntı ve/veya çalıntı olmasından doğabilecek her türlü yasal sorumluluklar katılımcıya aittir. Katılımcılar yarışmaya gönderdikleri eserin tümüyle kendilerine ait olduğunu, gerekli izinlerin alındığını diğer hususlarla birlikte kabul, beyan ve taahhüt eder. Ödül kazanan katılımcılardan bu beyan ve kabulleri dışında hareket ettiği anlaşılanların elde ettikleri ödül, unvan ve her türlü kazanımları geri alınacaktır.

5. Yarışmaya katılacak eserin konu seçiminde ve eserin uzunluğunda yazar serbesttir. Yazılacak olan senaryonun türü ‘Komedi’ olacaktır.

6. Milli Eğitim Temel Kanununa mugayir, siyasi amaçlara hizmet eden, sakıncalı ve zararlı ifadeler içeren, genel ahlak kurallarına uymayan, hakaret içeren eserler yarışma dışı kalacaktır.

7. Senaryo içeriğinde sigara, alkol, uyuşturucu madde, silah vb. görseller yer almayacağından, senaryoların tüm bu hususlar dikkate alınarak yazılması gerekmektedir.

8. Senaryoda; özel kuruluşların ismi, belirgin bir biçimde ön plana çıkarılamaz; yarışmacılar tanıtma amaçlı senaryolarla yarışmaya katılamazlar.

9. Yarışmaya katılan eserler, ADIGÜZEL EĞİTİM KURUMLARI tarafından web adresi ve diğer platformlar üzerinden ticari ve/veya ticari olmayan amaçlarla eğitim/tanıtım vb. faaliyetlerinde yayınlanmak üzere sahneleyebilir/ kısa filmlere dönüştürülebilir.

10. Yarışmaya katılan kişiler, eserlerinin ADIGÜZEL EĞİTİM KURUMLARI tarafından her türlü yayın organında süresiz yayınlanabileceğini, yapacağı çalışmalarda
kullanılabileceğini ve bu yarışmaya ait şartname hükümlerini aynen kabul etmiş sayılırlar.

11. Yarışmacı, dereceye giren eserin kullanım haklarını ADIGÜZEL EĞİTİM KURUMLARI’na verdiğini peşinen kabul eder. Buna bağlı olarak gerek Fikri ve Sınai Haklar Kanunu’nu, gerekse diğer ilgili mevzuat gereğince yarışmaya gönderdiği eserinin/eserlerinin çoğaltma, işlenme, yayma, temsil, umuma iletim, faydalanma vb. umuma arzda gerekli bilumum haklar için ADIGÜZEL EĞİTİM KURUMLARI’na izin/muvafakatname verdiğini kabul eder. Bu şekilde kullanılan eserler için, eser sahibi verdiği izni sonradan kesinlikle geri almayacağını ve eserin yukarıdaki şekilde kullanılmasını men etmeyeceğini veya bu izin/muvafakatname için herhangi bir telif hakkı veya maddi, manevi talepte bulunmayacağını, gayri kabili rücû kabul, beyan ve taahhüt eder.

12. Bu yarışmaya katılanlar yarışma koşullarını kabul etmiş sayılırlar. Uygulama esaslarında yer almayan konulara dair takdir yetkisi, ADIGÜZEL EĞİTİM KURUMLARI’na aittir.

13. Senaryo, A4 kağıt boyutunda, Times New Roman yazı karakteri ile 11 ya da 12 punto büyüklüğünde hazırlanmalıdır. Senaryo uzunluğu 1 sayfa-1 dakika kuralı göz önünde bulundurularak yazılmalıdır.

14. Yarışmaya katılacak olan yazarlar senaryolarını 15 Mart 2019 tarihine kadar
kurumsaliletisim@adiguzel.k12.tr e-posta adresine göndermelidir. Gönderilecek e-postaya; öğrenci ad-soyad, okul-sınıf, ilgili öğretmen-veli adı soyadı iletişim bilgileri ile öğrenci iletişim bilgileri eksiksiz bir şekilde eklenmelidir.

15. Senaryo daha önce bir filme dönüşmemiş olmalıdır. Senaryo başka bir yerde yayınlanmamış ve tüm hakları yazarda olmalıdır.

16. ADIGÜZEL EĞİTİM KURUMLARI, senaryoların filme dönüştürülmesi/sahnelenmesi esnasında senaryo üzerinde her türlü değişikliği yapma hakkına sahiptir.

17. Dereceye giren çalışmalar www.adiguzel.k12.tr sitesinde duyurulacaktır.

18. Dereceye giren katılımcılara ödülleri Mart Ayı’nın 3. Haftası’nda İstanbul Üniversitesi Vakfı Adıgüzel Okulları Güzel Sanatlar Lisesi “Geleneksel Genç Yetenekler Sergisi’nde” verilecektir.

Yarışmaya Son Başvuru Tarihi 15 Mart 2019.

Yarışma Sitesi İçin Tıklayın.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ