<style>.lazy{display:none}</style>
17.04.2024 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz

Açıyla Benim Açım Fotoğraf Yarışması

Açıyla Benim Açım Fotoğraf Yarışması

Açıyla Benim Açım Fotoğraf Yarışması

Açı Eğitim Kurumları Açıyla Benim Açım Fotoğraf Yarışması Düzenliyor.

Yarışma Şartları:
Profilinin herkese açık olmalı.
Açıklama’da #açıylabenimaçım hashtagi kullan.
Paylaşıma @acikolejleri @aciegitimkurumlari @aciyayinlari bu hesaplardan birini etiketlemelisin.

Yarışma Ödülleri
1.Fotoğraf Makinesi (CANON POWERSHOT SX530)
2.Tablet (Lenovo Tab M8 TB-8505F 32GB)
3.Bisiklet (Salcano Hector 26 V 26 Jant 21 Vites Çift Amortisörlü Dağ Bisikleti)
4-10 Akıllı Bileklik (Xiaomi Mi Band 3 Akıllı Bileklik Siyah)
10-20 Eğitim Seti (Açı Yayınları)
20-30 100₺ Hediye Çeki (Avantaj Kitap)
30-50 Kalem (Rotring Tikky Okul Seti 0.7mm)

Yarışmanın Adı:
Açıyla Benim Açım

Konu:
Eğitim temalı; ders çalışma, spor eğitimi, ders ortamı, öğrenme vb. ve eğitime dair her şey.

Ads

Türü:
Fotoğraf yarışması

Organizasyon:
Bu yarışma Açı Eğitim Kurumları Açı Kolejleri ve Açı Yayınları işbirliğinde düzenlenmektedir.

Amacı:
a. Yarışma, eğitimin/eğitim olgusunun bireysel ve toplumsal önemini fotoğraf sanatının etkileyici dilinden faydalanarak anlatmayı konu edinmektedir.
b. Yarışmayla eğitimin bireysel ve toplumsal önemini anlatacak hikâyeleri fotoğraf sanatının etkileyici gücüyle buluşturmak, bu konudaki toplumsal bakışı sanatla buluşturmak amaçlanmaktadır.

Genel Katılım Koşulları:
a. Yarışmaya katılım ücretsizdir.

b. Yarışma; amatör veya profesyonel, fotoğrafa meraklı tüm yaşlara açıktır. Yarışma temsilcileri, Jüri ve Düzenleme Kurulu üyeleri ile birinci dereceden yakınları (akrabaları) yarışmaya katılamazlar.

c. Yarışmaya her fotoğrafçı en fazla 10 (on) adet Sayısal Renkli veya Siyah-Beyaz eserle katılabilir. Dereceye giren yarışmacıların diğer eserleri, mansiyon, özel ödül ya da sergilemeye değer eserler arasına da seçilebilir.

d. Daha önce ya da bu yarışmayla eş zamanlı yapılan bir yarışmada ödül almış fotoğraflar ile bu fotoğrafların kadraj farklılığı ve/veya bir kısmının kroplanmasıyla oluşturulan fotoğraflar ile renk değişiklikleri yapılarak üretilmiş fotoğraflar yarışmaya katılamaz. Fotoğrafın, sergilenmiş ve fotoğraf yarışması organizasyonu dışında yayınlanmış olması ise yarışmaya katılım açısından engel teşkil etmez. Anılan fotoğrafın, bu yarışmadan önce veya bu yarışmayla eş zamanda yapılan herhangi bir yarışmada ödül almış olduğunun ortaya çıkması durumunda, katılımcı hakkında kural ihlali işlemi uygulanır.

e. Fotoğraflara renk, keskinlik, toz alma gibi bazı işlemler yapılması, kontrast ayarları, kabul edilebilir oranda fotoğrafik müdahalelere müsaade edilir. Fotoğrafın belgesel yapısı değiştirilmemiş olmalıdır. Bu konuda jürinin kanaati esastır.

f. Birden fazla fotoğrafın montajıyla oluşturulan fotoğraflar (kolaj) kabul edilmez.

g. Birden fazla fotoğrafın yan yana getirilip üretilmesiyle oluşturulan panoramik fotoğraflar ancak aynı zaman zarfında çekilen gerçek görüntülerin kullanılması koşuluyla yarışmaya kabul edilir.

h. Katılımcı, internet sitesine yarışma için yüklediği fotoğrafların tümüyle kendisine ait olduğunu, tüm izinlerinin alındığını kabul, beyan ve taahhüt eder. Aksine davranış kural ihlali sayılır.

ı. Yarışmaya gönderilen fotoğrafların Türkiye Cumhuriyeti devleti sınırları içinde çekilmiş olma zorunluluğu vardır.

i) Yarışmaya gönderilen fotoğraflarda görülebilecek insanların fotoğrafının çekilmesine ve bir yarışmaya gönderilmesine, fotoğrafın görsel, internet ve basılı yayın organlarında yayınlanmasına izin verdikleri kabul edilir.

j. Yarışmaya gönderdiği fotoğraf üzerinde, yapıt kendisine ait olmadığı halde kendisininmiş gibi göstermeye ve değerlendirme kurulunu yanıltmaya yönelik her türlü müdahale ve değişikliği yapan kişi hakkında kural ihlali işlemi uygulanır.

k. Kural ihlali yapan kişiler ödül ve/veya sergilemesi iptal edilir; ödül yeri boş bırakılır; ödül, unvan ve kazanımları geri alınır. Bu durum diğer yarışmacıların sıralamasında değişiklik yapılacağı anlamı taşımaz; diğer ödül almış ve/veya alamamış yarışmacılara talep hakkı doğurmaz. Ödül verilmişse katılımcının ödülü iade etmesi gerekir.

l. Düzenleyici kurum; jüri değerlendirilmesinden önce kısıtlamalılar listesinde olup bu yarışmaya katılan kişileri tespit ederek eleme yoluna gidecektir.

m. Katılımcının kendisinden istenen gerekli bilgileri sunmaması, fotoğraf makinesi ile çekilen orijinal dosyayı vermemesi veya problemin çözümüne yönelik iş birliğine girmemesi durumunda katılımcı, kural ihlali yaptığı gerekçesi ile kuruk tarafından yasaklanır ve adı her şekilde teşhir edilir. Yarışmaya gönderilen fotoğrafların EXIF verilerinin muhtemel soruşturmaları kolaylaştırmak için bozulmamış olarak tutulması tavsiye edilmektedir

n. Düzenleme Kurulu, ödül ve sergileme kazanan ve yarışmaya katılan tüm fotoğrafların fotoğrafların üzerinde işlem yapılmamış asıl/ham dosyalarını katılımcıdan isteyebilir.

o. Düzenleme Kurulu; ödül ve sergileme almayan fotoğraflardan dilediği sayıda fotoğrafın üzerinde işlem yapılmamış asıl/ham dosyalarını katılımcıdan isteyebilir.

p. Düzenleme Kurulu, uygun gördüğü koşullarda yarışmanın tamamının veya bir kısmının iptaline ya da ertelenmesine karar verebilir. Düzenleme Kurulu, iptal ya da erteleme durumlarında uygulanacak yöntemleri ve kuralları belirleme hakkına sahiptir. Düzenleme Kurulu, sorunların ve belirsizliklerin çözümünde, gerekli görülen durumlarda şartnamenin kuralları, program değişikliği, değerlendirme, ödüllendirme dahil her türlü değişikliği yapmaya, en geç bir gün öncesine kadar yazılı olarak sosyal medyadan bilgilendirmek almak koşuluyla, yetkilidir.

Eserlerin İsimlendirilmesi ve Gönderilmesi
a. Yarışma online (çevrimiçi) fotoğraf sistemine göre yapılacağından, alternatif hiçbir gönderi (e-posta, kargo, elden teslim vb) kabul edilmeyecektir.
b. Yarışma fotoğraflarının online (çevrimiçi) olarak instagram üzerinden #açıylabenimaçım hashtagı kullanılarak paylaşılacaktır.
c. Yarışma katılanların profilinin herkese açık olması gerekmektedir. Açıklama kısmına yarışma hashtag ve @aciegitimkurumları, @acikolejleri ve @aciyayinlari hesaplarını etiketlemek zorunludur.
d. Yarışmacıların instagram profilleri herkese açık olmalıdır.

Yarışma Takvimi:
Yarışmaya Son Katılım Tarihi: 30.06.2020, saat 23.59
Seçici Kurul Toplanma Tarihi: 02.07.2020
Sonuç Bildirim Tarihi: 10.07.2020

Detaylar İçin Tıklayın.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Ezgi Ani Akkar dedi ki:

    Çok güzel yarismalar

BİR YORUM YAZ