20.06.2019 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz

Zeynep Cemali Öykü Yarışması 2019

Zeynep Cemali Öykü Yarışması 2019

Zeynep Cemali Öykü Yarışması 2019

2018 Zeynep Cemali Öykü Yarışması Tüm Devlet Ve Özel Ortaokul 6,7 Ve 8 Sınıf Öğrencilerine Yöneliktir. Günışığı Kitaplığı Zeynep Cemali Öykü Yarışması Son Başvuru Tarihi 22 Mayıs 2019’dir.

Yarışmanın Konusu
Çocuk Edebiyatımızın Usta Yazarı Zeynep Cemali’nin Öykülerinde Ve Romanlarında İşlediği “Yalan” 2019 Yarışmasının Ana Teması Olarak Belirlenmiştir. Bu Yılki Öykülerin Bu Ana Temada, Zeynep Cemali’nin Ankaralı Romanında Geçen “Güneşin Işınlarıyla Uyandığında, O Akşam Olanları Anımsamaya Çalıştım.” Cümlesinden Esinlenerek Kaleme Alınması Önerilmektedir.

Öğrencilerin Yazdıkları Öykülerin, Okul Yönetimlerince Her Hangi Bir Ön Elemeye Tabi Tutulmadan Tamamının Gönderilmesi Teşvik Edilmelidir. Katılımcıların Öykülerini Kurgulamadan Önce, Öykü Sanatının İnceliklerine İlişkin Olarak http://gunisigikitapligi.com/eskisite/usta-oykucuden-genc-oykuculere/ Adresinde Yer Alan Yazıyı Okumaları Önerilir.

Yarışma Ödül Töreni 2019 Yılı Eylül – Ekim Döneminde Düzenlenecek Zeynep Cemali Edebiyat Günü Kapsamında İstanbul’da Yapılacak.

Katılım Koşulları

Sponsorlu Bağlantılar

Türkiye Geneli 6-7 Ve 8 . Sınıflarda Okuyan Öğrenciler
Her Öğrenci Yarışmaya Sadece 1 Eser İle Katılabilir
Birden Fazla Kişi Tarafından Yazılmış Öyküler Yarışmaya Kabul Edilmez
Metin Öykü Türüne Uygun Olarak Yazılmalıdır
Öykü “Yalan” Temasında Yazılmalıdır. Esinlenme İçin Önerilen Kılavuz Cümlenin Öyküde Kullanılması Şart Değildir.
Öykü A4 Boyutunda Dosya Kağıdına Tercihen Bilgisayarda 12 Punto “Times New Roman” Yazı Karakteriyle Yada Okunaklı El Yazısı İle Yazılmalıdır.
Öykünün Uzunluğu 1,5 Satır Aralığıyla, İki A4 Sayfadan Az, Dört A4 Sayfadan Fazla Olmaması Önerilir.
Öykünün Başında Öykü Adı Ve Hemen Altında Da Öyküyü Yazan Öğrencinin Adı Yer Almalıdır.
Öykünün Posta Yada E-Posta Yolu İle 1 Kopya Gönderilmesi Yeterlidir. Yarışma Kişisel E-Posta Adresinden Değil, Danışman Öğretmen Veya Veli E-Posta Adresinden Yapılmalıdır.
Başvuruda Bulunacak Olan Öğrencilerin, Öykülerinin En Son Sayfasında Kendi Adı Soyadı, Okulunun Adı, Sınıfı, Öğretmenin Adı Soyadı, Okul Adresi Ve Okul Telefonu, Velisinin Adı Soyadı Ve Telefonu İle Zeynep Cemali Öykü Yarışmasına Daha Önce Katıldıysa Katılım Yılı Yazılmalıdır. Bütün Bu Bilgiler İçin Yarışmanın Sayfasındaki Kayıt Formunu Eksiksiz Doldurulmak Yeterlidir.
http://gunisigikitapligi.com/projeler/zeynep-cemali-oyku-yarismasi

Başvuruların Yapılacağı Yer
Başvurular Günışığı Kitaplığı, Büyükdere Caddesi Polat İş Merkezi 87/6 Mecidiyeköy 34387 İstanbul Adresine Kapalı Zarf İçinde Posta / Kargo Yolu İle Gönderilebileceği Gibi yarisma@gunisigikitapligi.com E-Posta Adresine De Gönderilebilir.
E-Posta İle Yapılacak Olan Başvurularda Öykü .doc Uzantılı “Word” Dosya Formatında, Konu Bölümünde “Zeynep Cemali Öykü Yarışması” İbaresi Yer Alan Bir E-Posta Ekinde Gönderilmelidir.

Yarışma Ödülleri
Ödüle Değer Görülen Öyküleri Yazan Öğrencilere 10″, 16gb, 3mp Yada Muadili Özelliklerde Android 1 Adet Tablet Ve Zeynep Cemali Kitapları Seti Armağan Edilecek, Sertifika Verilecektir.
Ödül Kazanan Tüm Öğrencilerin Başvurularında Bildirdikleri Öğretmenlerine, Öğrencilerini Edebiyat Sevgisi Aşılayarak Destekleri İçin Birer Teşekkür Sertifikasıyla Birlikte Zeynep Cemali Kitaplarının Seti Ve Okul Kütüphanelerine De 20 Kitaptan Oluşan Bir Günışığı Kitaplığı Seçkisi Armağan Edilecektir.

Yarışma Şartnamesini İndirmek İçin Tıklayın.

Sponsorlu Bağlantılar
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ