30.09.2023 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz
Güncel Eğitim Burs Başvurusu Kurslar Burslar KYK Yurt

Zarif Çocuk Kitap Okuma Yarışması 2019

Zarif Çocuk Kitap Okuma Yarışması 2019

Zarif Çocuk Kitap Okuma Yarışması 2019

Zarif Çocuk Kitap Okuma Yarışması Başvuruları 1 Ocak 31 Ocak 2019 Tarihleri Arasında Sınıf Öğretmenleri Tarafından Yapılacak. Yarışmaya Türkiye Geneli Resmi Ve Özel Tüm 3. Ve 4. Sınıf Öğrencileri İle Türkiye Maarif Vakfı’na Bağlı Okullarda Eğitim Gören Öğrencileri Katılabilir.

Kütahya Valiliği İl Milli Eğitim Müdürlüğü Zarif Çocuk Ulusal Kitap Okuma Yarışması İlkokul 3 Ve 4. Sınıf Öğrencilerine Yöneliktir.
Yarışma Başvuruları http://zarifcocuk.meb.gov.tr Adresinden Sınıf Öğrencilerin Sınıf Öğretmenleri Tarafından Online Olarak Yapılacak.
Yarışmacı Öğrenciler Sisteme Kayıt Olacak, Bir Sınıfın Finalist Olması İçin Aynı Sınıftan En Az 10 Öğrencinin Kitapları Okuması Ve İnternet Üzerinden Yapılacak Olana Eleme Sınavına Katılması Gereklidir.

Yarışma Ödülleri:
Birincilik Ödülü 2 Bin Türk Lirası
İkincilik Ödülü 1.500 Türk Lirası
Üçüncülük Ödülü 1.000 Türk Lirası

Yarışma Türkiye genelinde özel okullarda, devlet okullarında ve Türkiye Maarif Vakfı`na bağlı yurt dışı okullarda eğitim öğretim gören ilkokul 3. ve 4. sınıf öğrencilerini kapsamaktadır.
Yarışma, ilkokul 3. ve 4. sınıf olmak üzere iki kategoride yapılacaktır.
3. sınıf kategorisi; Yürekdede İle Padişah kitabından 7 soru, Küçük Prens kitabından 6 soru ve Bir İnşallah Masalı kitabından 7 soru olmak üzere toplam 20 sorudan oluşmaktadır.
4. sınıf kategorisi; Küçük Şehzade kitabından 5 soru, Şu Acayip Hayvanlar kitabından 5 soru, Charlie’nin Çikolata Fabrikası kitabından 5 soru ve Süper Karıncalar kitabından 5 soru olmak üzere toplam 20 sorudan oluşmaktadır.
Yarışma sınavı 100 puan üzerinden değerlendirilecektir.
Her soru için cevaplama süresi 2 dakika 30 saniyedir.
Süre dolduğunda öğrenci tarafından soruya cevap verilmemiş ise sistem otomatik olarak soruyu boş kabul edip diğer soruya geçecektir.
Cevaplanan soruya tekrar dönülemez.
Sınav esnasında herhangi bir aksaklık olduğunda sistemden çıkıp tekrar giriş yapılarak kalınan sorudan devam edilebilir.
Her soru 5 puandır.
Sınavda her bir öğrenciye ait doğru cevap sayısından yanlış cevap sayısının üçte biri çıkarılıp beş ile çarpımıyla öğrenci sınav puanı hesaplanır.
Sınıf bazlı değerlendirme yapılabilmesi için en az 10 öğrenci yarışmaya katılmalıdır.
Yarışmada finalist olabilmek için sınıf olarak başvurmak ve aynı sınıftan en az 10 öğrencinin online olarak yapılacak eleme sınavına katılması gerekmektedir. Yarışmaya 10 öğrencinin altında katılan sınıfların değerlendirmesi bireysel olarak yapılacaktır.
Bilgi yarışması için derecelendirme sınıf bazlı yapılacaktır.
Genel derecelendirmede, sınıftan katılan öğrenci sayısı 20` den fazla ise en başarılı 10 öğrenci, sınıftan katılan öğrenci sayısı 10-20 arası ise en başarılı katılım sayısının yarısı kadar öğrenci puanı ve harcanan zaman ortalaması baz alınacaktır.
Her iki kategoride de ilk beşe giren farklı illerdeki sınıflardan üçer öğrenci Kütahya` da yapılacak olan bilgi yarışmasına davet edilecektir.
Başvurular 1-31 Ocak 2019 tarihler arasında sınıf öğretmenleri tarafından “Öğretmen Başvuru Girişi” butonu aracığıyla yapılacaktır. Veliler öğrenci başvurularını sınıf öğretmenleri aracılığı ile yapacaklardır. Bu bölümden sınıf öğretmenleri kendilerine ve öğrencilerine sistem şifresi oluşturacaktır.
Sınıf öğretmenleri 31 Ocak 2019 tarihine kadar yarışmaya katılacak öğrencilerini “Öğretmen Başvuru Girişi” bölümünden ekleyip çıkarabilirler.
Öğrenciler yarışmaya, 16-22 Şubat 2019 tarihleri arasında “Öğrenci Sınav Girişi” bölümünden giriş yaparak katılacaklardır.
Sınıf öğretmenleri 16 Şubat 2019 tarihinden itibaren “Öğretmen Yönetim Paneli Girişi” bölümünden öğrenci durumlarını ve sınav sıralamalarını görebileceklerdir.
Teknik destek için +90 (274) 280 43 94 telefon numarasından veya arge43@meb.gov.tr e-posta adresinden iletişime geçebilirsiniz.

Yarışma Şartnamesini İndirmek İçin Tıklayın.
Başvuru İçin Tıklayın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 9 YORUM
 1. ayşe sönmez dedi ki:

  kullanıcı kodunu ve şifremi kaybettim ne yapmalıyım

  1. Güncel Eğitim dedi ki:

   destek için +90 (274) 280 43 94 telefon numarasından veya arge43@meb.gov.tr e-posta adresinden iletişime geçebilirsiniz.

 2. serap demirli dedi ki:

  sonuçları nasıl öğrenebilirim

  1. Güncel Eğitim dedi ki:

   final yarışması 11 mayıs 2018 tarihinde yapılacak, detaylar için yarışma şartnamesini indirin.

 3. mustafa dedi ki:

  bu sınavı nasl yapacaz

  1. Güncel Eğitim dedi ki:

   başvuru tarihi 31 mart 2018 tarihinde sona erdi.

 4. Saliha dedi ki:

  Ben giremiyorum kullanıcı adını doğru yazıyorum fakat olmuyor

  1. Güncel Eğitim dedi ki:

   31 mart 2018 tarihinde sona erdi.

 5. ourbdinfo dedi ki:

  Herşey için teşekkürler çok iyiydi.:-)

BİR YORUM YAZ