<style>.lazy{display:none}</style>
21.04.2024 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz

Zarif Çocuk Kitap Okuma Yarışması

Zarif Çocuk Kitap Okuma Yarışması

Zarif Çocuk Kitap Okuma Yarışması

Zarif Çocuk Kitap Okuma Yarışması Başvuruları Sınıf Öğretmenleri Tarafından Yapılacak. Yarışmaya Türkiye Geneli Resmi Ve Özel Tüm 3. Ve 4. Sınıf Öğrencileri İle Türkiye Maarif Vakfı’na Bağlı Okullarda Eğitim Gören Öğrencileri Katılabilir.

Kütahya Valiliği İl Milli Eğitim Müdürlüğü Zarif Çocuk Ulusal Kitap Okuma Yarışması İlkokul 3 Ve 4. Sınıf Öğrencilerine Yöneliktir.

Yarışma Başvuruları https://zarifcocuk.meb.gov.tr Adresinden Sınıf Öğrencilerin Sınıf Öğretmenleri Tarafından Online Olarak Yapılacak.
Yarışmacı Öğrenciler Sisteme Kayıt Olacak, Bir Sınıfın Finalist Olması İçin Aynı Sınıftan En Az 10 Öğrencinin Kitapları Okuması Ve İnternet Üzerinden Yapılacak Olana Eleme Sınavına Katılması Gereklidir.

Yarışma Ödülleri:
Birincilik Ödülü 2 Bin Türk Lirası
İkincilik Ödülü 1.500 Türk Lirası
Üçüncülük Ödülü 1.000 Türk Lirası

Yarışma Koşulları
1. Yarışma Türkiye Genelinde Özel Okullarda, Devlet Okullarında Ve Türkiye Maarif Vakfı`na Bağlı Yurt Dışı Okullarda Eğitim Öğretim Gören İlkokul 3. Ve 4. Sınıf Öğrencilerini Kapsamaktadır.

Ads

2. Yarışma, İlkokul 3. Ve 4. Sınıf Olmak Üzere İki Kategoride Yapılacaktır.

3. Sınıf Kategorisi; Çetin Ceviz Kitabından 7 Soru, Çubuk Makarna Düğümü Kitabından 7 Soru Ve Kurtuluşun Kahramanları Onbaşı Nezahat Kitabından 6 Soru Olmak Üzere Toplam 20 Sorudan Oluşmaktadır.

4. Sınıf Kategorisi; Kahraman Türk Denizcileri Çaka Bey Kitabından 5 Soru, Küçük Kayılar Ertuğrul Gazi`nin Zaferi Kitabından 5 Soru, 80 Günde Dünya Turu Kitabından 5 Soru Ve Şu Acayip Gökyüzü Kitabından 5 Soru Olmak Üzere Toplam 20 Sorudan Oluşmaktadır.

5. Yarışma Sınavı 100 Puan Üzerinden Değerlendirilecektir.

6. Her Soru İçin Cevaplama Süresi 2 Dakika 30 Saniyedir.

7. Süre Dolduğunda Öğrenci Tarafından Soruya Cevap Verilmemiş İse Sistem Otomatik Olarak Soruyu Boş Kabul Edip Diğer Soruya Geçecektir.

8. Cevaplanan Soruya Tekrar Dönülemez.

9. Sistemden Çıkıp Tekrar Giriş Yapıldığında Kalınan Soru Boş Kabul Edilip, Süreye 2 Dakika 30 Saniye Eklenecektir. Bir Sonraki Sorudan Devam Edilecektir.

10. Her Soru 5 Puandır.

11. Sınavda Her Bir Öğrenciye Ait Doğru Cevap Sayısından Yanlış Cevap Sayısının Üçte Biri Çıkarılıp Beş İle Çarpımıyla Öğrenci Sınav Puanı Hesaplanır.

12. Sınıf Bazlı Değerlendirme Yapılabilmesi İçin En Az 10 Öğrenci Yarışmaya Katılmalıdır.

13. Yarışmada Finalist Olabilmek İçin Sınıf Olarak Başvurmak Ve Aynı Sınıftan En Az 10 Öğrencinin Online Olarak Yapılacak Eleme Sınavına Katılması Gerekmektedir. Yarışmaya 10 Öğrencinin Altında Katılan Sınıfların Değerlendirmesi Bireysel Olarak Yapılacaktır.

14. Bilgi Yarışması İçin Derecelendirme Sınıf Bazlı Yapılacaktır.

15. Genel Derecelendirmede, Sınıftan Katılan Öğrenci Sayısı 20`den Fazla İse En Başarılı 10 Öğrenci, Sınıftan Katılan Öğrenci Sayısı 10-20 Arası İse En Başarılı Katılım Sayısının Yarısı Kadar Öğrenci Puanı Ve Harcanan Zaman Ortalaması Baz Alınacaktır.

16. Her İki Kategoride de İlk Beşe Giren Farklı İllerdeki Sınıflardan Üçer Öğrenci Kütahya`da Yapılacak Olan Bilgi Yarışmasına Davet Edilecektir.

17. Başvurular 16 Şubat 2020 Tarihler Arasında Sınıf Öğretmenleri Tarafından “Öğretmen Başvuru Girişi” Butonu Aracığıyla Yapılacaktır. Veliler Öğrenci Başvurularını Sınıf Öğretmenleri Aracılığı İle Yapacaklardır. Bu Bölümden Sınıf Öğretmenleri Kendilerine Ve Öğrencilerine Sistem Şifresi Oluşturacaktır.

18. Sınıf Öğretmenleri 16 Şubat 2020 Tarihine Kadar Yarışmaya Katılacak Öğrencilerini “Öğretmen Başvuru Girişi” Bölümünden Ekleyip Çıkarabilirler.

19. Öğrenciler Yarışmaya, 17-21 Şubat 2020 Tarihleri Arasında “Öğrenci Sınav Girişi” Bölümünden Giriş Yaparak Katılacaklardır.

20. Sınıf Öğretmenleri 17 Şubat 2020 Tarihinden İtibaren “Öğretmen Yönetim Paneli Girişi” Bölümünden Öğrenci Durumlarını Ve Sınav Sıralamalarını Görebileceklerdir.

21. Teknik Destek İçin +90 (274) 280 43 94 Telefon Numarasından Veya arge43@meb.gov.tr E-Posta Adresinden İletişime Geçebilirsiniz..

Yarışma Sitesi İçin Tıkayın.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 9 YORUM
 1. ayşe sönmez dedi ki:

  kullanıcı kodunu ve şifremi kaybettim ne yapmalıyım

  1. Güncel Eğitim dedi ki:

   destek için +90 (274) 280 43 94 telefon numarasından veya arge43@meb.gov.tr e-posta adresinden iletişime geçebilirsiniz.

 2. serap demirli dedi ki:

  sonuçları nasıl öğrenebilirim

  1. Güncel Eğitim dedi ki:

   final yarışması 11 mayıs 2018 tarihinde yapılacak, detaylar için yarışma şartnamesini indirin.

 3. mustafa dedi ki:

  bu sınavı nasl yapacaz

  1. Güncel Eğitim dedi ki:

   başvuru tarihi 31 mart 2018 tarihinde sona erdi.

 4. Saliha dedi ki:

  Ben giremiyorum kullanıcı adını doğru yazıyorum fakat olmuyor

  1. Güncel Eğitim dedi ki:

   31 mart 2018 tarihinde sona erdi.

 5. ourbdinfo dedi ki:

  Herşey için teşekkürler çok iyiydi.:-)

BİR YORUM YAZ