<style>.lazy{display:none}</style>Tuzla Belediyesi Kısa Film Yarışması Başvuru Koşulları
29.02.2024 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz
Güncel Eğitim Burs Başvurusu Kurslar Burslar KYK Yurt

Tuzla Belediyesi Kısa Film Yarışması

Tuzla Belediyesi Kısa Film Yarışması

Tuzla Belediyesi Kısa Film Yarışması

Tuzla Belediyesi Kısa Film Yarışması Konusu Evde Kal, Sanatla Kal. Üçüncüsü Düzenlenen Ulusal Kısa Film Yarışması Ortaokul Ve Lise Kategorilerinde Düzenlenecek.

Yarışma Ödülleri:
Ortaokul Ve Lise Kategorileri
Birincilik Ödülü Drone
İkincilik Ödülü Fotoğraf Makinesi
Üçüncülük Ödülü Tablep

Tuzla Belediyesi Olarak Kültürel Ve Sosyal Faaliyetler Kapsamında Geleneksel Olarak Gerçekleştirdiğimiz Yarışmalara Devam Ediyoruz Ve “Tuzla Belediyesi 3. Ulusal Kısa Film Yarışması” İle Sanat Ve Sanatçıya Ulaşmaya, Duygulara Hitap Etmeyi Amaçlıyoruz. Bu Yıl ‘Evde Kal, Sanatla Kal’ Teması İşlenerek Toplumsal Gelişmenin Bireylerin Potansiyelinin Ortaya Çıkartılması Ve İlham Veren Hikayelerin Toplumla Paylaşılmasıyla Mümkün Olacağı Anlayışıyla, İçinde Olduğumuz Covid19 Süreciyle Evde Kaldığımız Zaman Diliminin Sanat Aracılığıyla Ele Alınmasını Desteklemek Amacıyla Stop Motion Kısa Film Yarışması Düzenlemekteyiz. Türkiye’nin Her Yerinden Katılacak Eserlerle Evde Kalarak, Sanatı Filme Dönüştürüyoruz.

Konu Ve Amaç
Yarışma, ‘Evde Kal, Santla Kal’ düşüncesiyle pandemi süreci ile birlikte evde kalan ve online ders ortamında sıkışan çocukların, gençlerin bir çok yaratıcılık ve becerilerini kullanabileceği bir yöntemle yaşadıklarını stop motion sinema tekniği ile ifade etmelerini sağlamak ve bu konuda farkındalık ve toplumsal bir bilinç oluşturmayı amaçlamaktadır.

Tuzla Belediyesi’nin gerçekleştireceği ‘Tuzla Belediyesi 3. Ulusal Kısa Film Yarışması’nın konusu ‘Evde Kal, Sanatla Kal’ düşünce ve duygusunu işleyecek stop motion tekniği ile hazırlanacak kısa filmi kapsamaktadır. Bu bağlamda “Evde Kal, Sanatla Kal” temalı stop motion tekniği ile hazırlanmış her türlü animasyon film yarışmada değerlendirmeye alınacaktır.

Ads

Katılım Şartları;

a) Yarışmaya katılacak filmlerin teması “Evde Kal, Sanatla Kal” temasına uygun olmalıdır. Filmin temaya uygunluğunun belirlenmesi, yarışma jürisinin uhdesindedir.

b) Yarışma Ortaokul ve Lise olmak üzere iki kategoride gerçekleştirilecektir.

c) Gönderilecek filmler kısmen veya bütünüyle başka bir yerde ve/veya mecrada (internet ortamı, TV, sinema gibi) yayınlanmamış ve/veya ödül almamış olmalıdır.

d) Yarışmacılar en fazla 2 (iki) filmle yarışmaya katılabilirler.

e) Yarışmada 45 saniyeden az olmayan ve 1,5 dakikayı geçmeyen
animasyon türündeki filmler değerlendirmeye alınacaktır

f)Filmler asıl formatlarıyla www.tuzla.bel.tr ve www.tuzlakultursanat.org adresinde bulunan form doldurulduktan sonra yarışma iletişim hattına filmi gönderecektir. Gönderilen filmin izlenememesi sorunu tamamen göndericinin sorumluluğundadır.

g) Kısa filmde kullanılacak hikâye, senaryo, müzik, resim, fotoğraf, efekt ve/veya benzeri materyalin telif hakkı veya kullanım hakkı yarışmacıda olmalıdır. Yarışmacı, başvuru
formunda belirtildiği gibi, bu hususta doğacak ihtilaflardan sorumludur.

h) Gönderilen kısa filmler ön jüri tarafından ilk değerlendirilmeye tabi tutulacak, yapılan derecelendirme neticesinde finale kalan 20 adet film ödüllendirme için asıl jüriye
gönderilecektir.

i) Yarışma başvuruları 15 Ocak 2021 Cuma günü saat 10.00 itibari ile başlayacaktır.

j)Yarışmaya katılmak isteyenler, filmlerini 30 Nisan 2021 Cuma günü saat 17.00’a
kadar öncelikli olarak belediyemizin resmi sitesi www.tuzla.bel.tr ve www.tuzlakultursanat.org gerekli katılım formu doldurulup, filmi belirtilen İletişim Hatına göndermeleri gerekmektedir. Belirtilen son başvuru tarihinden sonra, yaşanabilecek teknik sorun ve gecikmelerden dolayı, elimize ulaşan filmler değerlendirmeye alınmayacaktır.

k) Yarışmacılar yarışmaya gönderdikleri özgün eser ile hikâye, senaryo, müzik, resim, fotoğraf, efekt ve/veya benzeri materyalin hukuki olarak kendilerine ait olduğunu kabul ve beyan etmektedirler. Telif ile ilgili üçüncü şahıslar arasında doğabilecek hukuki anlaşmazlıklarda sorumluluk yarışmacıya aittir. Yarışmacıların yarışmaya gönderdikleri özgün eser ile hikâye, senaryo, müzik, resim, fotoğraf, efekt ve/veya benzeri materyalin telif hakları yarışmacıda olmak kaydıyla, ticari olmayan faaliyetlerde kullanım hakları ise eserin sahibini bilgilendirmek şartı ile Tuzla Belediyesine aittir.

Yarışma Yöntemi – Hedef Kitle
Yarışmamıza telefon uygulamanızdan indireceğiniz Stop Motionla hazırlayacağınız ve kurgusunu yapacağınız Kısa Filminizle katılabilirsiniz. Eğitim ve Öğretime devam eden Ortaokul ve Lise öğrencileri olacaktır.

Başvuru Şekli

a. www.tuzla.bel.tr ve www.tuzlakultursanat.org adresinde bulunan yarışmaya ait
ilgili form doldurulacak ve film belge formatında İletişim Hattına (Whatshapp, BİP, Telegram): 0534 015 46 28, en geç 30 Nisan 2021 Cuma günü saat 17.00’a tarihine kadar gönderilecektir.
(Gönderilen filmin belge formatından açılıp izlenememesi sorunu tamamen göndericinin sorumluluğundadır)

b. Katılımcılar yarışmaya en fazla 2 (iki) filmle katılabilirler.Film Adlarını forma eklemek zorundadırlar.

c. Yarışmaya gönderilen filmler değerlendirmeye alınsın ya da alınmasın katılımcıya iade edilmeyecektir.

Başvuru Adresi
Tuzla Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü
Evliya Çelebi Mah. Hatboyu Cad. No:17 Tuzla / İSTANBUL
Başvuru Form Adresi: www.tuzla.bel.tr ve www.tuzlakultursanat.org

Video Gönderim Hattı (Whatshapp, BİP, Telegram): 0534 015 46 28
Hangi nedenle olursa olsun son müracaat tarihinden sonra gelecek filmler, burada belirtilen şartlara uygun olmayan usulünce yapılmayan başvurular ile teknik v.b. gibi mazeretler dikkate alınmaz ve değerlendirme dışı bırakılırlar.

Sonuçlar Ve Ödül Töreni
Değerlendirme sonuçları 19 MAYIS 2021 tarihinde belediyenin resmi internet sitesi ve sosyal medya üzerinden ilan edilecektir. Dereceye girenlere ödül töreni tarihi ve yeri telefon ve e-posta yolu ile bilgi verilecektir. Yarışmacılar, başvuru formunda belirttikleri iletişim bilgilerinin, yarışmaya ilişkin hususların ve yarışma sonuçlarının kendilerine bildiriminde tebliğ adresi olarak kullanılacağı hususunu kabul etmiş sayılırlar. İletişim bilgilerinin değişmesi halinde değişikliği en geç üç gün içinde bildirmek yarışmacının sorumluluğundadır.
Ödül töreni tarih ve yer bilgisi idare tarafından belirlenecek olup, dereceye kalan tüm katılımcılara bildirilecektir.

Tuzla Belediyesi – İletişim Bilgileri
Adres: Evliya Çelebi Mah.Hatboyu Cad. No: 17 34945 Tuzla / İSTANBUL
Telefon: 444 09 06 ( 3207 )
Yetkili: Taha DURMAZ
E Posta: t.durmaz@tuzla.bel.tr

Yarışma Takvimi – Başvuru Hattı
Başvuru Tarihi: 15 OCAK 2021 CUMA 10.00
Son Teslim Tarihi: 30 NİSAN 2021 CUMA 17.00
Jüri Toplanma Tarihi: 17 – 18 MAYIS 2021
Sonuç Bildirim Tarihi: 19 MAYIS 2021

Yarışma Şartnamesi İçin Tıklayın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ