23.10.2021 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz
Güncel Eğitim Burs Başvurusu Kurslar Burslar KYK Yurt

2018 TÜBİTAK Üniversite Öğrencileri Araştırma Projeleri Destekleme Programı

2018 TÜBİTAK Üniversite Öğrencileri Araştırma Projeleri Destekleme Programı

2018 TÜBİTAK Üniversite Öğrencileri Araştırma Projeleri Destekleme Programı

TÜBİTAK Üniversite Öğrencileri Araştırma Projeleri Destekleme Programı 1. Dönem Başvuruları İçin Son Tarih 30 Mart 2018. Birinci Dönem Burs Sonuçları Haziran 2018’de Açıklanacak.

İkinci Dönem Burs Başvuruları 1 Ekim 2018 İle 31 Ekim 2018 Tarihlerinde Alınacak. Burs Sonuçları Ocak 2019’da Açıklanacak.
Araştırma Projeleri İçin En Çok 12 Ay Süre İle Destek Verilir. 2018 Yılı İçin En Fazla Destek Tutarı 2.500 Türk Lirasıdır.

Bursun Kapsamı:
Üniversitelerde Öğrenim Görmekte Olan Lisans Öğrencisi/Öğrencileri Hazırladıkları Araştırma Projelerinin Gerektirdiği Makine/Teçhizat, Sarf Malzemesi, Seyahat, Hizmet Alımı Vb. Giderler İçin Hibe Desteği Sağlanır.

Başvurular İnternet Üzerinden http://e-bideb.tubitak.gov.tr Adresine Yapıldıktan Sonra, Sadece Onaylı Başvuru Formu TÜBİTAK BİDEB’e İmzalı Ve Paraflı Olarak Gönderilecektir. Diğer Tüm Belgelerin Sisteme Çevrimiçi Olarak Yüklenmesi Yeterlidir. Onaylı Başvuru Formunun Son Başvuru Tarihi Mesai Bitiminden İtibaren 5 İş Günü İçinde Kargo Yoluyla Veya Elden BİDEB’e Teslim Edilmiş Olması Gerekmektedir. Belirtilen Teslim Tarihinden Sonra Teslim Edilen, Eksik Veya Yanlış Bilgi/Belge İle Yapılan Başvurular Ve Başvuru Sisteminde Çevrimiçi Başvuru Yapıldıktan Sonra Onayı Kaldırılmış Başvurular İşleme Konulmayacaktır.

Başvuru Koşulları:
1. Başvuru Sahibinin Lisans Öğrenimi Görüyor Olması,* (Başvuru Tarihi İtibariyle En Fazla Lisans Son Sınıfının Güz Döneminde Olması.)
2. Projenin Akademik Danışman Rehberliğinde Yapılıyor Olması,
3. Aynı Dönemde Birden Fazla Başvuru Yapılmamış Olması,
4. Daha Önce Aynı Proje İçin TÜBİTAK’tan Destek Alınmamış Olması Gerekmektedir.

Artık Yıl Okuyanlar, Açık Öğretim Ve Hazırlık Sınıfı Öğrencileri Başvuramazlar.
Programa, Öğrenciler Bireysel Veya Grup Olarak Başvuru Yapabilirler. Grup Halinde Başvuru Yapılması Durumunda Öğrencilerden Biri Proje Yürütücüsü Olarak TÜBİTAK’a Karşı Sorumludur. Bir Projede Proje Yürütücüsü Dışında En Fazla 3 Proje Ortağı Yer Alabilir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ