<style>.lazy{display:none}</style>Toyota Hayalimdeki Araba Resim Yarışması 2023
23.02.2024 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz
Güncel Eğitim Burs Başvurusu Kurslar Burslar KYK Yurt

Toyota Hayalimdeki Araba Resim Yarışması 2023

Toyota Hayalimdeki Araba Resim Yarışması 2023

Toyota Hayalimdeki Araba Resim Yarışması 2023

Toyota Hayalimdeki Araba Resim Yarışması Başvuruları Ne Zaman Yapılacak, Ödüllü Yarışmaya Kimler Katılacak, Yarışma Başvuru Koşulları.

Ödüllü Yarışmaya Türkiye genelinde Resmi ve Özel okul öğrencilerine yönelik (7 yaş ve altı, 8-11 ve 12-15 yaş gruplarındaki öğrenciler ile ,Milli Eğitim Bakanlığı ile tanımı yapılmış dil ve konuşma güçlüğü, zihinsel, fiziksel, duyusal, sosyal, duygusal ve davranış problemlerine sahip,engelli, Özel Eğitim kategorisindeki 7-15 yaş arası öğrenciler)

Toyota Hayalimdeki Araba Resim Yarışması 2023
Dünyanın dört bir tarafından çocukları bir araya getiren ve dünyanın en büyük resim yarışmalarından biri olan Toyota Hayalimdeki Araba Resim Yarışması çocukların hayallerindeki arabayı özgürce çizerek daha iyi bir dünya tasarlamaları için düzenlenir. Çocukların eşsiz hayal gücü ise geleceğe yön verme ve değiştirme gücüne sahiptir. Hepimiz gelecekte daha iyi bir dünya ve hayallerimizi gerçekleştirmek için birlikte çalışalım.

Yarışma Ödülleri

Yarışma Sonucunda Her Kategoride İlk 3 Dereceye Giren Adaylara Verilecek Ödüller Aşağıdaki Gibidir:

Ads

7 Yaş Ve Altı Ödülleri
Birincilik Ödülü Çocuk Dağ Bisikleti
İkincilik Ödülü Scateboard Ve Kask Ve Destek Seti
Üçüncülük Ödülü Çocuk Fitness Pateni, Kask Ve Destek Seti

8-11 Yaş Ödülleri
Birincilik Ödülü Jet Rider, Kask Ve Destek Seti
İkincilik Ödülü Dağ Bisikleti
Üçüncülük Ödülü Elektrikli Kaykay, Kask Ve Destek Seti

12-15 Yaş Ödülleri
Birincilik Ödülü Elektrikli Şarjlı Lityum Bataryalı Akülü Katlanabilir Bisiklet
İkincilik Ödülü Elektrikli Scooter, Kask Ve Destek Seti
Üçüncülük Ödülü Dağ Bisikleti

Özel Eğitim Kategorisi Ödülleri
Birincilik Ödülü 8 Bin Türk Lirası Değerinde Teknosa Hediye Çeki
İkincilik Ödülü 7 Bin Türk Lirası Değerinde Teknosa Hediye Çeki
Üçüncülük Ödülü 6 Bin Türk Lirası Değerinde Teknosa Hediye Çeki

Adı:
TOYOTA Hayalimdeki Araba Resim Yarışması

Konusu:
Hayalimdeki Araba

Türü:
Resim Yarışması

Amacı:
Çocukların hayal dünyalarını öğrenmek ve hayallerindeki arabaları keşfetmek

Hedef Kitle:
Türkiye genelinde Resmi ve Özel okul öğrencilerine yönelik (7 yaş ve altı, 8-11 ve 12-15 yaş gruplarındaki öğrenciler ile Milli Eğitim Bakanlığı Özel Eğitim Kurumları Yönetmeliğinde tanımı yapılmış, dil ve konuşma güçlüğü, zihinsel, fiziksel, duyusal, sosyal, duygusal ve davranış problemlerine sahip, engelli, Özel Eğitim kategorisindeki 7-15 yaş arası öğrenciler)

Katılım Koşulları:

• Katılım/giriş ücreti yoktur. Herhangi bir satın alma/ücretli kayıt olma işlemi gerekmemektedir.

• Katılımlar aşağıdaki şartlara uygunluk göstermeli ve çocuk katılımcıya ait (bundan sonra Aday diye anılacaktır) orijinal resim çalışması ile yapılmalıdır : (a) Adayın yaşı katılım formunda belirtilen kategori içerisinde yer almalıdır ve (b) Aday, Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde yasal olarak ikamet ediyor olmalıdır.

• Adaylar, daha önce yayınlanmış, başka yarışmalara gönderilmiş, başka yarışmalarda dereceye girmiş ve üçüncü şahısların haklarını ihlal eden eserlerle yarışmaya katılamaz. Bu nitelikteki ve yarışmanın temasına uygun olmayan eserler değerlendirmeye alınmaz. Böyle bir eserin yarışmaya katılımının tespit edilmesi durumunda ise aday yarışmadan diskalifiye edilir.

• Adayın ve ebeveyn(ler) inin veya yasal temsilcisinin bu eserle daha önce başka yarışmalara katılmadığını ve eserin üçüncü şahısların haklarını ihlal etmediğini doğrulaması gerekmektedir. Aksi durumda doğacak her türlü hukuki ve cezai sorumluluktan ebeveyn(ler) ve / veya yasal temsilci sorumludur.

• Bir aday yarışmaya istediği kadar eserle katılım gösterebilir; ancak her bir başvuru Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş.’ ye (bundan sonra ‘Toyota Türkiye’ olarak anılacaktır) ayrı bir zarfla ve formla gönderilmeli veya doğrudan Toyota Plazalar’ a teslim edilmelidir. Ödüller her bir Aday için birer taneyle sınırlıdır.

• Yarışmaya katılacak eserlerin A3 kağıt boyutunda veya tabloid boyutta olması tavsiye edilir. A4 boyutundaki çalışmalar da kabul edilecektir.

• Her türlü kağıt cinsine müsaade edilmektedir ve istenilen resim malzemesi (karakalem, sulu boya, renkli kalemler, pastel boya, vs. de dahil olmak üzere bütün boyalar) kullanılabilir.

• 400 mm x 550 mm boyutundan büyük, 5mm’den kalın ve A4 boyutundan küçük çalışmalar(Ör: A5 gibi kağıt boyutlarına çizilen eserler) değerlendirilmeyecektir.

• Paspartu kullanılmaması önemle tavsiye edilir.

• Eserlerin el çizimi ve bir arka plana sahip olması esastır. Eserler dijital olarak yaratılmış olmamalıdır. Bilgisayar kullanılarak oluşturulan çalışmalar değerlendirilmeyecektir.

• Eserler, kolaj, yırtma-yapıştırma, ayrı resimleri birleştirme, hazır malzeme / obje yapıştırma (asamblaj) türü çalışmalar olmamalıdır”.

• Eserinin aday dışında biri tarafından çizildiği anlaşılırsa değerlendirme dışı kalacaktır.

• Eser bir çizgi film, anime karakteri içermemeli, ünlü bir resim çalışmasının taklidi olmamalı veya bir marka veya marka ibaresi taşıyan görsel/logo taşımamalıdır.

• Eser, ırkçı ifade, nefret söylemi, ayırımcılık, kişilik haklarına saldırı taşımamalı, bir etnik kimliği veya zümreyi aşağılayıcı eylemleri tasvir etmemelidir.

• Başvuru formunun doldurulduğu tarihinde 16 yaşından gün almış adaylar değerlendirmeye tabi tutulmazlar.

• Doğru yaş kategorisinde yarışmaya katılmak için; https://hesaplamauzmani.com/yas-hesaplama.html adresinden adaylar yaşını tam olarak öğrenebilir.

• Başvuru formunda beyan edilen doğum yılı bilgisi ve kategori bilgisinin farklı olduğunun tespiti halinde adayların başvuruları değerlendirmeye tabi tutulmazlar.

• Her bir başvuru için Toyota resmi web sitesinden indirilmiş olan katılım formu eksiksiz doldurulmalı ve eserle birlikte (ya eserin arkasına bant ile yapıştırılarak ya da esere ataç ile iliştirilerek) teslim edilmelidir. Katılım formu esere kimyasal yapıştırıcılar (ör:UHU) ile iliştirilmemeli veya zımbalanmamalıdır.

• Okullardan yapılan toplu gönderimlerde, Toyota Türkiye tarafından belirlenen, Toyota resmi web sitesindeki katılım formu haricinde okul özelinde hazırlanan ve doldurulan farklı formlar, öğrenci isim listeleri hazırlanarak gönderilen, eksik bilgi içeren, imzasız, eserler değerlendirmeye tabi tutulmayacaktır.

• Katılım formu yarışmanın resmi web sitesinden (http://hayalimdekiaraba.toyota.com.tr/) indirilebilir.

• Katılım formunda doldurulması gereken bilgiler aşağıda belirtilmiştir. Katılım formunun 11. Maddesi aday ile birlikte adayın katılım onayı için ebeveynlerinin ya da yasal temsilcisinin imzalarını gerektirmektedir. Öğretmenlerin imzası geçersizdir.

1. Yaş kategorisi,
2. Eserin başlığı,
3. Adayın çizdiği “Hayalimdeki Araba” Fikri,
4. Adayın adı,
5. Adayın yaşı ve doğum yılı,
6. Adayın cinsiyeti,
7. Adayın ebeveyn(lerin)in veya yasal temsilcisinin adı,
8. Adayın okul bilgileri,
9. Kişinin açık rızası olmak kaydıyla Telefon numarası (cep ve sabit),
10. Kişinin açık rızası olmak kaydıyla ebeveyn E-posta adresi (eğer varsa),
11. Adayın ve ebeveyn(lerin)in veya yasal temsilcisinin katılım onayını gösteren imzaları.

• Her iki ebeveynin de ebeveynlik haklarına sahip olması durumunda her ikisinin de imzası gereklidir. Ebeveynlerin katılım fomunu imzalayamadığı durumlarda yasal temsilcinin imzalaması gerekmektedir.(Önemli not: Öğretmen imzası geçerli değildir, formları öğretmenlerin imzalamaması önemle tavsiye edilir.)

• Başvuru yapan aday ve adayın ebeveyn(ler)i veya yasal temsilcisi, şartname koşullarına bağlı kalacaklarını ve Toyota tarafından belirlenmiş olan jürinin kararına itiraz etmeyeceklerini ya da buna karşı her hangi bir yasal, hukuki girişim ya da eylemde bulunmayacaklarını peşinen kabul ve taahhüt ederler.

• Toyota Türkiye Türkiye Yarışması değerlendirme ve sonuçlarına ilişkin yapılacak sorgulama taleplerini kabul etmez.

• Aday eserlerin telif hakkı eser sahibine aittir. Eser sahiplerinden izin alınmadan basım, yayım ve paylaşımı yapılmayacaktır.

• Yasalar tarafından engellenmediği sürece Toyota Türkiye ve iş ortakları, ticari veya ticari olmayan amaçlar doğrultusunda adayın da iznini alarak, kimliğini açıklama veya herhangi bir şekilde tazminat ödeme zorunluluğu olmadan, eseri herhangi bir medya içeriğinde ilan etme, kullanma, uyarlama, düzenleme ve revize etme hakkına sahip olacaklardır.

• Adaylar ve ebeveyn(ler)i veya yasal temsilcisi yarışmaya katıldıkları eserleri geri alma/iade talebinde bulunmayacaklarını peşinen kabul ederler.

• Yasalar tarafından engellenmediği sürece Toyota Türkiye ve iş ortakları, ticari veya ticari olmayan amaçlar doğrultusunda adayın da iznini alarak, kimliğini açıklama veya herhangi bir şekilde tazminat ödeme zorunluluğu olmadan, eseri herhangi bir medya içeriğinde ilan etme, kullanma, uyarlama, düzenleme ve revize etme hakkına sahip olacaklardır.

• Kaynaklanacak uyuşmazlıklarda İstanbul Anadolu Mahkeme ve İcra Müdürlükleri yetkilidir.

Katılım Ve Son Katılım Tarihi
Katılımlar aşağıdaki belirtilen yöntemlerden biriyle ve 15 Haziran 2023 tarihine kadar yapılmalıdır:

1. Toyota Hayalimdeki Araba Resim Yarışması’nı aşağıda belirtilen adresteki merkezi idare ofisine posta yoluyla:

Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş. Cumhuriyet Mahallesi E-5 Yanyol No: 5 Yakacık 34876 Kartal-İstanbul

2. Toyota Plazalar’a bizzat teslim yoluyla. Şehrinizdeki Toyota Plazaları öğrenmek için aşağıda belirtilen web sitesini ziyaret ediniz. http://www.toyota.com.tr

Değerlendirme:
• Sadece katılım koşullarına uygunluk gösteren başvurular yarışmada değerlendirmeye alınırlar.

• Yarışmaya başvuran eserler, Toyota Türkiye sorumluluğunda belirlenen konu uzmanları değerlendirme kurulu tarafından prensip olarak orijinallik, yaratıcılık, kompozisyon ve teknik kullanım bakış açısıyla objektif olarak değerlendirilecektir.

• Aşağıda belirtilen Değerlendirme Kurulu üyeleri aynı zamanda Jüri (Seçici Kurul) olarak görev yapacaktır.

• Jüri kararları kesindir

2023 TOYOTA Hayalimdeki Araba Resim Yarışması Katilim Formu’nu eksiksiz doldurunuz, aksi taktirde başvurunuz değerlendirmeye alınmayacaktır. Başvuru formu dokuz kolay adımdan oluşmakta ve final sayfasında başvuru durumunuz görüntülenebilmektedir. Başvurunuz başarılı bir şekilde tamamlandığında; tanımladığınız mail adresine başvurunuz ile ilgili bilgi bilgilendirme maili atılacaktır. Yarışma sonuçlarına web sitesi üzerinden 25 Haziran 2023 tarihinde ulaşabilirsiniz.

Kazananların Açıklanması :
• Türkiye Yarışması kazananları 25 Haziran 2023 tarihinde açıklanacaktır.

• Ödülün sahibi, ebeveyn(ler)i veya yasal temsilcisi değil kazananın kendisi olması esastır.

• Yarışma sonuçları yarışmanın resmi web sitesinde https://hayalimdekiaraba.toyota.com.tr/ yayınlanacaktır. Yarışma’nın kazananları Toyota Türkiye tarafından ayrıca bilgilendirilecektir.

• Ödül bilgilendirmesi veya ödülün kendisinin kazanana ulaşmaması veya iadesi durumunda, ödülden feragat edinilmiş kabul edilerek ikinciye devredilecektir.

• Kazanan, herhangi bir katılım koşulunu ihlal etmesi durumunda diskalifiye edilir ve kazandığı ödülden feragat etmiş kabul edilir.

• Toyota Türkiye tarafından onaylanmadığı sürece ödüller üçüncü şahıslara transfer edilemez ya da satılamaz.

• Kazananlar, herhangi bir sebeple, Toyota Türkiye tarafından verilen ödülün nakit dengini talep etme hakkına sahip değillerdir.

• Türkiye Yarışması sonuçlarına ilişkin yapılacak sorgulama taleplerini Toyota Türkiye kabul etmez.
Önemli Not: Özel Eğitim kategorisi sadece Türkiye özelinde, ulusal yarışma olarak düzenlenmektedir. TMC (Toyota Motor Corporation) tarafından her yıl düzenlenen Uluslararası yarışmada ise “Özel Eğitim Kategorisi” bulunmamaktadır.

İletişim Bilgileri:
Şehrinizdeki Toyota Plazalar Bkz. www.toyota.com.tr
Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş.
Cumhuriyet Mahallesi E-5 Yan yol No:11 Yakacık 34876 Kartal – İstanbul
*Sorularınız için; Toyota İletişim Merkezi: 0 212 354 0 354
https://www.toyota.com.tr/Turkey-Local/Musteri_Iliskileri/Musteri_Iliskileri.json

Yarışma Başvuru Formu İçin Tıklayın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 4 YORUM
 1. İlkay Akbaba dedi ki:

  2018 senesin Toyota firmasının düzenlemiş olduğu “Hayalimdeki Araba” konulu resim yarışmasının sonuçlarını mailime göndere bilir misiniz?

  1. Güncel Eğitim dedi ki:

   Türkiye Ayağı Kazananlar
   8 Yaş Altı Kategorisi:
   1. Elis Yazıcı(Samsun)
   2. Çağlan Bora Eldenk(Ankara)
   3. Eslem Yaren Sarıyıldız(İstanbul)

   8-11 Yaş Kategorisi:
   1. Yiğit Karahan Kara(İzmir)
   2. Kayla Doğa Karakaya(İstanbul)
   3. Serhat Barış Şipka(Manisa)

   12-15 Yaş Kategorisi:
   1. Baran Yavuz(İstanbul)
   2. Sevgi Tuana Afşar(Balıkesir)
   3. Dilara Çalıkoğlu(Rize)

 2. DUHANUR dedi ki:

  acaba yarışmaya 1 eserlemi yoksa birden fazla eserlemi katılıcaz.yani bu sitede birtane ile katılınacak yazıyo. Şartnamesinde İSE BİRDEN FAZLA RESİMLE KATILABİLİRSİNİZ DİYOR. .HANGİSİ LÜTFEN CEVAP YAZIN.

  1. Güncel Eğitim dedi ki:

   yanlış yazılmış, her aday istediği kadar eserle katılabilir, ancak her eser farklı bir zarfla gönderilmeli yada elden teslim edilmeli.

BİR YORUM YAZ