22.09.2020 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz
Güncel Eğitim Burs Başvurusu Kurslar Burslar KYK Yurt

Toyota Hayalimdeki Araba Resim Yarışması

Toyota Hayalimdeki Araba Resim Yarışması

Toyota Hayalimdeki Araba Resim Yarışması

Toyota Hayalimdeki Araba Resim Yarışması Başvuruları Başladı. Ödüllü Yarışmaya Yarışmaya Türkiye’de İkamet Eden 15 Yaş Altıdaki Çocuklar Katılabilir. (7 Yaş Ve Altı, 8 İle 11 Yaş, 12 İle 15 Yaş Ve Özel Eğitim Grupları)

Toyota Hayalimdeki Araba Resim Yarışması Gelecek öğretim yılında yapılacak yarışma ile birleştirildi

Toyota’nın dünyanın dört bir yanındaki çocuklar için düzenlediği “Hayalimdeki Araba” resim yarışmasının bu öğretim yılındaki finalleri, gelecek öğretim yılı finalleri ile birlikte tek final olarak yapılacak…

Toyota tarafından otomobilleri çocuklara sevdirmek ve hayal dünyalarını geliştirmek amacıyla “Senin Hayalin – Geleceğin Arabası” temasıyla dünya çapında düzenlenen resim yarışması, COVID-19 salgını kapsamında alınan tedbirler çerçevesinde 2020-2021 öğretim yılında yapılacak yarışma ile birleştirildi. Bu karar, yarışmaya katılmak için gönderilen resimlerin “Yeni Normal” ile birlikte daha hijyenik şartlarda tasnifi, yaş gruplarına göre ayrımı ve dereceye girecek çalışmaların jüri tarafından yapılacak final seçimi için sosyal mesafe kuralları kapsamında alındı. Bu yıl gönderilen tüm resimler ise katılım hakları saklı kalmak koşulu ile 2020-2021 öğretim yılında yapılacak dokuzuncu kez düzenelecenek yarışma için gönderilecek diğer çalışmalar ile birlikte yarışacak.

Çocukların hayallerindeki arabayı resme dökmeleri için fırsat sunan Toyota Hayalimdeki Araba Resim yarışmasına her sene büyük ilgi gösteriliyor. Bu yıl şu ana kadar 5000’i aşkın eserin gönderildiği yarışma, gelecek sene gönderilecek çalışmalarla birlikte üç ayrı yaş (7 yaş ve altı, 8-11 yaş arası, 12-15 yaş arası) ve özel eğitim kategorilerinde jüri tarafından değerlendirilecek ve her kategoride dereceye giren ilk 3 resmin sahipleri birbirinden değerli ödüller kazanacak.

Sponsorlu Bağlantılar

Resim Şartları
Yarışmaya katılacak eserlerin A3 kağıt boyutunda veya tabloid boyutta olması tavsiye edilir. A4 boyutundaki çalışmalar da kabul edilecektir. 400mm x 550mm boyutundan büyük ve A4 boyutundan küçük çalışmalar (Ör. A5 gibi kağıt boyutlarına çizilen eserler) değerlendirilmeyecektir. Paspartu kullanılmaması önemle tavsiye edilir. Eserlerin el çizimi ve bir arka plana sahip olması esastır. Eserler dijital olarak yaratılmış olmamalıdır. Bilgisayar kullanılarak oluşturulan çalışmalar değerlendirilmeyecektir. Eserler kolaj, dekupe veya ayrı resimleri birleştirme/yapıştırma çalışmaları olmamalıdır. Her türlü kağıt cinsine müsaade edilmektedir ve istenilen resim malzemesi (karakalem, sulu boya, renkli kalemler, pastel boya, vs. de dahil olmak üzere bütün boyalar) kullanılabilir.

Yarışma Ödülleri:

7 Yaş Ve Altı Ödülleri
Birincilik Ödülü 1.500 Türk Lirası Değerinde Teknosa Hediye Çeki
İkincilik Ödülü 1.250 Türk Lirası Değerinde Teknosa Hediye Çeki
Üçüncülük Ödülü 1.000 Türk Lirası Değerinde Teknosa Hediye Çeki

8-11 Yaş Ödülleri
Biricilik Ödülü 2 Bin Türk Lirası Değerinde Teknosa Hediye Çeki
İkincilik Ödülü 1.500 Türk Lirası Değerinde Teknosa Hediye Çeki
Üçüncülük Ödülü 1.250 Türk Lirası Değerinde Teknosa Hediye Çeki

12-15 Yaş Ödülleri
Birincilik Ödülü 2.500 Türk Lirası Değerinde Teknosa Hediye Çeki
İkincilik Ödülü 1.750 Türk Lirası Değerinde Teknosa Hediye Çeki
Üçüncülük Ödülü 1.500 Türk Lirası Değerinde Teknosa Hediye Çeki

Özel Eğitim Kategorisi Ödülleri
Birincilik Ödülü 1.500 Türk Lirası Değerinde Teknosa Hediye Çeki
İkincilik Ödülü 1.250 Türk Lirası Değerinde Teknosa Hediye Çeki
Üçüncülük Ödülü 1.000 Türk Lirası Değerinde Teknosa Hediye Çeki

Türkiye Yarışması Sonucunda Dereceye Giren Katılımcıların Ödülleri Kendilerine Gönderilecektir Veya Teslim Edilecektir.

Yarışma Konusu: Hayalimdeki Araba
Yarışma Türü: Resim Yarışması
Hedef Kitle: Türkiye Genelinde Resmi Ve Özel Okul Öğrencilerine Yönelik (7 Yaş Ve Altı, 8-11 Ve 12-15 Yaş Gruplarındaki Öğrenciler İle Özel Eğitim Kategorisindeki Öğrenciler)
Yarışmanın Amacı: Çocukların Hayal Dünyalarını Öğrenmek Ve Hayallerindeki Arabaları Keşfetmek

Katılım Koşulları:
• Katılım/giriş ücreti yoktur. Herhangi bir satın alma işlemi gerekmemektedir.
• Katılımlar aşağıdaki şartlara uygunluk göstermeli ve çocuk katılımcıya ait (bundan sonra Aday diye anılacaktır) orijinal resim çalışması ile yapılmalıdır : (a) Adayın yaşı katılım formunda belirtilen kategori içerisinde yer almalıdır ve (b) Aday, Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde yasal olarak ikamet ediyor olmalıdır.
• Adaylar, daha önce yayınlanmış, başka yarışmalara gönderilmiş ve üçüncü şahısların haklarını ihlal eden eserlerle yarışmaya katılamaz. Bu nitelikteki ve yarışmanın temasına uygun olmayan eserler değerlendirmeye alınmaz.
• Kazanan adayın ve adayın veli, vasi (ebeveynler) veya yasal temsilcisinin bu eserle daha önce başka yarışmalara katılmadığını ve eserin üçüncü şahısların haklarını ihlal etmediğini doğrulaması gerekmektedir.
• Bir aday yarışmaya istediği kadar eserle katılım gösterebilir; ancak her bir başvuru Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş.’ ye (bundan sonra ‘Toyota Türkiye’ olarak anılacaktır) ayrı bir zarfla ve formla gönderilmeli veya doğrudan Toyota Plazalar’ a teslim edilmelidir. Ödüller her bir Aday için birer taneyle sınırlıdır.
• Yarışmaya katılacak eserlerin A3 kağıt boyutunda veya tabloid boyutta olması tavsiye edilir. A4 boyutundaki çalışmalar da kabul edilecektir.
• 400mmx550 mm boyutundan büyük ve A4 boyutundan küçük çalışmalar(Ör: A5 gibi kağıt boyutlarına çizilen eserler) değerlendirilmeyecektir.
• Paspartu kullanılmaması önemle tavsiye edilir.
• Eserlerin el çizimi ve bir arka plana sahip olması esastır. Eserler dijital olarak yaratılmış olmamalıdır. Bilgisayar kullanılarak oluşturulan çalışmalar değerlendirilmeyecektir.
• Eserler kolaj, dekupe veya ayrı resimleri birleştirme/yapıştırma çalışmaları olmamalıdır.
• Her türlü kağıt cinsine müsaade edilmektedir ve istenilen resim malzemesi (karakalem, sulu boya, renkli kalemler, pastel boya, vs. de dahil olmak üzere bütün boyalar) kullanılabilir.
• Başvuru formunun doldurulduğu tarihinde 16 yaşından gün almış adaylar değerlendirmeye tabi tutulmazlar.
• Doğru yaş kategorisinde yarışmaya katılmak için; https://hesaplamauzmani.com/yas-hesaplama.html adresinden katılımcılar yaşını tam olarak öğrenebilir.
• Başvuru formunda beyan edilen doğum yılı bilgisi ve kategori bilgisinin farklı olduğunun tespiti halinde adayların başvuruları değerlendirmeye tabi tutulmazlar.
• Her bir başvuru için Toyota resmi web sitesinden indirilmiş olan katılım formu eksiksiz doldurulmalı ve eserle birlikte(ya eserin arkasına yapıştırılarak ya da esere ataç ile iliştirilerek) teslim edilmelidir.
• Okullardan yapılan toplu gönderimlerde, Toyota Türkiye tarafından belirlenen, Toyota resmi web sitesindeki katılım formu haricinde okul özelinde hazırlanan ve doldurulan farklı formlar, öğrenci isim listeleri hazırlanarak gönderilen, eksik bilgi içeren, imzasız, yarışmanın resmi formu olmayan eserler değerlendirmeye tabi tutulmayacaktır.
• Katılım formu yarışmanın resmi web sitesinden (http://www.toyota.com.tr) indirilebilir.
• Katılım formunda doldurulması gereken bilgiler aşağıda belirtilmiştir. Anlaşmanın 11. Maddesi Aday ile birlikte adayın ebeveynleri ya da yasal temsilcisinin imzalarını gerektirmektedir. Öğretmenlerin imzası geçersizdir.

• 1. Yaş kategorisi,
• 2. Eserin başlığı,
• 3. Adayın çizdiği “Hayalimdeki Araba” Fikri,
• 4. Adayın adı,
• 5. Adayın yaşı ve doğum yılı,
• 6. Adayın cinsiyeti,
• 7. Adayın ebeveyn(lerin)in veya yasal temsilcisinin adı,
• 8. Kişinin açık rızası olmak kaydıyla, ebeveyn posta adresi,
• 9. Kişinin açık rızası olmak kaydıyla Telefon numarası (cep ve sabit),
• 10. Kişinin açık rızası olmak kaydıyla ebeveyn E-posta adresi (eğer varsa),
• 11. Adayın ve ebeveyn(lerin)in veya yasal temsilcisinin onayını gösteren imzaları.

• Her iki ebeveynin de ebeveynlik haklarına sahip olması durumunda her ikisinin de imzası gereklidir. Eğer sadece biri bu hakka sahipse tek ebeveynin imzası yeterlidir. Ebeveynlerin imzalayamadığı durumlarda yasal temsilcinin imzalaması gerekmektedir.(Not: Öğretmen imzası geçerli değildir, formları öğretmenlerin imzalamaması önemle tavsiye edilir.)
• Başvuru yapan Aday ve Adayın ebeveyn(ler)i veya yasal temsilcisi, bu şartlara ve koşullara bağlı kalacaklarını ve Toyota tarafından belirlenmiş olan jürinin kararına itiraz etmeyeceklerini ya da buna karşı her hangi bir yasal, hukuki girişim ya da eylemde bulunmayacaklarını kabul ve taahhüt ederler.
• Toyota Türkiye ve Toyota Plaza çalışanlarının çocukları da yarışmaya katılabilme hakkına sahiptir.
• Yasalar tarafından engellenmediği sürece Toyota Türkiye ve iş ortakları ticari veya
ticari olmayan amaçlar doğrultusunda Adayın kimliğini açıklama veya herhangi bir
şekilde tazminat ödeme zorunluluğu olmadan başvuruları herhangi bir ülke veya yetki
alanında ve herhangi bir medya içeriğinde ilan etme, kullanma, uyarlama, düzenleme ve
revize etme hakkına sahip olacaklardır.
• Katılımcı eserlerin telif hakkı eser sahibine aittir. Eser sahiplerinden izin alınmadan basım, yayım ve paylaşımı yapılmayacaktır.
• Postalama sırasında oluşabilecek kaybolmalardan, zararlardan veya gecikmelerden

dolayı ne Toyota Türkiye sorumlu tutulamaz.
• Kaynaklanacak uyuşmazlıklarda İstanbul Anadolu Mahkeme ve İcra Müdürlükleri yetkilidir.

Katılım Ve Son Katılım Tarihi
Katılımlar aşağıdaki belirtilen yöntemlerden biriyle ve 13 Mart 2020 tarihine kadar yapılmalıdır:
1. Toyota Hayalimdeki Araba Resim Yarışması’nı aşağıda belirtilen adresteki merkezi idare ofisine posta yoluyla:
Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş.
Cumhuriyet Mah. E-5 Yanyol No: 11
Yakacık 34876 Kartal-İstanbul
2. Toyota Plazalar’a bizzat teslim yoluyla. Şehrinizdeki Toyota Plazaları öğrenmek için aşağıda belirtilen web sitesini ziyaret ediniz. http://www.toyota.com.tr

Kazananların Açıklanması
• Yarışma’nın kazananları 23 Nisan 2020 tarihinde açıklanacaktır.
• Yarışma sonuçları yarışmanın resmi web sitesinde (http://www.toyota.com.tr)

yayınlanacaktır. Yarışma’nın kazananları Toyota Türkiye tarafından ayrıca bilgilendirilecektir.
• Toyota Türkiye her kazananın ve kazananın ebeveyn(lerinin)inin veya yasal temsilcisinin

uygunluk/erişilebilirlik ve tanıtım için kazananın yükümlülük/tanıtım haklarından
vazgeçme beyanı imzalamasını şart koşmaktadır. Eğer beyan imzalanmamışsa ödülden
feragat edinilmiş kabul edilerek ikinciye devredilecektir.
• Ödülün sahibi, ebeveyn(ler)i veya yasal temsilcisi değil kazananın kendisi olması esastır.
• Kazananın ebeveyn(lerinin)inin veya yasal temsilcisinin yarışmaya dahil olması durumu,
herhangi bir sınırlama olmaksızın, ödül kazanma aşaması da dahil olmak üzere, bu kişilere
Toyota Türkiye’den herhangi bir şekilde talep hakkı kazandırmaz. Ödül
bilgilendirmesi veya ödülün kendisinin kazanana ulaşmaması veya iadesi durumunda,
ödülden feragat edinilmiş kabul edilerek ikinciye devredilecektir.
• Toyota Türkiye ratafından onaylanmadığı sürece ödüller üçüncü şahıslara
transfer edilemez ya da satılamaz.

Katılım Detayları
Katılım Formunun Doldurun. (Katılım Formunu İndir)
Katılımcılar, Birden Fazla Resim Gönderecekse, Her Resmin Bir Katılım Formu İle Birlikte Gönderilmesi Gerekir. Başvuru Formunu Resme Yapmıştırmayınız Ya Da Zımbalamayınız. Her Bir Başvuru İçin Bir Katılım Formu Doldurulmalı, Kaybolmayacak Şekilde Resme İliştirilmeli Ve Ayrı Zarflar İçinde Gönderilmelidir.
Resminizi Ve Başvuru Formunu Gönderin Yada Toyota Plaza’lara Giderek Başvuru Yapın. (Toyata Plaza Adresleri İçin Tıklayın)
Yarışma Şartnamesi İçin Tıklayın.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 4 YORUM
 1. İlkay Akbaba dedi ki:

  2018 senesin Toyota firmasının düzenlemiş olduğu “Hayalimdeki Araba” konulu resim yarışmasının sonuçlarını mailime göndere bilir misiniz?

  1. Güncel Eğitim dedi ki:

   Türkiye Ayağı Kazananlar
   8 Yaş Altı Kategorisi:
   1. Elis Yazıcı(Samsun)
   2. Çağlan Bora Eldenk(Ankara)
   3. Eslem Yaren Sarıyıldız(İstanbul)

   8-11 Yaş Kategorisi:
   1. Yiğit Karahan Kara(İzmir)
   2. Kayla Doğa Karakaya(İstanbul)
   3. Serhat Barış Şipka(Manisa)

   12-15 Yaş Kategorisi:
   1. Baran Yavuz(İstanbul)
   2. Sevgi Tuana Afşar(Balıkesir)
   3. Dilara Çalıkoğlu(Rize)

 2. DUHANUR dedi ki:

  acaba yarışmaya 1 eserlemi yoksa birden fazla eserlemi katılıcaz.yani bu sitede birtane ile katılınacak yazıyo. Şartnamesinde İSE BİRDEN FAZLA RESİMLE KATILABİLİRSİNİZ DİYOR. .HANGİSİ LÜTFEN CEVAP YAZIN.

  1. Güncel Eğitim dedi ki:

   yanlış yazılmış, her aday istediği kadar eserle katılabilir, ancak her eser farklı bir zarfla gönderilmeli yada elden teslim edilmeli.

BİR YORUM YAZ