03.10.2022 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz
Güncel Eğitim Burs Başvurusu Kurslar Burslar KYK Yurt

Gölcük Takı Tasarım Yarışması

Gölcük Takı Tasarım Yarışması

2018 Gölcük Takı Tasarım Yarışması

2018 Gölcük Takı Tasarım Yarışması Son Başvuru Tarihi 8 Kasım 2018 Saat 17:00. Yarışmaya Üniversitelerin Kuyumculuk Ve Takı Tasarımı Eğitimi Veren İlgili Diğer Bölümlerinde Eğitim Göre Ön Lisans, Lisans, Yüksek Lisans, Doktora, Sanatta Yeterlilik Öğrencileri İle Mezunları Katılabilir.

Yarışma Sonuçları 21 Kasım 2018 Tarihinde Açıklanacak.

Yarışma Ödülleri
Birinciye 7 Bin Türk Lirası, Değerli Taş Sertifika Eğitimi (İKO)
İkinciye 5 Bin Türk Lirası, Değerli Taş Sertifika Eğitimi (İKO)
Üçüncüye 3 Bin Türk Lirası, Değerli Taş Sertifika Eğitimi (İKO)
2 Adet Mansiyon Ödülü 500 Türk Lirası
Sergilenmeye Değer Bulunan 5 Esere Plaket Ve Hediyeler

Yarışma Konusu:
Truva, 1998 Yılında Unesco’nun “Dünya Tarih Mirasına” Dahil Edilmiştir. 20. Yılının Anısına Kültür Ve Turizm Bakanlığı Tarafından, 2018 Yılı “Dünya Truva Yılı” Olarak İlan Edilmiştir. Bu Bağlamda Bugün Türkiye Cumhuriyeti Sınırları İçerisinde Bulunan Bu Büyük Tarih Medeniyeti Truva, 2018 Yılında İlkini Düzenleyeceğimiz Gölcük Takı Yarışmanın Konusu Olarak Belirlenmiştir.

Yarışmaya Katılım Koşulları

Ads
 

GÜNCEL BURS DUYURULARINI KAÇIRMA

Facebook Sayfamızı Takip Et.

Twitter’da Takip Et.

Instagram’da Takip Et.

Yarışmaya Üniversitelerin Kuyumculuk Ve Takı Tasarımı Eğitimi Veren İle Üniversitelerin İlgili Diğer Bölümlerinde Eğitim Gören Ön Lisans, Lisans, Yüksek Lisans, Doktora / Sanatta Yeterlik Öğrencileri İle Mezunları Katılabilir.
Çalışmalarda; Ağırlıklı Olarak Değerli/Yarı Değerli Maden Ve Taşların Yanında Farklı Materyaller De Kullanılabilir (Fildişi, Kaplumbağa Kabuğu Gibi Doğada Soyu Tehlikedeki Hayvanlara Ait Parçalar Kullanılamaz).
Yarışmaya Katılan Her Tasarım Daha Önce Başka Bir Yerde Üretilmemiş, Yayınlanmamış Ve/Veya Başka Bir Yarışmada Ödül Almamış Olması Şartı Aranmaktadır. Aksi Bir Durumun Tespiti Halinde, Eser Yarışmadan Diskalifiye Edilir; Ödül Kazandıysa Ödülü Geri Alınır.
Benzer Ya Da Alıntı Olduğu Belirlenen Tasarımlar Yarışma Dışı Bırakılacaktır.
Her Katılımcı 1 Ürün Tasarımıyla Yarışmaya Katılma Hakkına Sahiptir.
Posta/Kargo Yoluyla Yapılacak Teslimlerde Yine Posta/Kargo Ücreti Sigorta Vs. Gibi Giderler Katılımcıya Aittir. Ayrıca Gönderi Esnasında Meydana Gelebilecek Hasar Ve Gecikmelerden Katılımcılar Sorumludur.
Jüri Tarafından Başarılı Bulunan Ve Ödüle Layık Görülen Eserler İade Edilmeyecek Olup, Eserlere Ait Tüm Haklar Kocaeli Üniversitesi Değirmendere Ali Özbay Meslek Yüksekokulu’na Aittir. Eser Sahipleri Sonradan Eser Üzerinde Bir Hak İddia Edemezler. Yarışma Sergisinin Bittiği Tarihten İtibaren Bir Ay İçinde Teslim Alınmayan Sergilemeye Değer Görülen Ve Yarışma Katılan Diğer Eserlerle İlgili Kocaeli Üniversitesi Değirmendere Ali Özbay Meslek Yüksekokulu Sorumlu Tutulamaz.
Yarışma Jürisinin Birinci Dereceden Yakınları Yarışmaya Katılamaz.
Her Yarışmacı Katılım İçin Gereken Belgeleri İstenilen Şekilde Başvuru Adresine Teslim Etmesi Gerekmektedir.
Yarışmaya Katılanlar, Şartnameyi Ve Yarışma Koşullarını Okumuş Ve Kabul Etmiş Sayılacaktır.
Uyuşmazlık Halinde Kocaeli Mahkemeleri Yetkili Olacaktır.

İletişim Telefon: 0 262 426 24 12 (Dr. Öğretim Üyesi Nilgün Şener Ve Öğr. Gör. Abdil Saraçoğlu /Mesai Saatleri İçinde)

Yarışma Başvuru Formu Ve Şartname İçin Tıklayın.

Kuyumculuk Ve Takı Tasarımı Eğitimi İle Alanla İlişkili Eğitim Veren Üniversite Öğrencileri Ve Mezunlarının Sektörle Arasında Bağ Kurmasına Destek Olmak, Oluşturulan Köprüyle Bir Araya Getirmek, Bu Sayede Kültürel Alışverişin Yaşanacağı Bir Platform Hazırlamaktır. Aynı Zamanda Kuyumculuk Sektörüne Tasarım Anlamında Yön Vererek Türk Mücevherinde Katma Değeri Yüksek Ürünlerin Tasarlanmasına Katkı Sağlamaktır.
Yarışma, Gölcük Vizyon 2023 Kapsamında; Gölcük Belediyesi, Gölcük Kent Konseyi, Kocaeli Üniversitesi, İKO İstanbul Kuyumcular Odası Ve Koçak Gold İşbirliği İle 18 Haziran – 30 Kasım 2018 Tarihleri Arasında Gerçekleştirilecektir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ