28.09.2022 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz
Güncel Eğitim Burs Başvurusu Kurslar Burslar KYK Yurt

Gençliğin Gözünden Hoşgörü Kısa Film Yarışması

Gençliğin Gözünden Hoşgörü Kısa Film Yarışması

2018 Gençliğin Gözünden Hoşgörü Kısa Film Yarışması

Ankara Çankaya İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü 2018 Gençliğin Gözünden Hoşgörü Kısa Film Yarışması Son Başvuru Tarihi 9 Mart 2018. Yarışmaya Türkiye Geneli Resmi Ve Özel Tüm Lise Ve Dengi Okul Öğrencileri Katılabilir. Yarışma Sonuçları 9 Nisan 2018 Tarihinde Açıklanacak. Ödül Töreni 9 Mayıs 2018 Tarihinde Yapılacak.

11. Düzenlenen 2018 Gençliğin Gözünden Hoşgörü Kısa Film Yarışması Konusu Hoşgörü. Yarışmaya Katılacak Kısa Filmler Türkiye Cumhuriyeti Anayasası Ve Milli Eğitim Temel Kanununda İfadesi Bulunan Milli Eğitim Sisteminin Genel Amaç Ve İlkelerine Uygun Olmalıdır.

Kısa Film En Fazla 10 Dakika (Ön Ve Son Jenerik Dahil) Olmalı, Orijinal Bir Senaryoya Dayanmalı, Tek Bir Konsept İşlenmeli, Konsepti Taşıyan Bir Hikaye Anlatılmalıdır.

Kısa Filmlerde Anlatımı Zorlayan Hikayeler Olmamalı, İnsanlar Ve Duyguları Büyük Bir Beceri İle Anlatılmalı Ve Aynı Zamanda Daha Kavramsal Düşünceler, İzleyicileri Bir Miktar Zorlayacak Ve İlgilerini Çekecek Fikirler Olmalıdır.

Yarışmaya Katılacak Olan Filmler 3 Kopya Halinde Hazırlanması Ve Gönderilen Filmlerin Dijital Gösterim Formatı HD Ve MPEG (DVD) Olmalıdır. Okul Tarafından Onaylanmış Başvuru Formu İle Birlikte Elden Yada Aşağıdaki Adresi Kargo İle Gönderilmelidir. Yarışmaya Gönderilen Filmlerin (DVD) Üzerindeki Etiketlerde Film Adı, Süresi, Yönetmen, Yapımcı, Senarist Ve Kameraman Adları, Okul Adı, İl Ve İlçe Adının Belirtilmesi Gereklidir.

Ads
 

GÜNCEL BURS DUYURULARINI KAÇIRMA

Facebook Sayfamızı Takip Et.

Twitter’da Takip Et.

Instagram’da Takip Et.

Yarışmaya 2017 Ve 2018 Yılında Çekilmiş Filmler Katılabilir. Ön Jüri Tarafından En Yüksek Puanı Alan 20 Film Yarışma Seçiciler Kuruluna Sunulacaktır. Filme Emek Veren Yönetmen, Senarist, Kurgu Elemanı, Sesçi, Işıkçı, Kameraman, Set Elemanları Öğrenci Olmalıdır. Oyuncuların Öğrenci Olması Zorunlu Değildir.

Başvuru Adresi: Çankaya İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Temel Eğitim 2 (Kültür) Bölümü
Kumrular Caddesi 95. Cadde No: 7/B Kızılay Ankara
Telefon: 0 312 419 67 22 / 170

Yarışma Ödülleri:
En İyi İlk 3 Film, Çankaya İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Özel Ödülü, Jüri Özel Ödülü, 5 Adet Teşvik Ödülü.
Ödül Alan Filmlerin Yönetmeni Kamera İle Ödüllendirilecek. Ödül Alan Filmlerin Yönetmen, Öğrencileri Ve Danışman Öğretmenleri Çankaya İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Tarafından Ödül Törenine Davet Edilecek.

Yarışma Şartnamesini İndirmek İçin Tıklayın.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ