26.09.2022 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz
Güncel Eğitim Burs Başvurusu Kurslar Burslar KYK Yurt

Gençlerden Geleceğe Mektup Yarışması

Gençlerden Geleceğe Mektup Yarışması

2018 Gençlerden Geleceğe Mektup Yarışması

Gençlik Ve Spor Bakanlığı Gençlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü 2018 Gençlerden Geleceğe Mektup Yarışması Son Başvuru Tarihi 31 Mart 2018. Yarışmaya 13 Yaşından Gün Almış Ve 29 Yaşını Tamamlamamış Olanlar Katılabilir.
Yarışma 13-17 Yaş, 18-21 Yaş Ve 22-29 Yaş Olarak 3 Ayrı Kategoride Yapılacaktır.

Yarışma Başvuruları http://formlar.gsb.gov.tr/genclerdengelecegemektup/ adresinden Yapılabilecek.

Yarışma Konusu
Yarışmada Cumhuriyetimizin 100. Yıl Dönümü Olan 2023 Yılını Konu Alan Mektuplar Yazılacaktır. Yarışma Cumhuriyetimizin 1923-2023 Yılları Arasındaki Kazanımları, Bu Kazanımlara Katkı Sağlayan Kişileri, Gençlerin 2023 Yılında Nasıl Bir Türkiye Hayal Ettiği Konularını Kapsamaktadır.

10 Nisan 2018 Tarihinde İl Sonuçları Açıklanacak Ve Her Kategoride En İyi İlk 3 Mektup Bu Tarihe Kadar İl Müdürlükleri Tarafından Genel Müdürlüğe Gönderilecek. 30 Nisan 2018 Tarihinde Genel Müdürlük Türkiye Derecesi Sonuçlarını Açıklayacak.

Yarışmacılar Yarışmaya Sadece 1 Eserle Katılabilir. Yazılacak Mektuplar Her Yönüyle Özgün Olmak Zorundadır. Mektuplar Daha Önce Hiçbir Mecrada Yayınlanmamış Olması Gereklidir.

Ads
 

GÜNCEL BURS DUYURULARINI KAÇIRMA

Facebook Sayfamızı Takip Et.

Twitter’da Takip Et.

Instagram’da Takip Et.

Yarışma Kapsamında Yazılan Mektuplar Önce Her İlin Kendisinin Oluşturacağı Mektup Değerlendirme Komisyonu Tarafından İncelenecektir. Her Kategoride İlk 3 En İyi Mektup Belirlenerek En Geç 15 Mart 2018 Tarihine Kadar Genel Müdürlüğe Resmi Yazı Ve etkinlikler@gsb.gov.tr Adresine Elektronik Posta İle Gönderilecek.
İnceleme Yapacak Komisyon Edebiyat Ve Yazı Alanında Uzman Akademisyen İle Mili Eğitim Bakanlığında Görev Yapan Edebiyat / Türkçe Öğretmenlerinden Kurulacak Ve Komisyonda En Az 3 Kişi Görev Yapacaktır.
Başvurular Sadece Elektronik Ortam Üzerinden Yapılacaktır. Bu İmkana Sahip Olmayanlar Yazdıkları Mektupları Gençlik Merkezine Teslim Edecek Yada Gençlik Merkezine Mektup Yazacak Ve Mektuplar Gençlik Merkezi Görevlileri Tarafından Sisteme Yüklenecek. Mektupların Elden Alındığı Durumlarda İse Gençlik Merkezi Görevlileri Mektuba Ait Her Türlü Hakkın Gençlik Ve Spor Bakanlığına Devredildiği Anlamına Gelen Muvafakatnameyi Islık İmza İle Mektup Sahiplerine 18 Yaşından Küçüklerde İse Velilerine İmzalatacak.
Yarışma Sonuçları 30 Nisan 2018 Tarihinde gsb.gov.tr Sitesinden İlan Edilecek.

Yarışma Ödülleri:
Birinciye Yurt Dışı Gezisi, İkinciye Ultra Book Bilgisayar, Üçüncüye Diz Üstü Bilgisayar.
Katıldığı İlde Yapılan Değerlendirmede İlk Üçe Giren Gençlere İl Müdürlükleri Tarafından Uygun Görülen Bir Ödül Verilecek.

İletişim: 0 312 596 61 54
Yarışma Şartnamesini İçin Tıklayın.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 3 YORUM
 1. HATİCE BEGÜM dedi ki:

  SONUÇLAR HALA AÇIKLANMADI

  1. Güncel Eğitim dedi ki:

   http://www.gsb.gov.tr/Sayfalar/3004/2999/sonuclar.aspx.
   15 nisan 2018 tarihinde açıklanması gerekiyordu, açıklanmamış görünüyor. resmi siteden yada sosyal medya hesabından bilgi alabilirsiniz.
   https://www.facebook.com/GSBgenclik/

 2. Melih Can Tayfur dedi ki:

  Bu yıllarda insanlar çok mutsuz ülkemizi ele geçirmek isteyenler var savaşlar yüzünden insanlar göçebe bir hayat yaşıyor ve her yer kan gölüne dönüyor vatanımıza göz diken hainler çoğalıyor ancak istediklerini alamıyorlar ve alamayacaklarda biz bunun için elimizden ne geliyorsa yapacağız ve o hainlere göz açtırmayacağız onların teker teker köklerini kuracağız onların uğruna savaşacakları ne bir ülkesi ne de bir bayrakları var onlar her zaman bize bir darbe vurduklarında biz daha da çok güçleniyoruz onlar bizden her nefret ettiklerinde biz birbirimizi daha da çok seviyoruz Allah’ın izniyle o hainleri ülkemizden temizleyeceğiz Allah bu ülkeye bir daha istiklal marşı yazdırmasın ve Allah ordumuzu Muzaffer eylesin

BİR YORUM YAZ