<style>.lazy{display:none}</style>
16.04.2024 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz

Engelsiz İzmir Karikatür Yarışması

Engelsiz İzmir Karikatür Yarışması

Engelsiz İzmir Karikatür Yarışması

Engelsiz İzmir Karikatür Yarışması Başvuruları. Engelsiz İzmir 2021 Uluslararası Kongresi Kapsamında Gerçekleştirilecek Olan “Önyargı Ve Empati” Konulu Ulusal Karikatür Yarışması.

Yarışma Konusu: Önyargı Ve Empati

Yarışma Ödülleri
Birincilik Ödülü 8 Bin Türk Lirası
İkincilik Ödülü 5 Bin Türk Lirası
Üçüncülük Ödülü 3 Bin Türk Lirası
3 Adet Mansiyon Ödülü 1.000 Türk Lirası
(13-17 Yaş) 2 Adet Genç Ödülü 750 Türk Lirası Ve Plaket

1. Amaç:
Engelsiz yaşamın öncüsü olabilmek için yola çıkan İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından engellilerin sorunları ve çözümlerine yönelik olarak 27-29 Mayıs 2021 tarihlerinde “Kriz Belediyeciliği ve Kamusal Hizmetlere Erişim” temalı Uluslararası Engelsizmir 4. Kongresi gerçekleştirilecektir. ENGELSİZ İZMİR 2021 bilimsel bir kongre olmasının yanında, kentsel yaşamda engellileri görünür kılacak bir dizi sanatsal, kültürel ve sosyal etkinliği ve düzenlenecek fuarı da kapsamaktadır. Bu amaç doğrultusunda, “ÖNYARGI VE EMPATİ” konulu bir karikatür yarışması düzenlenmiştir.

2. Konu:
Yarışmanın Konusu “ÖNYARGI VE EMPATİ” dır.

Ads

3. Yarışmanın Türü Ve Şekli
4734 sayılı Kamu İhale Kanunu’nun ilgili maddelerine dayanılarak hazırlanmış olan ‘Mimarlık, Peyzaj Mimarlığı, Şehir ve Bölge Planlama ve Güzel Sanat Eserleri Yarışmaları Yönetmeliği’ esas alınarak düzenlenen bu yarışma, serbest ulusal tek kademeli bir güzel sanat eserleri yarışmasıdır.

4. Katılım:
Yarışma tüm sanatçılara açıktır. Herhangi bir kısıtlama yoktur. Yarışmaya en fazla 5 karikatürle katılınabilir. Yarışmaya gönderilen karikatürler daha önce yayınlanmış olabilir ancak başka hiç bir (Ulusal-Uluslararası) yarışmada ödül almamış olmalıdır; tespit edilenler elenir, verilen ödül geri alınabilir.

5.YARIŞMAYA KATILIM ŞEKLİ

Yarışmaya sadece internet üzerinden verilen mail adresine veya internet sitesinden gönderme yoluyla olacaktır.

İnternet Katılımı:
Karikatürler 300 dpi, jpg, RGB formatında herhangi bir sıkıştırma programı kullanmadan engelsizmir2021@gmail.com veya www.engelsizmir.org adresinden gönderilebilecektir.

6.GENEL KOŞULLAR

1. Yarışmacılar www.engelsizkongre.org adresinde yer alan katılım formunu doldurup, (Veya indirip mail yoluyla) karikatürler eklenecektir.

2. TC vatandaşı olmak. 18 yaşından küçük yarışmacılar yasal velilerinin şartları kabul ettiğine dair imzalarını eklemelidir.

3. Yarışmaya eser gönderenler, eserlerin kendilerine ait olduğunu beyan ve taahhüt etmiş sayılır. İzmir Büyükşehir Belediyesi katılımcıların karikatürleriyle ilgili izinleri ve telif haklarıyla ilgili herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

4. Yarışmaya katılan eserler, İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından hazırlanacak olan çeşitli tanıtım materyallerinde (broşür, sergi, bilboard, durakraket, takvim, afiş vb.) eser sahibinin ismi kullanılarak yayınlanabilecektir. Eser sahibi yayınlanan eserlerle ile ilgili olarak hiç bir koşulda telif talep edemez ve yarışmaya katılanlar bu şartları kabul etmiş sayılır.

5. *Yarışmada ilk üç dereceyi (Birincilik, İkincilik, Üçüncülük ) kazananların tek kişilik ulaşım (otobüs ile şehirler arası ve şehir içi transferleri) yemek ve konaklama masrafları İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından karşılanacaktır. İlk üç dereceyi kazanan yarışmacıların beraberinde getirmek istedikleri kişilerin her türlü masrafları kendilerine ait olacaktır. Diğer ödül kazananların (Mansiyon) tek kişilik ulaşım ücretleri hariç sadece konaklama ve yemek giderleri
İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından sağlananacaktır. Mansiyon kazanan yarışmacıların beraberinde getirmek istedikleri kişilerin her türlü masrafları kendilerine ait olacaktır.

6 *Dünyada ve Türkiye’de yaşanan COVID-19 sürecinde istenmeyen, sağlıksız ve riskli sonuçlar ortaya çıkması durumunda ödül töreni iptal edilebilir. Bu durum ödül kazananlara önceden bildirilir ve daha sonra herhangi bir hak iddia edilemez. Ödül töreni yapılırsa gelenlerden COVID-19 salgını ile ilgili herhangi bir risk olup olmadığını güvenli şekilde öğrenmeye yarayan HES (Hayat Eve Sığar) Kodu mutlaka istenecektir.
Ödül kazandığı halde törene katılamayanlar ve törenin iptali durumunda, kazandıkları para ödülleri Banka havalesi, IBAN no ile kendilerine, yaşı tutmayanların ise aynı soyadlı aile büyüğünün Banka havalesi, IBAN’nosuna gönderilecektir.

7 Yarışmaya katılan karikatürlerden seçici kurul tarafından sergilenmeye değer görülenler kongrede sergilenecektir. Eserlerden bir albüm yapılması halinde albümde yer alan karikatürlerin sahiplerine bu albümden gönderilecektir.

8. Katılım koşullarına uymadığı anlaşılan eserlerin dereceleri iptal edilerek, eser yarışmadan diskalifiye edilecektir.

9. Yarışmaya, yarışmanın Seçici Kurul Üyeleri (asil – yedek) ile 1. dereceden akrabaları, resmi ortakları, yardımcıları, çalışanları ve İzmir Büyükşehir Belediyesi çalışanları katılamaz.

7. Anlaşmazlıkların Çözülme Şekli Ve Yeri
Yarışmanın sonucundan sözleşmenin imzalanmasına kadar geçecek sürede, İzmir Büyükşehir Belediyesi ile yarışmacı arasında doğabilecek anlaşmazlıklarda önce jürinin hakemliği aranır, sonuca ulaşılamadığı takdirde anlaşmazlıkların çözümünde İzmir Mahkemeleri yetkili olacaktır.

8.Karikatür Gönderim Adresi
Elektronik Ortamda Yapılacak Olan Gönderimler;
engelsizmir2021@gmail.com mail adresine veya www.engelsizmir.org sitesine yüklenerek yapılacaktır.

Yarışma Takvimi:
Son Gönderim Tarihi: 05 / 03 / 2021
Değerlendirme Tarihi: 09 / 03 / 2021
Ön Sonuçların Duyurulması: 12 / 03 /2021
Kesin Sonuçların Duyurulması: 19 / 03 /2021
Ödül Töreni: 2021 yılı içinde COVID-19 salgını, Pandemi süreci (Seyahat, sokağa çıkma yasağı vb.) imkan durumları uygun olduğu taktirde idarenin belirleyeceği bir tarihte, aksi durumlarda ise yapılmayacaktır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
 1. gulben dedi ki:

  ben bu yarışmaya katıldım fakat sonuç tarihi geçmesine rağmen sonuçları öğrenemiyorum?

  1. Güncel Eğitim dedi ki:

   Birincilik Ödülünü Antalya’dan Kürşat Zaman, İkincilik Ödülünü İzmir’den Tufan Selçuk, Üçüncülük Ödülünü ise Sinop’tan Aşkın Ayrancıoğlu aldı.
   http://www.engelsizmir.org/tr/karikaturyarismasisonucmetni/3055/3094

BİR YORUM YAZ