27.11.2022 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz
Güncel Eğitim Burs Başvurusu Kurslar Burslar KYK Yurt

2018 Eba Robotik Kodlama Yarışması

2018 Eba Robotik Kodlama Yarışması

2018 Eba Robotik Kodlama Yarışması

2018 Eba Robotik Kodlama Yarışması Son Başvuru Tarihi 8 Ekim 2018. Yarışmaya Türkiye Geneli Milli Eğitim Bakanlığına Bağlı Resmi Ve Özel Ortaokul Ve Lise Öğrencileri Katılabilir. Milli Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü 1. Robotik Kodlama Yarışması Başvuruları Online Olarak Yapılacak.

Yarışma Başvurusu: Başvuru sahibi danışman öğretmenler mebbis ya da e-devlet şifresi ile www.eba.gov.tr/yarisma adresi üzerinden yarışmaya katılabilirler.
Yarışma Konusu: Hayatımızı Kolaylaştıran Robotik Kodlama
Yarışma Sonuçları 19 Ekim 2018 Tarihinde Açıklanacak.

Yarışma Ödülleri
Ortaokul Ödülleri
İlk 5 Dereceye 3 De Yazıcı

Lise Ödülleri
İlk 5 Dereceye 3d Yazıcı

Yarışma Genel Şartlar

Ads

1. Yarışma; Türkiye genelinde Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı resmi ve özel okullarda öğrenim gören tüm ortaokul ve lise öğrencilerinin katılımına açıktır.

2. Yarışmaya aynı okuldan olmak üzere bir danışman öğretmenin rehberliğinde en fazla 2 öğrenciden oluşan ekipler başvurabileceklerdir.

3. Yarışmaya başvuracak ekiplerde yer alan öğrencilerin 2018-2019 eğitim-öğretim yılında Türkiye genelinde Millî Eğitim Bakanlığı’na bağlı resmi ve özel okullarda öğrenci olmaları gerekmektedir.

4. Başvurular; danışman öğretmen tarafından robotik kodlama ekibi adına www.eba.gov.tr/yarisma adresi üzerinden yapılacaktır.

5. Yarışmaya danışman öğretmen olarak katılan özel okul öğretmenlerinin, başvuru tarihleri arasında çalıştığı kurumdan alacağı görev yeri belgesini istenildiğinde sunmaları gerekmektedir.

6. Bir robotik kodlama ekibinde bir danışman öğretmen, en fazla 2 öğrenci yer alabilecek, her öğrenci sadece bir ekipte bulunabilecektir. Ekipteki öğrenciler aynı okulda kayıtlı olmalıdır. Kazanılan ödül öğrencilerin eğitim gördüğü okula verilecektir.

7. Bir danışman öğretmen en fazla 3 robotik kodlama ekibine danışmanlık yapabilecektir.

8. Branş ayrımı olmaksızın tüm öğretmenler ekiplerde danışman olarak yer alabilecektir.

9. Danışman öğretmenler; ekiplerin kurulması, projenin geliştirilmesi, başvuru, final aşaması vb. tüm süreçlerde öğrencilere rehberlik etmekle görevli olacaklardır.

10. Yarışmaya gönderilen eserin alıntı ve/veya çalıntı olmasından doğabilecek her türlü yasal sorumluluklar danışman öğretmene aittir. Katılımcılar yarışmaya gönderdikleri robotik
kodlama ürünü ve tanıtım filminin tümüyle kendilerine ait olduğunu, gerekli izinlerin alındığını diğer hususlarla birlikte kabul, beyan ve taahhüt eder. Ödül kazanan katılımcılardan bu beyan ve kabulleri dışında hareket ettiği anlaşılanların elde ettikleri ödül, unvan ve her türlü kazanımları geri alınacaktır.

11. Millî Eğitim Temel Kanununa mugayir, siyasi amaçlara hizmet eden, sakıncalı ve zararlı ifadeler, hakaret, küfür içeren, genel ahlak kurallarına uymayan; sigara, alkol, uyuşturucu, silah vb. unsurlara yer veren eserler yarışma dışı kalacaktır.

12. Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü (YEĞİTEK) çalışanları ile seçici kurul üyeleri ve bunların birinci derece yakınları bu yarışmaya başvuru yapamayacaktır.

13. Yarışmaya gönderilen eserlerdeki özgün olmayan unsurların kullanımından doğacak her türlü telif hakkı ve reklam ögeleri danışman öğretmenin sorumluluğundadır. Bu kapsamda doğacak hukuki sorumluluk danışman öğretmene aittir.

14. Yarışmaya katılan eserler, Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü tarafından www.eba.gov.tr adresi üzerinden ticari olmayan amaçlarla eğitim/tanıtım vb. faaliyetlerinde kullanılabilecektir.

15. Yarışmaya katılan kişiler, eserlerinin Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğünce her türlü yayın organında süresiz yayınlanabileceğini, yapacağı çalışmalarda kullanılabileceğini ve bu yarışmaya ait yönerge hükümlerini aynen kabul etmiş sayılırlar.

16. Yarışmacılar, dereceye giren eserin kullanım haklarını Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü’ne verdiğini peşinen kabul eder. Buna bağlı olarak gerek Fikri ve Sınai Haklar Kanunu’nu, gerekse diğer ilgili mevzuat gereğince yarışmaya gönderdiği eserinin/eserlerinin çoğaltma, düzeltme, işlenme, yayma, temsil, umuma iletim, faydalanma vb. umuma arzda gerekli bilumum haklar için Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğüne izin/muvafakatname verdiğini kabul eder. Bu şekilde kullanılan ürünler için, ürün sahibi verdiği izni sonradan kesinlikle geri almayacağını ve ürünün yukarıdaki şekilde kullanılmasını men etmeyeceğini veya bu izin/muvafakatname için herhangi bir telif hakkı veya maddi, manevi talepte bulunmayacağını, gayri kabili rücû kabul, beyan ve taahhüt eder.

17. Bu yarışmaya katılanlar yarışma koşullarını kabul etmiş sayılırlar. Uygulama esaslarında yer almayan konulara dair takdir yetkisi, Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğüne aittir.

18. Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü gerekli gördüğü durumlarda duyuru yapmak kaydıyla yönerge üzerinde değişiklik yapma hakkına sahiptir.

Teknik Şartlar

1. “EBA Kod” 1. Robotik Kodlama Yarışmasına; donanım, yazılım unsurları barındıran, programlanabilir her türlü ekipman ile oluşturulan ürünlerle başvuru yapılabilecektir. (Kullanılan donanım, robot seti, yazılım dilinin seçimi yarışmacı ekibe bırakılmıştır.)

2. Yalnızca donanım ya da yazılımdan ibaret olan projeler kabul edilmeyecektir.

3. Danışman öğretmenler, yarışmacı öğrencilerin geliştirdikleri ürüne ait en fazla 5 dakikalık tanıtım filmini ve projeye ait bilgileri www.eba.gov.tr/yarisma adresi üzerinden göndererek başvuru yapacaklardır.

4. Tanıtım filminde; tespit edilen sorun, sorunun çözüm önerileri, projelendirme süreçleri, ürünün geliştirilme aşamaları, ürünün çalışan görüntülerine yer verilecektir.

5. Tanıtım filmlerinde grafik – animasyon ve gerekli durumlarda alt yazı kullanılabilir.

6. Tanıtım filmlerinin gösterime uygun görüntü ve ses kalitesi taşıması gereklidir. Görüntü ve ses kalitesi düşük olan tanıtım filmleri değerlendirme dışı bırakılacaktır.(Cep telefonu ile yapılan çekimlerde cihazın yatay olarak kullanılması gerekmektedir)

7. Başvurunun tamamlanması için ve hazırlanacak katalogda kullanılmak üzere istenen materyaller şunlardır: Tanıtım filminden / robotik kodlama projesinden en az bir kare fotoğraf (300 dpi), danışman öğretmenin ve proje ekibinde yer alan öğrencilerin fotoğrafı (300 dpi), proje başvuru formu (başvuru sahipleri hakkında bilgi, proje amacı, yöntemi, robotik kodlama aşamaları vb).

8. Danışman öğretmenin www.eba.gov.tr/yarisma adresi üzerinden başvuru formu ile birlikte yüklediği tanıtım filmi mp4 formatında ve maksimum 1 GB’a kadar olmalıdır.

9. Yarışmaya gönderilecek eserlere ait video ve diğer bilgiler son başvuru tarihine kadar www.eba.gov.tr/yarisma adresine yüklenmelidir.

10. Yarışmaya başvuran eserler aşağıdaki kriterlere göre değerlendirilecektir
Yarışma Şartnamesi İçin Tıklayın.
Yarışmaya Başvuru İçin Tıklayın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ